Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska: 118 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 239 000 zł do 18 500 000 zł, średnio 999 156 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pobiedziska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska wyniosła 587 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Pobiedziska) mediana to 395 000 zł. Zmiana roczna: +86,9%.
Mediana ceny sprzedaży
587 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 694 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
+86,9%
mediana
Od 2010 roku
+310,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+48,6%
Pobiedziska: 395 000 zł
Wobec mediany krajowej
+30,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pobiedziska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 587 000 zł, czyli 5 694 zł/m², w obserwowanym przedziale od 99 341 zł do 767 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 56 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46% transakcji zawarto między 130 000 zł a 340 000 zł, a 10,1% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 55 do 85 m², a 10,6% przekracza 110 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Pobiedziska: 395 000 zł) o 48,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 30,4%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 585 000 zł (6 882 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pobiedziska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
625 000 zł |
+6,5% |
6 972 zł/m² |
| 2025 |
14 |
587 000 zł |
+86,9% |
5 694 zł/m² |
| 2024 |
28 |
314 000 zł |
+38,9% |
5 757 zł/m² |
| 2023 |
17 |
226 000 zł |
-46,1% |
5 556 zł/m² |
| 2022 |
20 |
419 600 zł |
+27,5% |
4 733 zł/m² |
| 2021 |
13 |
329 000 zł |
-2,9% |
4 081 zł/m² |
| 2020 |
9 |
339 000 zł |
+15,7% |
3 736 zł/m² |
| 2019 |
8 |
293 025 zł |
+4,6% |
3 647 zł/m² |
| 2018 |
7 |
280 200 zł |
+207,9% |
3 620 zł/m² |
| 2017 |
5 |
91 000 zł |
-32,6% |
1 136 zł/m² |
| 2016 |
13 |
135 000 zł |
+20% |
1 711 zł/m² |
| 2015 |
11 |
112 500 zł |
-8,8% |
1 630 zł/m² |
| 2014 |
8 |
123 381 zł |
+37,1% |
1 443 zł/m² |
| 2013 |
9 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 002 zł/m² |
| 2012 |
9 |
80 000 zł |
-33,3% |
1 464 zł/m² |
| 2011 |
9 |
120 000 zł |
-16,1% |
1 844 zł/m² |
| 2010 |
5 |
143 000 zł |
— |
2 132 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pobiedziska (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
587 000 zł |
| Cena za m² |
5 694 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
80,8 m² |
| Typowy przedział |
99 341 – 767 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska
Rozkład obliczony na podstawie 189 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 56 000 zł |
10,1% |
| 56 000 – 130 000 zł |
17,5% |
| 130 000 – 340 000 zł |
46% |
| 340 000 – 530 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska
Rozkład ceny za m² na podstawie 188 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
10,1% |
| 1 000 – 1 800 zł/m² |
17,6% |
| 1 800 – 4 900 zł/m² |
44,1% |
| 4 900 – 6 500 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
10,6% |
| 43 – 55 m² |
16,5% |
| 55 – 85 m² |
44,1% |
| 85 – 110 m² |
18,1% |
| Powyżej 110 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pobiedziska (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
40 000 zł |
784 zł/m² |
| 2 izby |
8% |
42 500 zł |
1 124 zł/m² |
| 3 izby |
38% |
299 000 zł |
3 904 zł/m² |
| 4 izby |
38% |
165 000 zł |
2 701 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
465 000 zł |
3 673 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
6% |
530 000 zł |
3 635 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Biskupice |
579 |
453 100 zł |
117 zł/m² |
| Stęszewko |
384 |
— |
84 zł/m² |
| Jerzykowo |
354 |
519 500 zł |
115 zł/m² |
| Jerzyn |
226 |
— |
88 zł/m² |
| Bugaj |
201 |
393 518 zł |
91 zł/m² |
| Główna |
136 |
330 200 zł |
88 zł/m² |
| Kapalica |
122 |
— |
98 zł/m² |
| Promienko |
114 |
— |
97 zł/m² |
| Wronczyn |
111 |
170 000 zł |
91 zł/m² |
| Tuczno |
103 |
— |
161 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
569 |
105 zł/m² |
150 000 zł |
1 300 m² |
| Grunty rolne |
799 |
66 zł/m² |
113 000 zł |
1 466 m² |
| Grunty leśne |
12 |
38 zł/m² |
310 000 zł |
4 008 m² |
| Wszystkie działki |
1 397 |
84 zł/m² |
130 000 zł |
1 378 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
229 |
17 |
0 |
145 |
67 |
| 2026 (do 17.08) |
110 |
4 |
0 |
75 |
31 |
| Razem 2010–2026 |
4 093 |
202 |
0 |
1 591 |
2 300 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Jerzykowo, z medianą 519 500 zł przy 14 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Biskupice (579). Rynek pierwotny odpowiada za 62% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pobiedziska w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska?
Licz się ze średnią kwotą 999 156 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska, czyli około 7 453 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 118 nieruchomości: 89 domów i 20 mieszkań oraz 9 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska?
Ceny wahają się od około 239 000 zł do 18 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska?
Średnia powierzchnia to około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 150 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Pobiedziska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 370 325 zł |
| 3 pokoje | 98 m² | 638 051 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 778 587 zł |
| 5 pokoi | 174 m² | 1 052 000 zł |
| 6 pokoi | 200 m² | 1 238 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 453 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 998 zł/m², a dla domów rośnie do 7 496 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Pobiedziska?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.