Domy i mieszkania na sprzedaż Kórnik

Odkryj 60 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kórnika. Ceny wahają się od 239 000 zł do 2 600 000 zł, a średnia cena to 937 867 zł.

42 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Kórnika

Średnia cena 937 867 zł cena sprzedaży
Przedział cen 239 000–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 101 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 332 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

18 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    6 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

18 łącznie
39% 5+ pokoi
  • 1 pokój 11,1%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,3%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,7%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 38,9%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

18 łącznie
  • 235 000–590 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 605 000–680 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 735 000–800 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości
  • 850 000–1 505 000 zł 27,8%
    5 nieruchomości
  • 1 990 000–2 605 000 zł 11,1%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

18 łącznie
  • 20–70 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 70–80 m² 22,2%
    4 nieruchomości
  • 100–120 m² 11,1%
    2 nieruchomości
  • 120–160 m² 22,2%
    4 nieruchomości
  • 160–210 m² 16,7%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 50 m² 126 m²
Cena za metr kwadratowy 9 794 zł/m² 9 240 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Kórnika obejmuje 60 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 126 m² i cenę 9 240 zł/m²; mieszkania natomiast około 50 m² i 9 794 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 5-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Kórnika oscylowały w 2025 roku wokół 499 000 zł (mediana). To około 7 860 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 57,2% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 499 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 860 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 27 2025
Ceny w ciągu roku +18,2% mediana
Od 2010 roku +149,5% mediana
Wobec mediany gminy -1,2% Kórnik: 505 000 zł
Wobec mediany krajowej +10,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Kórnika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 499 000 zł, czyli 7 860 zł/m², w obserwowanym przedziale od 194 600 zł do 727 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 420 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,1% transakcji zawarto między 220 000 zł a 320 000 zł, a 10,4% przekroczyło 420 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,5% sprzedanych lokali ma od 51 do 75 m², a 10,9% przekracza 81 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,2% niższa od mediany gminy (Kórnik: 505 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,9%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 470 000 zł i 7 764 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 494 050 zł (7 754 zł/m²) przy 18 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kórnika rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 9 470 000 zł -5,8% 7 764 zł/m²
2025 27 499 000 zł +18,2% 7 860 zł/m²
2024 40 422 000 zł +8,2% 8 297 zł/m²
2023 33 390 000 zł +24,7% 6 676 zł/m²
2022 64 312 785 zł -1,9% 5 616 zł/m²
2021 38 319 000 zł +25,1% 5 166 zł/m²
2020 71 255 000 zł -7,8% 4 236 zł/m²
2019 78 276 500 zł -11,7% 4 380 zł/m²
2018 28 313 250 zł +21,4% 4 170 zł/m²
2017 13 258 125 zł +40,3% 3 951 zł/m²
2016 37 183 997 zł +2,2% 3 890 zł/m²
2015 19 180 000 zł -17% 3 329 zł/m²
2014 42 216 750 zł -13,3% 3 303 zł/m²
2013 67 250 000 zł +4,2% 3 342 zł/m²
2012 88 240 000 zł +64,7% 3 433 zł/m²
2011 16 145 680 zł -27,2% 3 323 zł/m²
2010 19 200 000 zł — 4 179 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kórnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 27
Mediana ceny 499 000 zł
Cena za m² 7 860 zł/m²
Mediana powierzchni 62,6 m²
Typowy przedział 194 600 –
727 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kórnika

Rozkład obliczony na podstawie 689 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 9,9%
160 000 – 220 000 zł 17,1%
220 000 – 320 000 zł 45,1%
320 000 – 420 000 zł 17,4%
Powyżej 420 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kórnika

Rozkład ceny za m² na podstawie 687 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 900 zł/m² 10,2%
2 900 – 3 400 zł/m² 15,7%
3 400 – 5 200 zł/m² 46,3%
5 200 – 7 300 zł/m² 17,8%
Powyżej 7 300 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kórnika

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 43 m² 10%
43 – 51 m² 17,5%
51 – 75 m² 49,5%
75 – 81 m² 12,1%
Powyżej 81 m² 10,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kórnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,6% 141 985 zł 4 295 zł/m²
2 izby 15,9% 235 900 zł 4 622 zł/m²
3 izby 48,6% 240 000 zł 4 098 zł/m²
4 izby 27,1% 299 000 zł 3 975 zł/m²
5 izb 3,4% 299 000 zł 4 191 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 233 490 zł 2 955 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kórnika

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Bnin 832 255 000 zł 198 zł/m²
Kórnik 542 230 791 zł 307 zł/m²

Ceny działek na terenie Kórnika: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 57 257 zł/m² 235 000 zł 821 m²
Grunty rolne 73 150 zł/m² 146 400 zł 812 m²
Wszystkie działki 132 204 zł/m² 196 250 zł 816 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kórnika

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 76 28 0 13 35
2026 (do 17.08) 36 9 0 4 23
Razem 2010–2026 1 818 810 0 164 844

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Kórnika zamyka się między 194 600 zł a 727 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 160 000 zł, a 10,4% powyżej 420 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kórnika?

Licz się ze średnią kwotą 937 867 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kórnika, czyli około 9 332 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 60: 12 domów i 6 mieszkań oraz 42 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 239 000 zł i sięgają 2 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kórnika?

Średnio mają około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 126 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kórnika?

Średnio wychodzi około 9 332 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 794 zł/m², a dla domów spada do 9 240 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kórnika?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.