Kup nieruchomość na terenie Dobrego: 22 domy w cenach od 519 000 zł do 719 000 zł, przy średniej cenie 621 000 zł.
Ceny nieruchomości Dobrego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 15 nieruchomości zmieniło właściciela na terenie Dobrego, przy medianie ceny 155 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 181,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 414 zł.
Mediana ceny sprzedaży
155 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 414 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+34,8%
mediana
Od 2010 roku
+181,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-34%
Radziejowski: 235 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,6%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Dobrego opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 56% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 90 000 zł, czyli 2 414 zł/m², w obserwowanym przedziale od 19 575 zł do 165 500 zł. Domy (44% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 417 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,2% transakcji zawarto między 58 000 zł a 140 000 zł, a 11% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 41 do 57 m², a 9,9% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 34% niższa od mediany powiatu (Radziejowski: 235 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,6% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Dęby — mediana 120 000 zł (22 transakcje od 2010 roku), dalej Dobre z medianą 83 000 zł (1 500 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 120 000 zł (1 761 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dobrego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
162 500 zł |
+4,8% |
2 482 zł/m² |
| 2025 |
15 |
155 000 zł |
+34,8% |
2 414 zł/m² |
| 2024 |
19 |
115 000 zł |
-23,3% |
1 786 zł/m² |
| 2023 |
17 |
150 000 zł |
+15,4% |
2 895 zł/m² |
| 2022 |
13 |
130 000 zł |
+44,4% |
2 542 zł/m² |
| 2021 |
16 |
90 000 zł |
-20% |
1 000 zł/m² |
| 2020 |
16 |
112 500 zł |
+18,4% |
2 167 zł/m² |
| 2019 |
19 |
95 000 zł |
+61% |
1 814 zł/m² |
| 2018 |
13 |
59 000 zł |
-30,6% |
881 zł/m² |
| 2017 |
4 |
85 000 zł |
+70% |
1 506 zł/m² |
| 2016 |
5 |
50 000 zł |
-32,3% |
963 zł/m² |
| 2015 |
3 |
73 810 zł |
-7,7% |
1 725 zł/m² |
| 2014 |
7 |
80 000 zł |
+28,1% |
1 263 zł/m² |
| 2013 |
10 |
62 466 zł |
-8,1% |
1 467 zł/m² |
| 2012 |
4 |
68 000 zł |
+36% |
1 329 zł/m² |
| 2011 |
9 |
50 000 zł |
-9,1% |
1 143 zł/m² |
| 2010 |
8 |
55 000 zł |
— |
1 007 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dobre: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
7 | 8 |
| Mediana ceny |
90 000 zł | 417 500 zł |
| Cena za m² |
2 414 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
42 m² | — |
| Typowy przedział |
19 575 – 165 500 zł | 21 595 – 715 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dobrego
Rozkład obliczony na podstawie 182 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,3% |
| 30 000 – 58 000 zł |
18,7% |
| 58 000 – 140 000 zł |
41,2% |
| 140 000 – 280 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 280 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dobrego
Rozkład ceny za m² na podstawie 101 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 720 zł/m² |
9,9% |
| 720 – 980 zł/m² |
17,8% |
| 980 – 2 000 zł/m² |
44,6% |
| 2 000 – 2 900 zł/m² |
16,8% |
| Powyżej 2 900 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dobrego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
6,9% |
| 29 – 41 m² |
20,8% |
| 41 – 57 m² |
42,6% |
| 57 – 75 m² |
19,8% |
| Powyżej 75 m² |
9,9% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Dobrego
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 660 m² |
10% |
| 660 – 1 200 m² |
17,5% |
| 1 200 – 3 200 m² |
45% |
| 3 200 – 12 000 m² |
16,2% |
| Powyżej 12 000 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dobre: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,9% |
83 000 zł |
3 207 zł/m² |
| 2 izby |
27,5% |
48 750 zł |
1 602 zł/m² |
| 3 izby |
18,6% |
90 000 zł |
1 908 zł/m² |
| 4 izby |
14,7% |
56 000 zł |
1 372 zł/m² |
| 5 izb |
19,6% |
69 117 zł |
1 486 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
16,7% |
110 000 zł |
1 694 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dobrego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Dobre I |
218 |
79 250 zł |
16 zł/m² |
| Bronisław |
66 |
59 000 zł |
4,3 zł/m² |
| Dęby |
54 |
124 500 zł |
7,2 zł/m² |
| Przysiek |
40 |
125 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Smarglin |
33 |
— |
4,0 zł/m² |
| Krzywosądz |
31 |
75 000 zł |
8,8 zł/m² |
| Byczyna |
26 |
335 000 zł |
6,3 zł/m² |
| Koszczały |
23 |
— |
2,5 zł/m² |
| Bodzanowo |
22 |
— |
4,2 zł/m² |
| Dobre Wieś |
22 |
— |
6,4 zł/m² |
Mediana ceny według osiedli na terenie Dobrego
Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Dęby |
22 |
120 000 zł |
— |
| Dobre |
115 |
83 000 zł |
1 500 zł/m² |
Ceny działek na terenie Dobrego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
35 |
15 zł/m² |
10 000 zł |
845 m² |
| Grunty rolne |
343 |
4,4 zł/m² |
60 000 zł |
14 782 m² |
| Wszystkie działki |
394 |
5,0 zł/m² |
47 000 zł |
11 174 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Dobrego
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Dobre |
66 |
15 zł/m² |
25 000 zł |
| Krzywosądz |
25 |
7,5 zł/m² |
50 000 zł |
| Dęby |
25 |
7,4 zł/m² |
27 500 zł |
| Bronisław |
52 |
4,4 zł/m² |
38 500 zł |
| Bodzanowo |
28 |
4,0 zł/m² |
75 000 zł |
| Dęby |
25 |
7,4 zł/m² |
27 500 zł |
| Bronisław |
52 |
4,4 zł/m² |
38 500 zł |
| Bodzanowo |
28 |
4,0 zł/m² |
75 000 zł |
| Smaglin |
30 |
4,0 zł/m² |
40 000 zł |
| Przysiek |
26 |
3,5 zł/m² |
39 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dobrego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
7 |
11 |
32 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
4 |
1 |
14 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
755 |
103 |
88 |
411 |
153 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Dobrego to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 48 750 zł. W ciągu roku mediana zyskała 34,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Dobrego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Dobrego?
Nieruchomości na terenie Dobrego kosztują średnio około 621 000 zł, czyli około 3 862 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Dobrego?
W tej chwili do wyboru są 22 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Dobrego?
Oferty zaczynają się od 519 000 zł i sięgają 719 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Dobrego?
Średnio mają około 161 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 862 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Dobrego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.