Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ryczywołu, w cenach od 65 000 zł do 550 000 zł, przy średniej cenie 282 000 zł.
Ceny nieruchomości Ryczywołu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Ryczywołu? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 228 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 27 011 zł a 391 900 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
228 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 724 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
-21%
mediana
Od 2010 roku
+131,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-28,7%
Obornicki: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-49,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ryczywołu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 228 000 zł, czyli 3 724 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 011 zł do 391 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 290 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 96 000 zł a 180 000 zł, a 9,8% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 64 m², a 9,8% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,7% niższa od mediany powiatu (Obornicki: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 49,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 4 337 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 185 000 zł (3 724 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ryczywołu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
170 000 zł |
-25,4% |
4 337 zł/m² |
| 2025 |
20 |
228 000 zł |
-21% |
3 724 zł/m² |
| 2024 |
17 |
288 620 zł |
+140,5% |
5 772 zł/m² |
| 2023 |
13 |
120 000 zł |
-20% |
2 425 zł/m² |
| 2022 |
13 |
150 000 zł |
+1,7% |
2 995 zł/m² |
| 2021 |
12 |
147 500 zł |
+47,5% |
2 373 zł/m² |
| 2020 |
8 |
100 000 zł |
-34,6% |
1 574 zł/m² |
| 2019 |
8 |
153 000 zł |
+53% |
2 454 zł/m² |
| 2018 |
11 |
100 000 zł |
-22,4% |
1 659 zł/m² |
| 2017 |
8 |
128 820 zł |
-12,3% |
2 687 zł/m² |
| 2016 |
5 |
146 970 zł |
-0,4% |
3 000 zł/m² |
| 2015 |
8 |
147 495 zł |
-14,7% |
2 976 zł/m² |
| 2014 |
4 |
172 845 zł |
+72,8% |
3 163 zł/m² |
| 2013 |
12 |
100 000 zł |
-33,1% |
1 644 zł/m² |
| 2012 |
11 |
149 461 zł |
+32,9% |
2 499 zł/m² |
| 2011 |
8 |
112 500 zł |
+14,2% |
2 313 zł/m² |
| 2010 |
11 |
98 514 zł |
— |
1 446 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ryczywół: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
228 000 zł |
| Cena za m² |
3 724 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,2 m² |
| Typowy przedział |
27 011 – 391 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ryczywołu
Rozkład obliczony na podstawie 174 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,8% |
| 50 000 – 96 000 zł |
18,4% |
| 96 000 – 180 000 zł |
41,4% |
| 180 000 – 290 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 290 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ryczywołu
Rozkład ceny za m² na podstawie 174 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 960 zł/m² |
10,9% |
| 960 – 1 600 zł/m² |
17,8% |
| 1 600 – 3 300 zł/m² |
42,5% |
| 3 300 – 5 600 zł/m² |
19,5% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ryczywołu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
9,8% |
| 41 – 47 m² |
16,7% |
| 47 – 64 m² |
45,4% |
| 64 – 78 m² |
18,4% |
| Powyżej 78 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ryczywół: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,3% |
18 015 zł |
1 219 zł/m² |
| 2 izby |
11% |
70 000 zł |
2 280 zł/m² |
| 3 izby |
54,3% |
147 495 zł |
3 050 zł/m² |
| 4 izby |
29,5% |
155 000 zł |
2 471 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
180 000 zł |
2 170 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ryczywołu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ryczywół |
311 |
156 465 zł |
30 zł/m² |
| Lipa |
144 |
— |
45 zł/m² |
| Ludomy |
121 |
87 852 zł |
5,9 zł/m² |
| Gorzewo |
76 |
130 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Skrzetusz |
54 |
— |
4,7 zł/m² |
| Tłukawy |
41 |
— |
4,5 zł/m² |
| Radom |
38 |
— |
3,6 zł/m² |
| Wiardunki |
38 |
96 000 zł |
11 zł/m² |
| Dąbrówka Ludomska |
37 |
— |
35 zł/m² |
| Boruchowo |
35 |
— |
40 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ryczywołu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
31 |
72 zł/m² |
70 000 zł |
781 m² |
| Grunty rolne |
453 |
8,0 zł/m² |
69 000 zł |
5 000 m² |
| Wszystkie działki |
489 |
10 zł/m² |
70 000 zł |
3 600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ryczywołu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
94 |
20 |
0 |
52 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
5 |
0 |
14 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 170 |
189 |
0 |
527 |
454 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Ryczywołu: 56,2 m², 3 izby, za 228 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ryczywołu: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ryczywołu?
Nieruchomości na terenie Ryczywołu kosztują średnio około 282 000 zł, czyli około 2 792 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ryczywołu?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 4 mieszkania i 4 domy oraz 19 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ryczywołu?
Ceny wahają się od około 65 000 zł do 550 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Ryczywołu?
Średnia powierzchnia to około 101 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ryczywołu?
Średnia cena to 2 792 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 457 zł/m², a dla domów spada do 1 984 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Ryczywołu?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowy dom.