Porównaj 39 nieruchomości na sprzedaż na terenie Murowanej Gośliny — średnia cena to 1 163 026 zł, a ceny sięgają od 219 000 zł do 3 500 000 zł.
Ceny nieruchomości Murowanej Gośliny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Murowanej Gośliny zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 390 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 410 270 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 23,8% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
390 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 081 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
115
2025
Ceny w ciągu roku
-15,2%
mediana
Od 2010 roku
+128%
mediana
Wobec mediany powiatu
-23,5%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Murowanej Gośliny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 390 000 zł, czyli 7 081 zł/m², w obserwowanym przedziale od 207 000 zł do 650 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 480 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 200 000 zł a 360 000 zł, a 9,9% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 50 do 74 m², a 11,3% przekracza 95 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 23,5% niższa od mediany powiatu (Poznański: 510 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Murowana Goślina — mediana 284 885 zł (4 712 zł/m², 1 114 transakcji od 2010 roku), dalej Murowana Goślina (obszar wiejski) z medianą 198 250 zł (3 741 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 72 sprzedaże mieszkań, z medianą 447 000 zł i 7 466 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 430 002 zł (7 354 zł/m²) przy 104 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Murowanej Gośliny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
72 |
447 000 zł |
+14,6% |
7 466 zł/m² |
| 2025 |
115 |
390 000 zł |
-15,2% |
7 081 zł/m² |
| 2024 |
151 |
460 100 zł |
+19,5% |
5 891 zł/m² |
| 2023 |
125 |
385 000 zł |
+26,6% |
5 738 zł/m² |
| 2022 |
156 |
304 036 zł |
+20,2% |
5 494 zł/m² |
| 2021 |
101 |
253 000 zł |
-8,3% |
4 856 zł/m² |
| 2020 |
116 |
275 794 zł |
+6,1% |
4 502 zł/m² |
| 2019 |
101 |
260 000 zł |
-8,1% |
4 166 zł/m² |
| 2018 |
91 |
282 915 zł |
+43,2% |
3 901 zł/m² |
| 2017 |
43 |
197 500 zł |
+4,4% |
3 336 zł/m² |
| 2016 |
71 |
189 186 zł |
+35,1% |
3 320 zł/m² |
| 2015 |
66 |
140 000 zł |
-13,6% |
2 506 zł/m² |
| 2014 |
39 |
162 000 zł |
-1,7% |
2 888 zł/m² |
| 2013 |
54 |
164 869 zł |
+3% |
2 853 zł/m² |
| 2012 |
49 |
160 000 zł |
+10,3% |
3 036 zł/m² |
| 2011 |
75 |
145 000 zł |
-15,2% |
3 598 zł/m² |
| 2010 |
39 |
171 025 zł |
— |
3 200 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Murowana Goślina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
115 |
| Mediana ceny |
390 000 zł |
| Cena za m² |
7 081 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,4 m² |
| Typowy przedział |
207 000 – 650 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny
Rozkład obliczony na podstawie 1 464 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,5% |
| 120 000 – 200 000 zł |
16,9% |
| 200 000 – 360 000 zł |
44,1% |
| 360 000 – 480 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 480 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Murowanej Gośliny
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 441 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
10,4% |
| 2 300 – 3 700 zł/m² |
17,7% |
| 3 700 – 5 600 zł/m² |
44,1% |
| 5 600 – 7 200 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 7 200 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
11,3% |
| 38 – 50 m² |
16,4% |
| 50 – 74 m² |
43,8% |
| 74 – 95 m² |
17,2% |
| Powyżej 95 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Murowana Goślina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
160 000 zł |
4 614 zł/m² |
| 2 izby |
16,3% |
202 858 zł |
3 996 zł/m² |
| 3 izby |
38,7% |
243 679 zł |
4 110 zł/m² |
| 4 izby |
32,8% |
230 000 zł |
3 317 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
300 000 zł |
3 565 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
260 000 zł |
3 083 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Murowanej Gośliny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Murowana Goślina |
1 570 |
270 000 zł |
144 zł/m² |
| Łopuchowo |
272 |
107 250 zł |
163 zł/m² |
| Mściszewo |
263 |
150 000 zł |
97 zł/m² |
| Wojnowo |
244 |
129 000 zł |
133 zł/m² |
| Rakownia |
241 |
— |
94 zł/m² |
| Kamińsko |
240 |
— |
147 zł/m² |
| Trojanowo |
194 |
300 285 zł |
153 zł/m² |
| Długa Goślina |
170 |
— |
40 zł/m² |
| Boduszewo |
158 |
402 000 zł |
100 zł/m² |
| Głębocko |
82 |
128 625 zł |
88 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Murowanej Gośliny
Ceny działek na terenie Murowanej Gośliny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
430 |
147 zł/m² |
150 356 zł |
1 100 m² |
| Grunty rolne |
422 |
67 zł/m² |
110 000 zł |
1 503 m² |
| Wszystkie działki |
857 |
100 zł/m² |
130 000 zł |
1 222 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Murowanej Gośliny
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
279 |
121 |
0 |
109 |
49 |
| 2026 (do 17.08) |
174 |
78 |
0 |
39 |
57 |
| Razem 2010–2026 |
4 446 |
1 499 |
0 |
953 |
1 994 |
W porównaniu z medianą powiatu (Poznański: 510 000 zł) ceny Murowanej Gośliny są o 23,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -13,3%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +128%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Murowanej Gośliny?
Nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny kosztują średnio około 1 163 026 zł, czyli około 5 878 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości: 29 domów i 10 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Murowanej Gośliny?
Oferty zaczynają się od 219 000 zł i sięgają 3 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Murowanej Gośliny?
Zazwyczaj oferują około 198 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 246 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Murowanej Gośliny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 73 m² | 510 857 zł |
| 4 pokoje | 155 m² | 951 429 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 909 818 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 878 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 247 zł/m², a dla domów spada do 5 684 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Murowanej Gośliny?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.