Odkryj 190 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kórnik. Ceny wahają się od 199 000 zł do 9 490 000 zł, a średnia cena to 1 014 707 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kórnik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kórnik? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 506 001 zł — to mediana wyliczona z 316 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +1 236,2%.
Mediana ceny sprzedaży
506 001 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 433 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
316
2025
Ceny w ciągu roku
+7,9%
mediana
Od 2010 roku
+1 236,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,2%
Kórnik: 505 000 zł
Wobec mediany krajowej
+12,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kórnik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 506 001 zł, czyli 7 433 zł/m², w obserwowanym przedziale od 337 346 zł do 856 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 580 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 270 000 zł a 440 000 zł, a 10,6% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 64 do 87 m², a 14,5% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kórnik: 505 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 12,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 39 sprzedaży mieszkań, z medianą 600 000 zł i 8 750 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 510 000 zł (8 347 zł/m²) przy 122 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kórnik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
39 |
600 000 zł |
+18,6% |
8 750 zł/m² |
| 2025 |
316 |
506 001 zł |
+7,9% |
7 433 zł/m² |
| 2024 |
465 |
469 000 zł |
-2,7% |
6 481 zł/m² |
| 2023 |
368 |
482 000 zł |
+25,1% |
5 743 zł/m² |
| 2022 |
378 |
385 323 zł |
+4,1% |
5 049 zł/m² |
| 2021 |
457 |
370 000 zł |
+12,1% |
4 637 zł/m² |
| 2020 |
298 |
329 970 zł |
+10,3% |
4 182 zł/m² |
| 2019 |
288 |
299 076 zł |
+6,4% |
4 080 zł/m² |
| 2018 |
263 |
281 000 zł |
+4,9% |
3 732 zł/m² |
| 2017 |
188 |
267 750 zł |
+0,4% |
3 842 zł/m² |
| 2016 |
132 |
266 762 zł |
+0,7% |
3 760 zł/m² |
| 2015 |
146 |
265 000 zł |
+6,9% |
3 527 zł/m² |
| 2014 |
57 |
248 000 zł |
+12,7% |
3 904 zł/m² |
| 2013 |
85 |
219 980 zł |
+0% |
3 062 zł/m² |
| 2012 |
169 |
220 000 zł |
+18,9% |
3 472 zł/m² |
| 2011 |
78 |
185 000 zł |
+388,5% |
3 267 zł/m² |
| 2010 |
32 |
37 868 zł |
— |
632 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kórnik (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
316 |
| Mediana ceny |
506 001 zł |
| Cena za m² |
7 433 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,9 m² |
| Typowy przedział |
337 346 – 856 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Rozkład obliczony na podstawie 3 759 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
9,4% |
| 210 000 – 270 000 zł |
18,4% |
| 270 000 – 440 000 zł |
43,5% |
| 440 000 – 580 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 580 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 757 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
9,3% |
| 3 200 – 3 900 zł/m² |
19,7% |
| 3 900 – 5 600 zł/m² |
42,2% |
| 5 600 – 7 400 zł/m² |
19% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 m² |
8,7% |
| 54 – 64 m² |
18,4% |
| 64 – 87 m² |
45,1% |
| 87 – 100 m² |
13,3% |
| Powyżej 100 m² |
14,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kórnik (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
143 000 zł |
4 429 zł/m² |
| 2 izby |
6,2% |
242 050 zł |
4 144 zł/m² |
| 3 izby |
38,5% |
259 001 zł |
4 621 zł/m² |
| 4 izby |
42,1% |
310 000 zł |
3 888 zł/m² |
| 5 izb |
11,1% |
355 000 zł |
3 891 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
345 062 zł |
3 615 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamionki |
1 920 |
340 000 zł |
210 zł/m² |
| Dachowa |
1 198 |
325 500 zł |
146 zł/m² |
| Szczytniki |
822 |
439 001 zł |
222 zł/m² |
| Robakowo |
710 |
284 151 zł |
189 zł/m² |
| Błażejewko |
696 |
259 000 zł |
140 zł/m² |
| Czmoń |
644 |
244 500 zł |
70 zł/m² |
| Radzewo |
631 |
420 000 zł |
75 zł/m² |
| Koninko |
595 |
353 002 zł |
150 zł/m² |
| Konarskie |
539 |
500 000 zł |
85 zł/m² |
| Skrzynki |
377 |
435 100 zł |
130 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kórnik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 195 |
183 zł/m² |
205 000 zł |
1 032 m² |
| Grunty rolne |
1 403 |
99 zł/m² |
130 000 zł |
1 137 m² |
| Wszystkie działki |
2 608 |
135 zł/m² |
160 000 zł |
1 074 m² |
Ceny gruntu według osiedli na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Robakowo - Wieś |
47 |
197 zł/m² |
650 000 zł |
| Robakowo - Osiedle |
64 |
186 zł/m² |
162 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kórnik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
781 |
320 |
0 |
280 |
181 |
| 2026 (do 17.08) |
263 |
40 |
0 |
134 |
89 |
| Razem 2010–2026 |
12 598 |
3 818 |
0 |
3 043 |
5 737 |
W porównaniu z medianą gminy (Kórnik: 505 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Kórnik są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +12,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +1 236,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kórnik — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kórnik?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kórnik kosztują średnio około 1 014 707 zł, czyli około 8 351 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 190 nieruchomości: 153 domy i 37 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Kórnik?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 9 490 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 135 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Kórnik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 69 m² | 574 891 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 583 485 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 778 755 zł |
| 5 pokoi | 124 m² | 1 047 420 zł |
| 6 pokoi | 250 m² | 2 412 309 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 351 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 258 zł/m², a dla domów spada do 8 244 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kórnik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.