Znajdź swoją nieruchomość na terenie Krzyża Wielkopolskiego: 26 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 139 000 zł do 899 000 zł, średnio 299 590 zł.
Ceny nieruchomości Krzyża Wielkopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 30 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Krzyża Wielkopolskiego, przy medianie ceny 232 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2011 roku ceny wzrosły o 132,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 341 zł.
Mediana ceny sprzedaży
232 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 341 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
+19,8%
mediana
Od 2011 roku
+132,5%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Krzyż Wielkopolski: 232 500 zł
Wobec mediany krajowej
-48,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Krzyża Wielkopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 232 500 zł, czyli 4 341 zł/m², w obserwowanym przedziale od 109 000 zł do 360 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 280 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 90 000 zł a 180 000 zł, a 10,6% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 10,7% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Krzyż Wielkopolski: 232 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 205 000 zł i 4 581 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 202 500 zł (4 447 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Krzyża Wielkopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
205 000 zł |
-11,8% |
4 581 zł/m² |
| 2025 |
30 |
232 500 zł |
+19,8% |
4 341 zł/m² |
| 2024 |
45 |
194 048 zł |
-25,4% |
4 920 zł/m² |
| 2023 |
27 |
260 000 zł |
+14,3% |
4 155 zł/m² |
| 2022 |
16 |
227 500 zł |
+40% |
4 298 zł/m² |
| 2021 |
46 |
162 500 zł |
+1,6% |
3 379 zł/m² |
| 2020 |
17 |
160 000 zł |
+128,6% |
2 896 zł/m² |
| 2019 |
9 |
70 000 zł |
-36,4% |
1 401 zł/m² |
| 2018 |
12 |
110 000 zł |
+10% |
2 106 zł/m² |
| 2017 |
17 |
100 000 zł |
-2,4% |
2 228 zł/m² |
| 2016 |
16 |
102 500 zł |
+13,9% |
1 791 zł/m² |
| 2015 |
25 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 605 zł/m² |
| 2014 |
42 |
80 000 zł |
-15,8% |
1 572 zł/m² |
| 2013 |
25 |
95 000 zł |
+45,4% |
1 509 zł/m² |
| 2012 |
51 |
65 333 zł |
-34,7% |
1 309 zł/m² |
| 2011 |
5 |
100 000 zł |
— |
2 646 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krzyż Wielkopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
232 500 zł |
| Cena za m² |
4 341 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
109 000 – 360 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 396 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
7,8% |
| 50 000 – 90 000 zł |
19,4% |
| 90 000 – 180 000 zł |
42,2% |
| 180 000 – 280 000 zł |
19,9% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 394 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
8,4% |
| 1 000 – 1 700 zł/m² |
21,6% |
| 1 700 – 3 600 zł/m² |
42,1% |
| 3 600 – 5 200 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
7,6% |
| 36 – 45 m² |
20,6% |
| 45 – 62 m² |
43,1% |
| 62 – 76 m² |
18% |
| Powyżej 76 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krzyż Wielkopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
205 000 zł |
5 059 zł/m² |
| 2 izby |
13,6% |
149 500 zł |
3 446 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
120 000 zł |
2 898 zł/m² |
| 4 izby |
32,6% |
140 000 zł |
2 516 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
139 302 zł |
2 303 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
292 500 zł |
3 198 zł/m² |
Ceny działek na terenie Krzyża Wielkopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
43 |
101 zł/m² |
103 000 zł |
1 031 m² |
| Grunty rolne |
13 |
20 zł/m² |
92 908 zł |
4 154 m² |
| Wszystkie działki |
58 |
85 zł/m² |
100 000 zł |
1 208 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
67 |
31 |
0 |
15 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
13 |
0 |
7 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 002 |
446 |
0 |
170 |
386 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 232 500 zł (4 341 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego kosztują średnio około 299 590 zł, czyli około 4 380 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości: 16 mieszkań i 4 domy oraz 6 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 899 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Średnio mają około 68 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 114 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Krzyża Wielkopolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 154 500 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 275 483 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 380 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 875 zł/m², a dla domów rośnie do 5 390 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.