Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Oborniki: 53 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 149 000 zł do 3 200 000 zł, średnio 638 996 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Oborniki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Oborniki oscylowały w 2025 roku wokół 368 000 zł (mediana). To około 6 899 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 58,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
368 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 899 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
93
2025
Ceny w ciągu roku
+16,8%
mediana
Od 2010 roku
+234,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,4%
Oborniki: 349 000 zł
Wobec mediany krajowej
-18,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Oborniki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 368 000 zł, czyli 6 899 zł/m², w obserwowanym przedziale od 146 056 zł do 551 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 390 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 180 000 zł a 280 000 zł, a 10,6% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 47 do 63 m², a 10% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Oborniki: 349 000 zł) o 5,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 380 000 zł i 6 899 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 377 456 zł (6 899 zł/m²) przy 83 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Oborniki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
380 000 zł |
+3,3% |
6 899 zł/m² |
| 2025 |
93 |
368 000 zł |
+16,8% |
6 899 zł/m² |
| 2024 |
101 |
315 000 zł |
-8% |
6 872 zł/m² |
| 2023 |
76 |
342 500 zł |
+25,5% |
5 953 zł/m² |
| 2022 |
137 |
272 930 zł |
+10,5% |
5 250 zł/m² |
| 2021 |
111 |
247 000 zł |
+14,2% |
4 677 zł/m² |
| 2020 |
152 |
216 195 zł |
+3,9% |
4 433 zł/m² |
| 2019 |
145 |
208 106 zł |
+3% |
3 947 zł/m² |
| 2018 |
101 |
201 958 zł |
+1,4% |
3 910 zł/m² |
| 2017 |
58 |
199 142 zł |
+9,1% |
3 770 zł/m² |
| 2016 |
88 |
182 539 zł |
-2% |
3 690 zł/m² |
| 2015 |
59 |
186 357 zł |
-3,2% |
3 450 zł/m² |
| 2014 |
57 |
192 507 zł |
+15,2% |
3 450 zł/m² |
| 2013 |
22 |
167 046 zł |
-1,9% |
3 109 zł/m² |
| 2012 |
75 |
170 208 zł |
-0,9% |
3 224 zł/m² |
| 2011 |
63 |
171 768 zł |
+56,2% |
3 202 zł/m² |
| 2010 |
21 |
110 000 zł |
— |
1 459 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oborniki (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
93 |
| Mediana ceny |
368 000 zł |
| Cena za m² |
6 899 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,1 m² |
| Typowy przedział |
146 056 – 551 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki
Rozkład obliczony na podstawie 1 390 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,6% |
| 150 000 – 180 000 zł |
17,1% |
| 180 000 – 280 000 zł |
44,5% |
| 280 000 – 390 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Oborniki
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 390 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
10,4% |
| 2 700 – 3 400 zł/m² |
14,2% |
| 3 400 – 5 000 zł/m² |
47,1% |
| 5 000 – 6 900 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
11,2% |
| 43 – 47 m² |
16% |
| 47 – 63 m² |
45,3% |
| 63 – 81 m² |
17,5% |
| Powyżej 81 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oborniki (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
203 819 zł |
7 174 zł/m² |
| 2 izby |
43,7% |
192 507 zł |
5 242 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
234 532 zł |
4 800 zł/m² |
| 4 izby |
9,1% |
282 356 zł |
3 872 zł/m² |
| 5 izb |
5% |
360 000 zł |
3 716 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
480 000 zł |
3 746 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Oborniki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bogdanowo |
1 170 |
218 938 zł |
76 zł/m² |
| Rożnowo |
284 |
345 000 zł |
50 zł/m² |
| Kowanówko |
281 |
290 000 zł |
88 zł/m² |
| Uścikowo |
224 |
394 234 zł |
70 zł/m² |
| Dąbrówka Leśna |
169 |
200 000 zł |
82 zł/m² |
| Słonawy |
160 |
349 100 zł |
88 zł/m² |
| Łukowo |
135 |
107 250 zł |
42 zł/m² |
| Nowołoskoniec |
126 |
— |
55 zł/m² |
| Bąblin |
109 |
— |
41 zł/m² |
| Kiszewo |
101 |
79 749 zł |
15 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Oborniki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
146 |
110 zł/m² |
121 860 zł |
1 003 m² |
| Grunty rolne |
1 368 |
50 zł/m² |
80 000 zł |
1 490 m² |
| Grunty leśne |
15 |
40 zł/m² |
200 000 zł |
5 946 m² |
| Wszystkie działki |
1 536 |
54 zł/m² |
85 000 zł |
1 350 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
252 |
93 |
0 |
116 |
43 |
| 2026 (do 17.08) |
86 |
31 |
0 |
42 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
4 439 |
1 450 |
0 |
1 676 |
1 313 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Oborniki zamyka się między 146 056 zł a 551 100 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,6% nieruchomości sprzedano poniżej 150 000 zł, a 10,6% powyżej 390 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Oborniki?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki kosztują średnio około 638 996 zł, czyli około 5 793 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Oborniki?
Obecnie dostępnych ofert: 53: 31 mieszkań i 22 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Oborniki?
Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 3 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki?
Średnio mają około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 168 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Oborniki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 302 923 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 503 297 zł |
| 4 pokoje | 95 m² | 648 400 zł |
| 5 pokoi | 172 m² | 1 001 867 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Oborniki?
Wynosi ona około 5 793 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 410 zł/m², a dla domów spada do 5 433 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Oborniki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.