Zobacz 21 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sierakowa: ceny od 279 000 zł do 969 000 zł, średnio 783 400 zł.
Ceny nieruchomości Sierakowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Sierakowa obejmują 12 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 216 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 729 zł. To o 51,9% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
216 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 729 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
-16,7%
mediana
Od 2011 roku
+188,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+22,7%
Sieraków: 176 500 zł
Wobec mediany krajowej
-51,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sierakowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 216 500 zł, czyli 3 729 zł/m², w obserwowanym przedziale od 78 800 zł do 386 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 300 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 93 000 zł a 220 000 zł, a 11% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 11,6% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Sieraków: 176 500 zł) o 22,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 275 000 zł i 7 156 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (6 287 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sierakowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
275 000 zł |
+27% |
7 156 zł/m² |
| 2025 |
12 |
216 500 zł |
-16,7% |
3 729 zł/m² |
| 2024 |
10 |
260 000 zł |
-3,7% |
5 091 zł/m² |
| 2023 |
12 |
270 000 zł |
+35,1% |
4 748 zł/m² |
| 2022 |
8 |
199 900 zł |
-9,1% |
3 513 zł/m² |
| 2021 |
9 |
220 000 zł |
+57,1% |
3 945 zł/m² |
| 2020 |
7 |
140 000 zł |
-17,6% |
2 371 zł/m² |
| 2019 |
7 |
170 000 zł |
+25,9% |
2 707 zł/m² |
| 2018 |
10 |
135 000 zł |
-12,9% |
2 634 zł/m² |
| 2017 |
10 |
155 000 zł |
+5,1% |
3 065 zł/m² |
| 2016 |
10 |
147 500 zł |
+24,5% |
2 317 zł/m² |
| 2015 |
4 |
118 500 zł |
+26,7% |
1 789 zł/m² |
| 2014 |
8 |
93 500 zł |
+12,7% |
1 847 zł/m² |
| 2013 |
6 |
82 990 zł |
+11,4% |
1 787 zł/m² |
| 2012 |
8 |
74 505 zł |
-0,7% |
1 854 zł/m² |
| 2011 |
14 |
75 000 zł |
— |
1 877 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sieraków: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
216 500 zł |
| Cena za m² |
3 729 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
78 800 – 386 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sierakowa
Rozkład obliczony na podstawie 146 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,2% |
| 50 000 – 93 000 zł |
19,9% |
| 93 000 – 220 000 zł |
43,8% |
| 220 000 – 300 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 300 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sierakowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 146 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
10,3% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
17,8% |
| 2 000 – 3 900 zł/m² |
44,5% |
| 3 900 – 6 200 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sierakowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,6% |
| 35 – 44 m² |
17,8% |
| 44 – 61 m² |
44,5% |
| 61 – 68 m² |
16,4% |
| Powyżej 68 m² |
11,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sieraków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
46 448 zł |
1 606 zł/m² |
| 2 izby |
18,5% |
90 000 zł |
3 585 zł/m² |
| 3 izby |
45,2% |
131 665 zł |
3 303 zł/m² |
| 4 izby |
28,8% |
184 500 zł |
3 021 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
237 500 zł |
3 489 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
230 000 zł |
2 849 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sierakowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
186 |
55 zł/m² |
67 700 zł |
1 409 m² |
| Grunty rolne |
59 |
12 zł/m² |
29 598 zł |
4 098 m² |
| Grunty leśne |
6 |
7,1 zł/m² |
50 718 zł |
5 736 m² |
| Wszystkie działki |
269 |
45 zł/m² |
58 000 zł |
1 463 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sierakowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
64 |
13 |
0 |
23 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
13 |
0 |
14 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
815 |
183 |
0 |
359 |
273 |
Trajektorię cen Sierakowa widać w dłuższej perspektywie: 75 000 zł mediany w 2011 roku, 216 500 zł w 2025 roku, czyli +188,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 20% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sierakowa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sierakowa?
Licz się ze średnią kwotą 783 400 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Sierakowa, czyli około 3 488 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Sierakowa?
W tej chwili do wyboru są 21 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 16 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Sierakowa?
Oferty zaczynają się od 279 000 zł i sięgają 969 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 225 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 265 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 488 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 429 zł/m², a dla domów spada do 3 432 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sierakowa?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.