Porównaj 84 nieruchomości na sprzedaż na terenie Suchego Lasu — średnia cena to 1 102 961 zł, a ceny sięgają od 320 000 zł do 2 890 000 zł.
Ceny nieruchomości Suchego Lasu według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 191 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Suchego Lasu, przy medianie ceny 497 950 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 95,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 951 zł.
Mediana ceny sprzedaży
497 950 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 951 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
191
2025
Ceny w ciągu roku
-15,4%
mediana
Od 2010 roku
+95,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2,4%
Poznański: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
+10,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Suchego Lasu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 497 950 zł, czyli 7 951 zł/m², w obserwowanym przedziale od 292 500 zł do 1 059 960 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 700 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 300 000 zł a 520 000 zł, a 10,3% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 56 do 93 m², a 11,2% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,4% niższa od mediany powiatu (Poznański: 510 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 77 sprzedaży mieszkań, z medianą 630 000 zł i 9 091 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 585 000 zł (8 374 zł/m²) przy 159 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Suchego Lasu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
77 |
630 000 zł |
+26,5% |
9 091 zł/m² |
| 2025 |
191 |
497 950 zł |
-15,4% |
7 951 zł/m² |
| 2024 |
188 |
588 524 zł |
+21,2% |
7 776 zł/m² |
| 2023 |
231 |
485 500 zł |
-5,7% |
7 058 zł/m² |
| 2022 |
119 |
515 000 zł |
+26,8% |
6 664 zł/m² |
| 2021 |
290 |
406 000 zł |
+13,8% |
5 656 zł/m² |
| 2020 |
119 |
356 900 zł |
+1,9% |
5 393 zł/m² |
| 2019 |
215 |
350 167 zł |
+6,1% |
4 918 zł/m² |
| 2018 |
266 |
330 000 zł |
+6,8% |
4 592 zł/m² |
| 2017 |
160 |
309 000 zł |
+4% |
4 207 zł/m² |
| 2016 |
136 |
297 250 zł |
+1,1% |
4 074 zł/m² |
| 2015 |
84 |
294 000 zł |
-6,5% |
4 033 zł/m² |
| 2014 |
94 |
314 500 zł |
+30,2% |
4 812 zł/m² |
| 2013 |
97 |
241 570 zł |
-16,9% |
4 470 zł/m² |
| 2012 |
115 |
290 850 zł |
+6,6% |
5 090 zł/m² |
| 2011 |
87 |
272 916 zł |
+7% |
5 400 zł/m² |
| 2010 |
49 |
255 000 zł |
— |
5 472 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Suchy Las: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
191 |
| Mediana ceny |
497 950 zł |
| Cena za m² |
7 951 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,5 m² |
| Typowy przedział |
292 500 – 1 059 960 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Suchego Lasu
Rozkład obliczony na podstawie 2 518 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
10,2% |
| 210 000 – 300 000 zł |
18,4% |
| 300 000 – 520 000 zł |
43% |
| 520 000 – 700 000 zł |
18% |
| Powyżej 700 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Suchego Lasu
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 517 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
10,7% |
| 3 800 – 4 500 zł/m² |
17,6% |
| 4 500 – 6 500 zł/m² |
43,9% |
| 6 500 – 8 500 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Suchego Lasu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
9,9% |
| 43 – 56 m² |
16,8% |
| 56 – 93 m² |
45,6% |
| 93 – 120 m² |
16,5% |
| Powyżej 120 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Suchy Las: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
265 000 zł |
6 015 zł/m² |
| 2 izby |
13,8% |
260 350 zł |
5 410 zł/m² |
| 3 izby |
42,6% |
309 000 zł |
4 958 zł/m² |
| 4 izby |
19,5% |
394 604 zł |
4 624 zł/m² |
| 5 izb |
15,6% |
527 500 zł |
4 624 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,7% |
522 500 zł |
4 693 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Suchego Lasu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Suchy Las |
2 056 |
400 000 zł |
517 zł/m² |
| Biedrusko |
1 154 |
300 000 zł |
325 zł/m² |
| Złotniki |
1 055 |
441 796 zł |
302 zł/m² |
| Golęczewo |
347 |
610 000 zł |
181 zł/m² |
| Chludowo |
337 |
175 000 zł |
133 zł/m² |
| Zielątkowo |
273 |
575 000 zł |
144 zł/m² |
| Jelonek |
177 |
599 000 zł |
532 zł/m² |
| Złotkowo |
147 |
502 500 zł |
240 zł/m² |
Ceny działek na terenie Suchego Lasu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
521 |
283 zł/m² |
320 000 zł |
1 037 m² |
| Grunty rolne |
263 |
161 zł/m² |
360 000 zł |
1 756 m² |
| Wszystkie działki |
792 |
237 zł/m² |
324 860 zł |
1 119 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Suchego Lasu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
342 |
195 |
0 |
75 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
189 |
80 |
0 |
53 |
56 |
| Razem 2010–2026 |
6 220 |
2 549 |
0 |
871 |
2 800 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Suchego Lasu średnia bez wartości skrajnych wynosi 561 113 zł, przy medianie 497 950 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 951 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Suchego Lasu
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Suchego Lasu?
Licz się ze średnią kwotą 1 102 961 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Suchego Lasu, czyli około 7 759 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 84 nieruchomości: 46 domów i 37 mieszkań oraz 1 inna nieruchomość.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 320 000 zł do 2 890 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Suchego Lasu?
Zazwyczaj oferują około 142 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 205 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Suchego Lasu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 451 638 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 570 380 zł |
| 4 pokoje | 140 m² | 1 344 273 zł |
| 5 pokoi | 144 m² | 1 607 857 zł |
| 6 pokoi | 246 m² | 1 843 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Suchego Lasu?
Średnia cena to 7 759 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 537 zł/m², a dla domów spada do 7 563 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Suchego Lasu?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.