Domy i mieszkania na sprzedaż Lubasz

Porównaj 50 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubasza — średnia cena to 643 000 zł, a ceny sięgają od 249 000 zł do 1 300 000 zł.

41 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Lubasza

Średnia cena 643 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 249 000–1 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 199 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 228 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

9 łącznie
78% domy
  • Mieszkania 22,2%
    2 nieruchomości
  • Domy 77,8%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

9 łącznie
56% 5+ pokoi
  • 1 pokój 11,1%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 11,1%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 22,2%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 55,6%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

9 łącznie
  • 245 000–350 000 zł 33,3%
    3 nieruchomości
  • 380 000–385 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 400 000–405 000 zł 11,1%
    1 nieruchomość
  • 1 190 000–1 195 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 1 300 000–1 305 000 zł 11,1%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

9 łącznie
  • 40–100 m² 33,3%
    3 nieruchomości
  • 180–190 m² 33,3%
    3 nieruchomości
  • 310–350 m² 33,3%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 91 m² 230 m²
Cena za metr kwadratowy 3 835 zł/m² 3 159 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Lubasza to 50 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 230 m² (3 159 zł/m²), a mieszkania około 91 m² (3 835 zł/m²).

Domy 5-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 6-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Lubasza obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 233 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 730 zł. To o 48,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 233 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 730 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2025
Ceny w ciągu roku +22,6% mediana
Od 2010 roku +210,7% mediana
Wobec mediany powiatu -2,9% Czarnkowsko-Trzcianecki: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej -48,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Lubasza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 233 000 zł, czyli 3 730 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 500 zł do 396 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 340 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 110 000 zł a 240 000 zł, a 10,1% przekroczyło 340 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,5% sprzedanych lokali ma od 53 do 84 m², a 23,2% przekracza 110 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,9% niższa od mediany powiatu (Czarnkowsko-Trzcianecki: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,2% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 235 000 zł i 4 406 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 242 500 zł (4 464 zł/m²) przy 8 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubasza rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 7 235 000 zł +0,9% 4 406 zł/m²
2025 6 233 000 zł +22,6% 3 730 zł/m²
2024 6 190 000 zł -26,4% 2 876 zł/m²
2023 14 258 000 zł +21,4% 2 973 zł/m²
2022 10 212 500 zł -33,1% 3 429 zł/m²
2021 11 317 440 zł +122,8% 2 818 zł/m²
2020 6 142 500 zł +42,5% 2 593 zł/m²
2019 5 100 000 zł +14,3% 1 848 zł/m²
2018 2 87 500 zł -32,7% 1 285 zł/m²
2017 8 130 000 zł +85,7% 1 840 zł/m²
2016 3 70 000 zł -12,5% 1 261 zł/m²
2015 3 80 000 zł -38,9% 1 212 zł/m²
2014 2 131 000 zł +31% 2 021 zł/m²
2013 4 100 000 zł -21,3% 2 062 zł/m²
2012 1 127 000 zł +49,4% 1 924 zł/m²
2011 5 85 000 zł +13,3% 1 363 zł/m²
2010 6 75 000 zł — 1 238 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Lubasz: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 233 000 zł
Cena za m² 3 730 zł/m²
Mediana powierzchni 56 m²
Typowy przedział 127 500 –
396 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubasza

Rozkład obliczony na podstawie 99 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 70 000 zł 9,1%
70 000 – 110 000 zł 19,2%
110 000 – 240 000 zł 43,4%
240 000 – 340 000 zł 18,2%
Powyżej 340 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubasza

Rozkład ceny za m² na podstawie 99 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 200 zł/m² 9,1%
1 200 – 1 700 zł/m² 17,2%
1 700 – 3 100 zł/m² 45,5%
3 100 – 4 500 zł/m² 17,2%
Powyżej 4 500 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubasza

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 40 m² 6,1%
40 – 53 m² 16,2%
53 – 84 m² 49,5%
84 – 110 m² 5,1%
Powyżej 110 m² 23,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Lubasz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 15,1% 113 000 zł 2 604 zł/m²
3 izby 31,2% 150 000 zł 2 709 zł/m²
4 izby 30,1% 148 500 zł 2 099 zł/m²
5 izb 14% 352 000 zł 3 057 zł/m²
6 izb i więcej 9,7% 335 800 zł 2 827 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubasza

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Lubasz 419 148 500 zł 31 zł/m²
Dębe 164 335 800 zł 19 zł/m²
Goraj 114 172 500 zł 31 zł/m²
Krucz 87 123 000 zł 16 zł/m²
Stajkowo 78 — 6,1 zł/m²
Miłkowo 63 — 23 zł/m²
Sławno 55 143 500 zł 6,8 zł/m²
Nowina 52 — 6,8 zł/m²
Kruteczek 49 — 24 zł/m²
Antoniewo 49 — 19 zł/m²

Ceny działek na terenie Lubasza: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 160 30 zł/m² 57 000 zł 1 512 m²
Grunty rolne 256 9,9 zł/m² 59 350 zł 3 316 m²
Grunty leśne 8 5,0 zł/m² 67 125 zł 11 700 m²
Wszystkie działki 427 18 zł/m² 58 000 zł 2 546 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubasza

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 75 6 0 49 20
2026 (do 17.08) 61 7 0 33 21
Razem 2010–2026 1 592 110 0 500 982

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Lubasza to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 150 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 22,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Lubasza?

Na zakup nieruchomości na terenie Lubasza trzeba przeznaczyć średnio 643 000 zł, czyli około 3 228 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Lubasza?

Aktualna oferta to około 50 nieruchomości: 7 domów i 2 mieszkania oraz 41 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Lubasza?

Ceny wahają się od około 249 000 zł do 1 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 199 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 230 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 91 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Lubasza?

Średnio wychodzi około 3 228 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 835 zł/m², a dla domów spada do 3 159 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubasza?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.