Znajdź swoją nieruchomość na terenie Krzyża Wielkopolskiego: 28 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 139 000 zł do 1 699 000 zł, średnio 424 707 zł.
Ceny nieruchomości Krzyża Wielkopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 30 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 232 500 zł rynek Krzyża Wielkopolskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2011–2025 mediana wzrosła o 203,6%.
Mediana ceny sprzedaży
232 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 341 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
30
2025
Ceny w ciągu roku
+19,8%
mediana
Od 2011 roku
+203,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-3,1%
Czarnkowsko-Trzcianecki: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Krzyża Wielkopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 232 500 zł, czyli 4 341 zł/m², w obserwowanym przedziale od 109 000 zł do 360 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 49 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 80 000 zł a 180 000 zł, a 10,1% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 10% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,1% niższa od mediany powiatu (Czarnkowsko-Trzcianecki: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 205 000 zł i 4 581 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 202 500 zł (4 447 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Krzyża Wielkopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
205 000 zł |
-11,8% |
4 581 zł/m² |
| 2025 |
30 |
232 500 zł |
+19,8% |
4 341 zł/m² |
| 2024 |
45 |
194 048 zł |
-25,4% |
4 920 zł/m² |
| 2023 |
27 |
260 000 zł |
+14,3% |
4 155 zł/m² |
| 2022 |
16 |
227 500 zł |
+40% |
4 298 zł/m² |
| 2021 |
46 |
162 500 zł |
+1,6% |
3 379 zł/m² |
| 2020 |
17 |
160 000 zł |
+128,6% |
2 896 zł/m² |
| 2019 |
9 |
70 000 zł |
-36,4% |
1 401 zł/m² |
| 2018 |
12 |
110 000 zł |
+10% |
2 106 zł/m² |
| 2017 |
18 |
100 000 zł |
+3,1% |
2 044 zł/m² |
| 2016 |
18 |
97 000 zł |
+7,8% |
1 760 zł/m² |
| 2015 |
28 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 606 zł/m² |
| 2014 |
44 |
80 000 zł |
-15,8% |
1 520 zł/m² |
| 2013 |
27 |
95 000 zł |
+47,3% |
1 509 zł/m² |
| 2012 |
54 |
64 476 zł |
-15,8% |
1 270 zł/m² |
| 2011 |
8 |
76 586 zł |
+61,2% |
1 705 zł/m² |
| 2010 |
2 |
47 500 zł |
— |
772 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krzyż Wielkopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
30 |
| Mediana ceny |
232 500 zł |
| Cena za m² |
4 341 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,7 m² |
| Typowy przedział |
109 000 – 360 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 414 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 000 zł |
10,1% |
| 49 000 – 80 000 zł |
15,5% |
| 80 000 – 180 000 zł |
45,2% |
| 180 000 – 280 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 412 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 920 zł/m² |
10% |
| 920 – 1 600 zł/m² |
18,9% |
| 1 600 – 3 500 zł/m² |
42,5% |
| 3 500 – 5 100 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,9% |
| 37 – 45 m² |
16,7% |
| 45 – 62 m² |
43,4% |
| 62 – 77 m² |
18,9% |
| Powyżej 77 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krzyż Wielkopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
147 500 zł |
3 989 zł/m² |
| 2 izby |
14,1% |
135 000 zł |
3 248 zł/m² |
| 3 izby |
45,8% |
117 000 zł |
2 846 zł/m² |
| 4 izby |
32,5% |
140 000 zł |
2 463 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
139 302 zł |
2 303 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
292 500 zł |
3 198 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| M.Krzyż |
692 |
130 000 zł |
83 zł/m² |
| Kuźnica Żelichowska |
82 |
— |
19 zł/m² |
| Łokacz Mały |
76 |
— |
39 zł/m² |
| Huta Szklana |
72 |
65 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Żelichowo |
68 |
40 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Lubcz Wielki |
46 |
— |
5,1 zł/m² |
| Przesieki |
36 |
— |
24 zł/m² |
| Brzegi |
35 |
— |
3,0 zł/m² |
| Łokacz Wielki |
35 |
— |
3,9 zł/m² |
| Wizany |
31 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Krzyża Wielkopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
77 |
73 zł/m² |
100 000 zł |
1 221 m² |
| Grunty rolne |
165 |
5,1 zł/m² |
60 000 zł |
8 254 m² |
| Grunty leśne |
5 |
8,6 zł/m² |
95 000 zł |
6 391 m² |
| Wszystkie działki |
248 |
10 zł/m² |
66 987 zł |
3 635 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
103 |
31 |
0 |
41 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
54 |
13 |
0 |
28 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 740 |
466 |
0 |
393 |
881 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Krzyża Wielkopolskiego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 117 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 19,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego kosztują średnio około 424 707 zł, czyli około 4 111 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Aktualna oferta to około 28 nieruchomości: 16 mieszkań i 12 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 1 699 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Zazwyczaj oferują około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Krzyża Wielkopolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 154 500 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 275 483 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 381 600 zł |
| 5 pokoi | 142 m² | 761 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Wynosi ona około 4 111 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 875 zł/m², a dla domów rośnie do 4 219 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Krzyża Wielkopolskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.