Mamy 53 nieruchomości na sprzedaż na terenie Obornik, w cenach od 149 000 zł do 3 200 000 zł, przy średniej cenie 638 996 zł.
Ceny nieruchomości Obornik według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 172 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Obornik, przy medianie ceny 349 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 113,4%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 571 zł.
Mediana ceny sprzedaży
349 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 571 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
172
2025
Ceny w ciągu roku
+10,8%
mediana
Od 2010 roku
+113,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+9,1%
Obornicki: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Obornik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 349 000 zł, czyli 6 571 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 750 zł do 534 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 170 000 zł a 270 000 zł, a 10,1% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 63 m², a 10% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Obornicki: 320 000 zł) o 9,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Oborniki (obszar wiejski) — mediana 223 596 zł (3 963 zł/m², 1 390 transakcji od 2010 roku), dalej Oborniki z medianą 195 000 zł (3 631 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 79 sprzedaży mieszkań, z medianą 378 129 zł i 6 814 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 356 350 zł (6 890 zł/m²) przy 172 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Obornik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
79 |
378 129 zł |
+8,3% |
6 814 zł/m² |
| 2025 |
172 |
349 000 zł |
+10,8% |
6 571 zł/m² |
| 2024 |
170 |
315 000 zł |
-3,4% |
6 730 zł/m² |
| 2023 |
129 |
326 000 zł |
+18,3% |
5 822 zł/m² |
| 2022 |
225 |
275 517 zł |
+11,9% |
5 298 zł/m² |
| 2021 |
211 |
246 216 zł |
+13,7% |
4 490 zł/m² |
| 2020 |
236 |
216 558 zł |
+0,7% |
4 390 zł/m² |
| 2019 |
225 |
215 000 zł |
+6,5% |
3 952 zł/m² |
| 2018 |
192 |
201 895 zł |
+0,9% |
3 924 zł/m² |
| 2017 |
123 |
200 000 zł |
+11% |
3 720 zł/m² |
| 2016 |
153 |
180 234 zł |
+2,7% |
3 604 zł/m² |
| 2015 |
121 |
175 460 zł |
-0,9% |
3 450 zł/m² |
| 2014 |
121 |
176 972 zł |
+7,7% |
3 445 zł/m² |
| 2013 |
116 |
164 273 zł |
+2,7% |
2 855 zł/m² |
| 2012 |
181 |
160 000 zł |
-1,8% |
2 793 zł/m² |
| 2011 |
117 |
163 000 zł |
-0,3% |
3 084 zł/m² |
| 2010 |
179 |
163 548 zł |
— |
2 824 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oborniki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
172 |
| Mediana ceny |
349 000 zł |
| Cena za m² |
6 571 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
127 750 – 534 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik
Rozkład obliczony na podstawie 2 750 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
8,6% |
| 120 000 – 170 000 zł |
19,5% |
| 170 000 – 270 000 zł |
43,5% |
| 270 000 – 380 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Obornik
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 750 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
9,6% |
| 2 400 – 3 200 zł/m² |
18,2% |
| 3 200 – 4 800 zł/m² |
43,6% |
| 4 800 – 6 700 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,8% |
| 41 – 47 m² |
15,7% |
| 47 – 63 m² |
44,4% |
| 63 – 79 m² |
19,1% |
| Powyżej 79 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oborniki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
158 008 zł |
4 644 zł/m² |
| 2 izby |
30,3% |
185 652 zł |
4 916 zł/m² |
| 3 izby |
43,8% |
222 396 zł |
4 360 zł/m² |
| 4 izby |
18,2% |
222 600 zł |
3 769 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
355 000 zł |
4 175 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
382 500 zł |
3 384 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Obornik
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Oborniki |
2 043 |
194 119 zł |
184 zł/m² |
| Bogdanowo |
1 170 |
218 938 zł |
76 zł/m² |
| Rożnowo |
284 |
345 000 zł |
50 zł/m² |
| Kowanówko |
281 |
290 000 zł |
88 zł/m² |
| Uścikowo |
224 |
394 234 zł |
70 zł/m² |
| Dąbrówka Leśna |
169 |
200 000 zł |
82 zł/m² |
| Słonawy |
160 |
349 100 zł |
88 zł/m² |
| Łukowo |
135 |
107 250 zł |
42 zł/m² |
| Nowołoskoniec |
126 |
— |
55 zł/m² |
| Bąblin |
109 |
— |
41 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Obornik
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Oborniki (obszar wiejski) |
1 390 |
223 596 zł |
3 963 zł/m² |
| Oborniki |
1 360 |
195 000 zł |
3 631 zł/m² |
Ceny działek na terenie Obornik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
232 |
144 zł/m² |
140 800 zł |
869 m² |
| Grunty rolne |
1 476 |
53 zł/m² |
83 550 zł |
1 456 m² |
| Grunty leśne |
22 |
48 zł/m² |
232 020 zł |
3 830 m² |
| Wszystkie działki |
1 737 |
60 zł/m² |
90 000 zł |
1 226 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Obornik
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Oborniki |
201 |
169 zł/m² |
180 000 zł |
| Oborniki (obszar wiejski) |
1 536 |
54 zł/m² |
85 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Obornik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
381 |
172 |
0 |
129 |
80 |
| 2026 (do 17.08) |
164 |
79 |
0 |
47 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
6 778 |
2 850 |
0 |
1 921 |
2 007 |
Trajektorię cen Obornik widać w dłuższej perspektywie: 163 548 zł mediany w 2010 roku, 349 000 zł w 2025 roku, czyli +113,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 1,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Obornik
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Obornik?
Licz się ze średnią kwotą 638 996 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Obornik, czyli około 5 793 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Obornik?
W tej chwili do wyboru są 53 nieruchomości: 31 mieszkań i 22 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 149 000 zł do 3 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 168 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Obornik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 302 923 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 503 297 zł |
| 4 pokoje | 95 m² | 648 400 zł |
| 5 pokoi | 172 m² | 1 001 867 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Obornik?
Wynosi ona około 5 793 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 410 zł/m², a dla domów spada do 5 433 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Obornik?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.