Odkryj 209 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Swarzędz. Ceny wahają się od 162 000 zł do 4 200 000 zł, a średnia cena to 909 563 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Swarzędz według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 455 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Swarzędz, przy medianie ceny 575 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 127,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 901 zł.
Mediana ceny sprzedaży
575 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 901 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
455
2025
Ceny w ciągu roku
+20,1%
mediana
Od 2010 roku
+127,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,7%
Swarzędz: 549 000 zł
Wobec mediany krajowej
+27,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Swarzędz obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 575 000 zł, czyli 7 901 zł/m², w obserwowanym przedziale od 310 488 zł do 923 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 580 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 250 000 zł a 410 000 zł, a 9,8% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 76 m², a 10,1% przekracza 98 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Swarzędz: 549 000 zł) o 4,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 27,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 169 sprzedaży mieszkań, z medianą 555 000 zł i 8 812 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 550 500 zł (8 648 zł/m²) przy 370 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Swarzędz rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
169 |
555 000 zł |
-3,5% |
8 812 zł/m² |
| 2025 |
455 |
575 000 zł |
+20,1% |
7 901 zł/m² |
| 2024 |
476 |
478 925 zł |
+23% |
6 874 zł/m² |
| 2023 |
512 |
389 272 zł |
+12,8% |
6 284 zł/m² |
| 2022 |
745 |
345 000 zł |
+6,1% |
5 670 zł/m² |
| 2021 |
640 |
325 250 zł |
+3,3% |
5 091 zł/m² |
| 2020 |
676 |
315 000 zł |
-7,4% |
4 839 zł/m² |
| 2019 |
298 |
340 000 zł |
+21,4% |
4 603 zł/m² |
| 2018 |
469 |
280 000 zł |
+5,7% |
4 450 zł/m² |
| 2017 |
515 |
265 000 zł |
+15,6% |
4 315 zł/m² |
| 2016 |
295 |
229 200 zł |
+1,5% |
4 211 zł/m² |
| 2015 |
265 |
225 840 zł |
+13% |
4 135 zł/m² |
| 2014 |
246 |
199 798 zł |
-13,1% |
3 997 zł/m² |
| 2013 |
212 |
230 000 zł |
-2,3% |
4 194 zł/m² |
| 2012 |
271 |
235 436 zł |
+30,1% |
4 255 zł/m² |
| 2011 |
35 |
181 000 zł |
-28,3% |
3 985 zł/m² |
| 2010 |
12 |
252 500 zł |
— |
3 848 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Swarzędz (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
455 |
| Mediana ceny |
575 000 zł |
| Cena za m² |
7 901 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
75,8 m² |
| Typowy przedział |
310 488 – 923 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Rozkład obliczony na podstawie 6 291 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
11% |
| 190 000 – 250 000 zł |
17,4% |
| 250 000 – 410 000 zł |
43,2% |
| 410 000 – 580 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 580 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Rozkład ceny za m² na podstawie 6 286 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
10,4% |
| 4 000 – 4 300 zł/m² |
15,2% |
| 4 300 – 5 900 zł/m² |
45,8% |
| 5 900 – 8 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 8 000 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,7% |
| 40 – 49 m² |
16,7% |
| 49 – 76 m² |
46,2% |
| 76 – 98 m² |
17,3% |
| Powyżej 98 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Swarzędz (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
154 236 zł |
5 259 zł/m² |
| 2 izby |
21,9% |
198 464 zł |
4 798 zł/m² |
| 3 izby |
39% |
270 000 zł |
5 360 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
340 510 zł |
4 632 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
370 000 zł |
4 524 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
399 500 zł |
3 924 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zalasewo |
4 475 |
276 000 zł |
300 zł/m² |
| Rabowice |
1 084 |
397 700 zł |
135 zł/m² |
| Gruszczyn |
934 |
508 704 zł |
219 zł/m² |
| Kruszewnia |
901 |
275 830 zł |
127 zł/m² |
| Jasin |
670 |
400 325 zł |
220 zł/m² |
| Gortatowo |
556 |
410 000 zł |
185 zł/m² |
| Garby |
434 |
505 001 zł |
280 zł/m² |
| Paczkowo |
413 |
339 500 zł |
157 zł/m² |
| Kobylnica |
220 |
124 220 zł |
113 zł/m² |
| Łowęcin |
204 |
740 001 zł |
126 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Swarzędz: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
751 |
223 zł/m² |
274 000 zł |
1 102 m² |
| Grunty rolne |
897 |
136 zł/m² |
191 000 zł |
1 296 m² |
| Wszystkie działki |
1 650 |
173 zł/m² |
230 000 zł |
1 194 m² |
Ceny gruntu według osiedli na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Gortatowo-Huby |
25 |
120 zł/m² |
175 000 zł |
| Huby |
20 |
35 zł/m² |
263 732 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
757 |
460 |
0 |
162 |
135 |
| 2026 (do 17.08) |
445 |
170 |
0 |
159 |
116 |
| Razem 2010–2026 |
11 889 |
6 373 |
0 |
1 896 |
3 620 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 575 000 zł (7 901 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (39% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Swarzędz
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Swarzędz?
Licz się ze średnią kwotą 909 563 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Swarzędz, czyli około 7 923 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Swarzędz?
W tej chwili do wyboru są 209 nieruchomości: 137 domów i 69 mieszkań oraz 3 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Swarzędz?
Znajdziesz tu oferty od 162 000 zł do 4 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Swarzędz?
Zazwyczaj oferują około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Swarzędz:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 52 m² | 367 375 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 488 399 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 576 750 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 961 941 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 1 252 923 zł |
| 6 pokoi | 162 m² | 1 275 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 923 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 505 zł/m², a dla domów spada do 7 605 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Swarzędz?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.