Znajdź swoją nieruchomość na terenie Pszczewa: 31 domów na sprzedaż w cenach od 420 000 zł do 475 000 zł, średnio 447 000 zł.
Ceny nieruchomości Pszczewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Pszczewa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 144 500 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2022 roku zmiana wynosi -8,3%.
Mediana ceny sprzedaży
144 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 689 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-31,2%
mediana
Od 2022 roku
-8,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45,8%
Międzyrzecki: 266 500 zł
Wobec mediany krajowej
-67,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pszczewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 144 500 zł, czyli 2 689 zł/m², w obserwowanym przedziale od 51 250 zł do 207 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 63 000 zł do 260 000 zł (około 71% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 94 000 zł a 200 000 zł, a 16,1% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 69 m², a 9,7% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,8% niższa od mediany powiatu (Międzyrzecki: 266 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 67,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pszczewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
250 000 zł |
+73% |
3 420 zł/m² |
| 2025 |
6 |
144 500 zł |
-31,2% |
2 689 zł/m² |
| 2024 |
6 |
210 000 zł |
-5,4% |
2 627 zł/m² |
| 2023 |
2 |
222 000 zł |
+41% |
2 791 zł/m² |
| 2022 |
8 |
157 500 zł |
+104,5% |
2 669 zł/m² |
| 2021 |
4 |
77 000 zł |
-42,1% |
1 368 zł/m² |
| 2020 |
2 |
133 000 zł |
— |
2 103 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pszczew: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
144 500 zł |
| Cena za m² |
2 689 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,8 m² |
| Typowy przedział |
51 250 – 207 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pszczewa
Rozkład obliczony na podstawie 31 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 63 000 zł |
12,9% |
| 63 000 – 94 000 zł |
16,1% |
| 94 000 – 200 000 zł |
41,9% |
| 200 000 – 260 000 zł |
12,9% |
| Powyżej 260 000 zł |
16,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pszczewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 31 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,7% |
| 1 300 – 1 400 zł/m² |
12,9% |
| 1 400 – 3 200 zł/m² |
48,4% |
| 3 200 – 5 100 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pszczewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
12,9% |
| 42 – 49 m² |
12,9% |
| 49 – 69 m² |
45,2% |
| 69 – 83 m² |
19,4% |
| Powyżej 83 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pszczew: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,7% |
160 000 zł |
4 623 zł/m² |
| 3 izby |
61,3% |
146 000 zł |
3 854 zł/m² |
| 4 izby |
22,6% |
180 000 zł |
2 378 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
150 000 zł |
1 344 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pszczewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pszczew |
152 |
170 000 zł |
74 zł/m² |
| Silna |
87 |
— |
13 zł/m² |
| Borowy Młyn |
54 |
— |
51 zł/m² |
| Stołuń |
32 |
— |
26 zł/m² |
| Szarcz |
18 |
— |
52 zł/m² |
| Policko |
14 |
120 000 zł |
36 zł/m² |
| Zielomyśl |
14 |
— |
14 zł/m² |
| Nowe Gorzycko |
13 |
132 500 zł |
13 zł/m² |
| Stoki |
7 |
— |
27 zł/m² |
| Rańsko |
5 |
— |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pszczewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
173 |
44 zł/m² |
80 281 zł |
1 900 m² |
| Grunty rolne |
121 |
16 zł/m² |
80 000 zł |
4 141 m² |
| Wszystkie działki |
305 |
27 zł/m² |
80 000 zł |
2 739 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pszczewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
108 |
6 |
0 |
81 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
35 |
3 |
0 |
29 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
605 |
39 |
0 |
479 |
87 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Pszczewa zamyka się między 51 250 zł a 207 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 12,9% nieruchomości sprzedano poniżej 63 000 zł, a 16,1% powyżej 260 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Pszczewa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pszczewa?
Licz się ze średnią kwotą 447 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Pszczewa, czyli około 3 719 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Pszczewa?
Aktualna oferta to około 31 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 420 000 zł do 475 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 120 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 719 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Pszczewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.