Zobacz 104 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Nekla: ceny od 192 225 zł do 1 690 000 zł, średnio 964 978 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nekla według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Nekla obejmują 35 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 371 964 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 500 zł. To o 17,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
371 964 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
35
2025
Ceny w ciągu roku
-24,9%
mediana
Od 2010 roku
+365%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,9%
Nekla: 368 801 zł
Wobec mediany krajowej
-17,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Nekla obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 371 964 zł, czyli 6 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 162 300 zł do 589 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 81 000 zł do 500 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 140 000 zł a 300 000 zł, a 8,8% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 36,8% sprzedanych lokali ma od 50 do 63 m², a 10,4% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Nekla: 368 801 zł) o 0,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 410 250 zł i 6 986 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 250 zł (6 107 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Nekla rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
410 250 zł |
+10,3% |
6 986 zł/m² |
| 2025 |
35 |
371 964 zł |
-24,9% |
6 500 zł/m² |
| 2024 |
18 |
495 001 zł |
+101,9% |
4 610 zł/m² |
| 2023 |
35 |
245 200 zł |
+13,3% |
4 500 zł/m² |
| 2022 |
6 |
216 425 zł |
+9,6% |
3 609 zł/m² |
| 2021 |
51 |
197 500 zł |
+37,6% |
3 693 zł/m² |
| 2020 |
8 |
143 500 zł |
+53,9% |
2 478 zł/m² |
| 2019 |
2 |
93 250 zł |
-6,8% |
1 903 zł/m² |
| 2018 |
3 |
100 000 zł |
+0% |
1 663 zł/m² |
| 2017 |
5 |
100 000 zł |
+5,3% |
1 653 zł/m² |
| 2016 |
6 |
95 000 zł |
+35,7% |
1 916 zł/m² |
| 2015 |
1 |
70 000 zł |
-36,4% |
1 503 zł/m² |
| 2014 |
3 |
110 000 zł |
+22,2% |
1 518 zł/m² |
| 2013 |
5 |
90 000 zł |
+122,1% |
2 427 zł/m² |
| 2012 |
2 |
40 515 zł |
+9,1% |
876 zł/m² |
| 2011 |
2 |
37 145 zł |
-53,6% |
633 zł/m² |
| 2010 |
5 |
80 000 zł |
— |
1 550 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nekla (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
35 |
| Mediana ceny |
371 964 zł |
| Cena za m² |
6 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,3 m² |
| Typowy przedział |
162 300 – 589 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nekla
Rozkład obliczony na podstawie 194 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 81 000 zł |
10,3% |
| 81 000 – 140 000 zł |
15,5% |
| 140 000 – 300 000 zł |
43,3% |
| 300 000 – 500 000 zł |
22,2% |
| Powyżej 500 000 zł |
8,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Nekla
Rozkład ceny za m² na podstawie 193 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
8,8% |
| 1 500 – 3 100 zł/m² |
19,2% |
| 3 100 – 4 800 zł/m² |
43% |
| 4 800 – 6 600 zł/m² |
20,7% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nekla
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,8% |
| 39 – 50 m² |
22,3% |
| 50 – 63 m² |
36,8% |
| 63 – 100 m² |
20,7% |
| Powyżej 100 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nekla (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
119 160 zł |
4 432 zł/m² |
| 2 izby |
27,6% |
194 040 zł |
4 786 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
200 400 zł |
3 604 zł/m² |
| 4 izby |
14,4% |
275 250 zł |
4 099 zł/m² |
| 5 izb |
10,5% |
498 000 zł |
4 248 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
6,6% |
506 760 zł |
4 838 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Nekla
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nekielka |
335 |
— |
73 zł/m² |
| Starczanowo |
233 |
201 000 zł |
39 zł/m² |
| Podstolice |
160 |
105 000 zł |
50 zł/m² |
| Zasutowo |
148 |
222 500 zł |
37 zł/m² |
| Gierłatowo |
90 |
570 000 zł |
47 zł/m² |
| Barczyzna |
88 |
— |
45 zł/m² |
| Stroszki |
51 |
— |
27 zł/m² |
| Targowa Górka |
50 |
105 500 zł |
35 zł/m² |
| Stępocin |
31 |
26 030 zł |
44 zł/m² |
| Chwałszyce |
20 |
— |
10 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Nekla: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
135 |
63 zł/m² |
110 000 zł |
1 751 m² |
| Grunty rolne |
565 |
47 zł/m² |
100 000 zł |
2 169 m² |
| Wszystkie działki |
700 |
50 zł/m² |
104 050 zł |
2 030 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nekla
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
140 |
35 |
0 |
89 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
44 |
7 |
0 |
30 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 673 |
213 |
0 |
796 |
664 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Nekla to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 200 400 zł. W ciągu roku mediana straciła 24,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nekla
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Nekla?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nekla trzeba przeznaczyć średnio 964 978 zł, czyli około 6 328 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Nekla?
Obecnie dostępnych ofert: 104: 12 domów i 2 mieszkania oraz 90 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Nekla?
Znajdziesz tu oferty od 192 225 zł do 1 690 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Nekla?
Zazwyczaj oferują około 153 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Nekla:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 173 m² | 1 327 243 zł |
| 5 pokoi | 157 m² | 845 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Nekla?
Wynosi ona około 6 328 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 644 zł/m², a dla domów rośnie do 6 373 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Nekla?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.