Znajdź 45 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wronki, w cenach między 295 000 zł a 2 500 000 zł, przy średniej cenie 705 500 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wronki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Wronki obejmują 8 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 230 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 662 zł. To o 48,9% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 662 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-49,9%
mediana
Od 2010 roku
+2 540,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-36,1%
Wronki: 360 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wronki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 3 662 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 300 zł do 495 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 140 000 zł a 390 000 zł, a 9,6% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 39,8% sprzedanych lokali ma od 60 do 85 m², a 13,3% przekracza 90 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,1% niższa od mediany gminy (Wronki: 360 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 515 000 zł i 6 039 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 515 000 zł (6 039 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wronki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
515 000 zł |
+123,9% |
6 039 zł/m² |
| 2025 |
8 |
230 000 zł |
-49,9% |
3 662 zł/m² |
| 2024 |
10 |
459 500 zł |
+19,5% |
5 268 zł/m² |
| 2023 |
16 |
384 562 zł |
+1,2% |
4 536 zł/m² |
| 2022 |
20 |
380 000 zł |
+19,1% |
4 640 zł/m² |
| 2021 |
20 |
319 062 zł |
+155,2% |
4 252 zł/m² |
| 2020 |
8 |
125 000 zł |
-34,2% |
2 153 zł/m² |
| 2019 |
4 |
190 000 zł |
— |
2 977 zł/m² |
| 2015 |
4 |
72 396 zł |
-39,7% |
1 201 zł/m² |
| 2014 |
1 |
120 000 zł |
+140% |
2 378 zł/m² |
| 2013 |
1 |
50 000 zł |
+0% |
1 046 zł/m² |
| 2012 |
1 |
50 000 zł |
-37,5% |
1 323 zł/m² |
| 2011 |
3 |
80 000 zł |
+818,5% |
1 798 zł/m² |
| 2010 |
8 |
8 710 zł |
— |
174 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wronki (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
3 662 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
73,3 m² |
| Typowy przedział |
162 300 – 495 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki
Rozkład obliczony na podstawie 114 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 000 zł |
10,5% |
| 52 000 – 140 000 zł |
16,7% |
| 140 000 – 390 000 zł |
44,7% |
| 390 000 – 490 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 490 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wronki
Rozkład ceny za m² na podstawie 113 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 920 zł/m² |
10,6% |
| 920 – 2 300 zł/m² |
16,8% |
| 2 300 – 4 700 zł/m² |
45,1% |
| 4 700 – 5 500 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 m² |
8,8% |
| 49 – 60 m² |
22,1% |
| 60 – 85 m² |
39,8% |
| 85 – 90 m² |
15,9% |
| Powyżej 90 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wronki (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
1,1% |
90 000 zł |
1 543 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
132 500 zł |
2 553 zł/m² |
| 4 izby |
54,3% |
369 900 zł |
3 871 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
376 400 zł |
4 396 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wronki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chojno |
426 |
— |
50 zł/m² |
| Nowa Wieś |
228 |
369 900 zł |
71 zł/m² |
| Biezdrowo |
169 |
— |
32 zł/m² |
| Jasionna |
111 |
333 500 zł |
29 zł/m² |
| Obelzanki |
100 |
— |
20 zł/m² |
| Stare Miasto |
99 |
374 012 zł |
51 zł/m² |
| Popowo |
90 |
180 000 zł |
45 zł/m² |
| Stróżki |
77 |
380 000 zł |
77 zł/m² |
| Ćmachowo |
74 |
65 896 zł |
8,1 zł/m² |
| Wróblewo |
64 |
120 000 zł |
8,8 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wronki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
44 |
78 zł/m² |
97 500 zł |
925 m² |
| Grunty rolne |
773 |
35 zł/m² |
58 000 zł |
1 501 m² |
| Grunty leśne |
5 |
6,3 zł/m² |
26 352 zł |
4 381 m² |
| Wszystkie działki |
827 |
36 zł/m² |
59 500 zł |
1 489 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
101 |
8 |
0 |
63 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
10 |
0 |
35 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
2 126 |
133 |
0 |
902 |
1 091 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Wronki średnia bez wartości skrajnych wynosi 301 429 zł, przy medianie 230 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 662 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wronki w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wronki?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki kosztują średnio około 705 500 zł, czyli około 6 978 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Wronki?
W tej chwili do wyboru są 45 nieruchomości: 6 domów i 4 mieszkania oraz 35 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Wronki?
Ceny wahają się od około 295 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki?
Zazwyczaj oferują około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 133 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 978 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 256 zł/m², a dla domów spada do 6 903 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wronki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.