Domy i mieszkania na sprzedaż Radziejowski

Kup nieruchomość w powiecie radziejowskim: 29 nieruchomości w cenach od 55 000 zł do 1 900 000 zł, przy średniej cenie 514 777 zł.

Średnia cena 514 777 zł cena sprzedaży
Przedział cen 55 000–1 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 130 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 961 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

29 łącznie
90% domy
  • Mieszkania 10,3%
    3 nieruchomości
  • Domy 89,7%
    26 nieruchomości

Ile pokoi

29 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 24,1%
    7 nieruchomości
  • 3 pokoje 20,7%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 24,1%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,0%
    9 nieruchomości

Przedziały cenowe

29 łącznie
  • 55 000–250 000 zł 24,1%
    7 nieruchomości
  • 310 000–400 000 zł 17,2%
    5 nieruchomości
  • 445 000–595 000 zł 20,7%
    6 nieruchomości
  • 595 000–700 000 zł 20,7%
    6 nieruchomości
  • 715 000–1 905 000 zł 17,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

29 łącznie
  • 30–60 m² 20,7%
    6 nieruchomości
  • 60–110 m² 34,5%
    10 nieruchomości
  • 110–130 m² 10,3%
    3 nieruchomości
  • 140–200 m² 17,2%
    5 nieruchomości
  • 200–350 m² 17,2%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 51 m² 139 m²
Cena za metr kwadratowy 4 902 zł/m² 3 921 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż w powiecie radziejowskim liczy 29 nieruchomości, w tym 26 domów i 3 mieszkania: 90% oferty stanowią domy. Domy mają około 139 m² przy średniej cenie 3 921 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 51 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 4 902 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 2- i 3-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie radziejowskim? W 2025 roku połowa mieszkań i domów sprzedała się za mniej niż 235 000 zł — to mediana wyliczona z 171 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +280%.

Mediana ceny sprzedaży 235 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 308 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 171 2025
Ceny w ciągu roku -6% mediana
Od 2010 roku +280% mediana
Wobec mediany województwa -32,9% kujawsko-pomorskie: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej -47,8% Polska: 450 010 zł

Rynek nieruchomości powiatu radziejowskiego dzieli się niemal po równo między mieszkania i domy. Domy, z niewielką przewagą (51% sprzedaży), osiągają medianę 241 500 zł, w obserwowanym przedziale od 31 152 zł do 647 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 77 000 zł a 210 000 zł, a 10,5% przekroczyło 360 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 8,3% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,9% niższa od mediany województwa (kujawsko-pomorskie: 350 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Bytoń — mediana 160 000 zł (1 606 zł/m², 109 transakcji od 2010 roku), dalej Topólka z medianą 150 000 zł (2 000 zł/m²). Radziejów: 150 000 zł (2 760 zł/m²). Na drugim biegunie Dobre ma najbardziej przystępną medianę: 90 000 zł (1 500 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 78 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 258 500 zł i 5 633 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 079 zł/m²) przy 142 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu radziejowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 78 258 500 zł +10% 5 633 zł/m²
2025 171 235 000 zł -6% 4 308 zł/m²
2024 214 250 000 zł +28,2% 6 082 zł/m²
2023 162 195 000 zł +30% 4 096 zł/m²
2022 135 150 000 zł +0% 3 121 zł/m²
2021 189 150 000 zł +36,4% 1 878 zł/m²
2020 170 110 000 zł -2,7% 1 909 zł/m²
2019 177 113 000 zł -5% 2 105 zł/m²
2018 143 119 000 zł +10% 2 025 zł/m²
2017 61 108 200 zł +0,7% 1 964 zł/m²
2016 47 107 400 zł +68,1% 1 692 zł/m²
2015 25 63 900 zł -31,2% 1 792 zł/m²
2014 44 92 900 zł +16,1% 1 553 zł/m²
2013 61 80 000 zł -10,4% 1 500 zł/m²
2012 61 89 250 zł +42% 1 527 zł/m²
2011 64 62 873 zł +1,7% 1 171 zł/m²
2010 56 61 850 zł — 1 174 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radziejowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025) Domy (2025)
Sprzedaże 69102
Mediana ceny 200 000 zł241 500 zł
Cena za m² 4 308 zł/m²—
Mediana powierzchni 53 m²—
Typowy przedział 33 920 –
447 020 zł
31 152 –
647 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie radziejowskim

Rozkład obliczony na podstawie 1 858 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 35 000 zł 9,5%
35 000 – 77 000 zł 18,4%
77 000 – 210 000 zł 43,1%
210 000 – 360 000 zł 18,6%
Powyżej 360 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie radziejowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 914 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 820 zł/m² 10%
820 – 1 500 zł/m² 18,5%
1 500 – 3 200 zł/m² 43,7%
3 200 – 6 400 zł/m² 17,9%
Powyżej 6 400 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie radziejowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 10,8%
33 – 39 m² 16,4%
39 – 60 m² 44,5%
60 – 72 m² 20%
Powyżej 72 m² 8,3%

Powierzchnie działek przy sprzedanych domach w powiecie radziejowskim

Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
Powierzchnia działkiUdział sprzedaży
Poniżej 400 m² 9,8%
400 – 660 m² 18%
660 – 2 800 m² 43,8%
2 800 – 11 000 m² 18,6%
Powyżej 11 000 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radziejowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,8% 19 500 zł 1 639 zł/m²
2 izby 7% 43 500 zł 1 705 zł/m²
3 izby 9,8% 77 750 zł 2 165 zł/m²
4 izby 17,6% 105 000 zł 3 190 zł/m²
5 izb 23,9% 124 125 zł 3 307 zł/m²
6 izb i więcej 40,9% 120 000 zł 2 509 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie radziejowskim

Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Bytoń 109 160 000 zł 1 606 zł/m²
Topólka 230 150 000 zł 2 000 zł/m²
Radziejów 391 150 000 zł 2 760 zł/m²
Radziejów 168 141 818 zł 3 108 zł/m²
Piotrków Kujawski 528 120 000 zł 1 738 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie radziejowskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Dobre 182 90 000 zł 1 500 zł/m²
Osięciny 250 115 000 zł 1 800 zł/m²
Piotrków Kujawski 528 120 000 zł 1 738 zł/m²
Radziejów 168 141 818 zł 3 108 zł/m²
Radziejów 391 150 000 zł 2 760 zł/m²

Ceny działek w powiecie radziejowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 666 38 zł/m² 40 000 zł 990 m²
Grunty rolne 4 570 8,2 zł/m² 45 000 zł 4 355 m²
Grunty leśne 44 34 zł/m² 31 000 zł 990 m²
Wszystkie działki 5 315 10 zł/m² 42 500 zł 2 898 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie radziejowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Radziejów 160 40 zł/m² 50 000 zł
Piotrków Kujawski 1 687 15 zł/m² 38 000 zł
Topólka 1 247 14 zł/m² 32 250 zł
Bytoń 661 12 zł/m² 44 800 zł
Radziejów 526 8,1 zł/m² 80 000 zł
Topólka 1 247 14 zł/m² 32 250 zł
Bytoń 661 12 zł/m² 44 800 zł
Radziejów 526 8,1 zł/m² 80 000 zł
Osięciny 640 6,2 zł/m² 63 000 zł
Dobre 394 5,0 zł/m² 47 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie radziejowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 612 73 116 360 63
2026 (do 17.08) 322 46 40 204 32
Razem 2010–2026 9 194 935 1 012 5 636 1 611

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie radziejowskim zamyka się między 32 100 zł a 567 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,5% nieruchomości sprzedano poniżej 35 000 zł, a 10,5% powyżej 360 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie radziejowskim?

Na zakup nieruchomości w powiecie radziejowskim trzeba przeznaczyć średnio 514 777 zł, czyli około 3 961 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 29 nieruchomości: 26 domów i 3 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 55 000 zł i sięgają 1 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie radziejowskim?

Zazwyczaj oferują około 130 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 139 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu radziejowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje57 m²289 785 zł
3 pokoje164 m²282 507 zł
4 pokoje105 m²786 000 zł
5 pokoi168 m²586 750 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy w powiecie radziejowskim?

Średnio wychodzi około 3 961 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 902 zł/m², a dla domów spada do 3 921 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie radziejowskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.