Zobacz 141 nieruchomości na sprzedaż na terenie Śremu: ceny od 229 000 zł do 2 500 000 zł, średnio 641 640 zł.
Ceny nieruchomości Śremu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 265 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 348 010 zł rynek Śremu najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 124,5%.
Mediana ceny sprzedaży
348 010 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 500 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
265
2025
Ceny w ciągu roku
+13,4%
mediana
Od 2010 roku
+124,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,4%
Śremski: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Śremu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 348 010 zł, czyli 6 500 zł/m², w obserwowanym przedziale od 195 000 zł do 580 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 170 000 zł a 290 000 zł, a 10% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,8% przekracza 88 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Śremski: 340 000 zł) o 2,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Śrem (obszar wiejski) — mediana 317 200 zł (4 104 zł/m², 624 transakcje od 2010 roku), dalej Śrem z medianą 205 125 zł (4 200 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 348 000 zł i 6 452 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 333 006 zł (6 567 zł/m²) przy 145 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Śremu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
348 000 zł |
+0% |
6 452 zł/m² |
| 2025 |
265 |
348 010 zł |
+13,4% |
6 500 zł/m² |
| 2024 |
272 |
307 010 zł |
+11,6% |
5 935 zł/m² |
| 2023 |
185 |
275 000 zł |
-1,8% |
5 249 zł/m² |
| 2022 |
284 |
280 000 zł |
+9,8% |
4 738 zł/m² |
| 2021 |
269 |
255 000 zł |
+15,4% |
4 449 zł/m² |
| 2020 |
324 |
221 015 zł |
+13,4% |
4 297 zł/m² |
| 2019 |
263 |
194 850 zł |
+7,7% |
3 800 zł/m² |
| 2018 |
292 |
181 000 zł |
+7,1% |
3 569 zł/m² |
| 2017 |
217 |
169 000 zł |
+5,9% |
3 400 zł/m² |
| 2016 |
131 |
159 574 zł |
+10,1% |
3 091 zł/m² |
| 2015 |
61 |
145 000 zł |
+2,1% |
2 690 zł/m² |
| 2014 |
49 |
142 000 zł |
-3,7% |
2 713 zł/m² |
| 2013 |
60 |
147 500 zł |
+5,4% |
2 653 zł/m² |
| 2012 |
33 |
140 000 zł |
-9,7% |
2 769 zł/m² |
| 2011 |
41 |
155 000 zł |
+0% |
3 027 zł/m² |
| 2010 |
39 |
155 000 zł |
— |
3 278 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śrem: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
265 |
| Mediana ceny |
348 010 zł |
| Cena za m² |
6 500 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,4 m² |
| Typowy przedział |
195 000 – 580 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Śremu
Rozkład obliczony na podstawie 2 818 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,6% |
| 130 000 – 170 000 zł |
16,5% |
| 170 000 – 290 000 zł |
45,6% |
| 290 000 – 390 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 390 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Śremu
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 813 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
10,5% |
| 2 700 – 3 400 zł/m² |
16,7% |
| 3 400 – 5 100 zł/m² |
45,3% |
| 5 100 – 6 600 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Śremu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
8,8% |
| 37 – 44 m² |
18% |
| 44 – 61 m² |
44,9% |
| 61 – 88 m² |
18,6% |
| Powyżej 88 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śrem: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
148 766 zł |
4 831 zł/m² |
| 2 izby |
30,3% |
184 846 zł |
5 397 zł/m² |
| 3 izby |
33,9% |
240 000 zł |
4 708 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
240 000 zł |
3 833 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
345 000 zł |
3 836 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
414 500 zł |
4 072 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Śremu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śrem |
2 680 |
190 000 zł |
140 zł/m² |
| Zbrudzewo |
545 |
254 000 zł |
70 zł/m² |
| Psarskie |
352 |
327 000 zł |
100 zł/m² |
| Nochowo |
309 |
242 000 zł |
81 zł/m² |
| Mechlin |
261 |
327 500 zł |
45 zł/m² |
| Dąbrowa |
198 |
320 100 zł |
57 zł/m² |
| Luciny |
122 |
125 000 zł |
29 zł/m² |
| Pysząca |
122 |
354 500 zł |
49 zł/m² |
| Mórka |
64 |
— |
18 zł/m² |
| Szymanowo |
63 |
304 500 zł |
64 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Śremu
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Śrem (obszar wiejski) |
624 |
317 200 zł |
4 104 zł/m² |
| Śrem |
2 194 |
205 125 zł |
4 200 zł/m² |
Ceny działek na terenie Śremu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
258 |
86 zł/m² |
102 195 zł |
1 066 m² |
| Grunty rolne |
1 410 |
60 zł/m² |
85 000 zł |
1 328 m² |
| Wszystkie działki |
1 680 |
64 zł/m² |
87 750 zł |
1 266 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Śremu
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Śrem |
119 |
144 zł/m² |
150 000 zł |
| Śrem (obszar wiejski) |
1 562 |
59 zł/m² |
82 550 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Śremu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
582 |
282 |
0 |
152 |
148 |
| 2026 (do 17.08) |
63 |
36 |
0 |
15 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
6 622 |
2 975 |
0 |
1 855 |
1 792 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Śremu: 52,4 m², 3 izby, za 348 010 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Śremu: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Śremu?
Licz się ze średnią kwotą 641 640 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Śremu, czyli około 5 654 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 141: 78 domów i 63 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Śremu?
Oferty zaczynają się od 229 000 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Śremu?
Średnia powierzchnia to około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Śremu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 108 m² | 394 500 zł |
| 2 pokoje | 59 m² | 348 861 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 517 576 zł |
| 4 pokoje | 118 m² | 660 105 zł |
| 5 pokoi | 180 m² | 902 071 zł |
| 6 pokoi | 181 m² | 982 857 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Śremu?
Średnio wychodzi około 5 654 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 294 zł/m², a dla domów spada do 5 442 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Śremu?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.