Porównaj 16 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pniew — średnia cena to 866 500 zł, a ceny sięgają od 399 000 zł do 2 450 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 249 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
+17,1%
mediana
Od 2010 roku
+106%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,9%
Pniewy: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pniew obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 5 249 zł/m², w obserwowanym przedziale od 220 000 zł do 595 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 370 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 11% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 59,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 78 m², a 10,8% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Pniewy: 340 000 zł) o 2,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 365 000 zł i 6 289 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 325 000 zł (5 753 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pniew rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
365 000 zł |
+4,3% |
6 289 zł/m² |
| 2025 |
31 |
350 000 zł |
+17,1% |
5 249 zł/m² |
| 2024 |
39 |
298 960 zł |
+4,9% |
5 999 zł/m² |
| 2023 |
45 |
285 000 zł |
+12,9% |
5 428 zł/m² |
| 2022 |
50 |
252 500 zł |
+24,8% |
4 938 zł/m² |
| 2021 |
60 |
202 385 zł |
+0,1% |
4 721 zł/m² |
| 2020 |
58 |
202 173 zł |
-7,7% |
3 862 zł/m² |
| 2019 |
18 |
219 000 zł |
+16,5% |
3 629 zł/m² |
| 2018 |
1 |
188 000 zł |
-0,3% |
3 032 zł/m² |
| 2017 |
2 |
188 500 zł |
-4,3% |
2 400 zł/m² |
| 2016 |
16 |
197 000 zł |
+19,4% |
2 810 zł/m² |
| 2015 |
10 |
164 965 zł |
+8,2% |
2 919 zł/m² |
| 2014 |
8 |
152 500 zł |
+1,7% |
2 930 zł/m² |
| 2013 |
6 |
150 000 zł |
+0% |
2 434 zł/m² |
| 2012 |
12 |
150 000 zł |
-3,2% |
2 901 zł/m² |
| 2011 |
6 |
155 000 zł |
-8,8% |
2 626 zł/m² |
| 2010 |
7 |
169 910 zł |
— |
2 515 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pniewy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
5 249 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,7 m² |
| Typowy przedział |
220 000 – 595 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pniew
Rozkład obliczony na podstawie 381 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
10,8% |
| 130 000 – 180 000 zł |
17,3% |
| 180 000 – 300 000 zł |
43% |
| 300 000 – 370 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 370 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pniew
Rozkład ceny za m² na podstawie 378 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,8% |
| 2 500 – 3 100 zł/m² |
16,7% |
| 3 100 – 5 000 zł/m² |
45,2% |
| 5 000 – 6 600 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pniew
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,1% |
| 33 – 40 m² |
13,8% |
| 40 – 78 m² |
59,5% |
| 78 – 100 m² |
5,8% |
| Powyżej 100 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pniewy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,8% |
126 026 zł |
4 883 zł/m² |
| 2 izby |
30,9% |
194 483 zł |
10 142 zł/m² |
| 3 izby |
29,6% |
248 395 zł |
3 901 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
219 000 zł |
2 894 zł/m² |
| 5 izb |
10,6% |
320 000 zł |
3 199 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,9% |
317 000 zł |
3 020 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pniew: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
90 |
111 zł/m² |
110 000 zł |
1 012 m² |
| Grunty rolne |
164 |
85 zł/m² |
103 000 zł |
1 269 m² |
| Wszystkie działki |
254 |
90 zł/m² |
105 000 zł |
1 170 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pniew
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
83 |
32 |
0 |
29 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
12 |
0 |
8 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 422 |
557 |
0 |
283 |
582 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pniew to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 194 483 zł. W ciągu roku mediana zyskała 17,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Pniew: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pniew?
Nieruchomości na terenie Pniew kosztują średnio około 866 500 zł, czyli około 5 339 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Pniew?
Obecnie dostępnych ofert: 16: 12 domów i 2 mieszkania oraz 2 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pniew?
Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 2 450 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Pniew?
Zazwyczaj oferują około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pniew:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 65 m² | 446 500 zł |
| 4 pokoje | 157 m² | 770 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 339 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 469 zł/m², a dla domów spada do 5 272 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pniew?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.