Mamy 29 nieruchomości na sprzedaż na terenie Radziejowa, w cenach od 335 000 zł do 649 000 zł, przy średniej cenie 492 000 zł.
Ceny nieruchomości Radziejowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Radziejowa? W 2025 roku połowa mieszkań i domów sprzedała się za mniej niż 189 000 zł — to mediana wyliczona z 11 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +12,8%.
Mediana ceny sprzedaży
189 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 040 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
-32,5%
mediana
Od 2016 roku
+12,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-19,6%
Radziejowski: 235 000 zł
Wobec mediany krajowej
-58%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Radziejowa opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 62% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 189 000 zł, czyli 5 040 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 200 zł do 226 000 zł. Domy (38% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 185 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 380 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 46,4% transakcji zawarto między 100 000 zł a 200 000 zł, a 10,1% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 40,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 10,6% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,6% niższa od mediany powiatu (Radziejowski: 235 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 58% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 300 000 zł i 6 593 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (6 433 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radziejowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
300 000 zł |
+58,7% |
6 593 zł/m² |
| 2025 |
11 |
189 000 zł |
-32,5% |
5 040 zł/m² |
| 2024 |
13 |
280 000 zł |
-6,7% |
3 510 zł/m² |
| 2023 |
15 |
300 000 zł |
+150% |
4 587 zł/m² |
| 2022 |
9 |
120 000 zł |
+9,1% |
2 588 zł/m² |
| 2021 |
13 |
110 000 zł |
-31,2% |
971 zł/m² |
| 2020 |
17 |
160 000 zł |
+40,6% |
2 076 zł/m² |
| 2019 |
16 |
113 770 zł |
-11,1% |
3 150 zł/m² |
| 2018 |
20 |
127 950 zł |
+3,1% |
3 171 zł/m² |
| 2017 |
17 |
124 091 zł |
-25,9% |
3 098 zł/m² |
| 2016 |
10 |
167 482 zł |
+235% |
3 300 zł/m² |
| 2015 |
1 |
50 000 zł |
-32,2% |
997 zł/m² |
| 2014 |
4 |
73 750 zł |
+62,1% |
1 373 zł/m² |
| 2013 |
2 |
45 500 zł |
-56,7% |
842 zł/m² |
| 2012 |
4 |
105 000 zł |
+110% |
2 058 zł/m² |
| 2011 |
3 |
50 000 zł |
+150% |
980 zł/m² |
| 2010 |
1 |
20 000 zł |
— |
690 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radziejów: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
5 | 6 |
| Mediana ceny |
189 000 zł | 185 000 zł |
| Cena za m² |
5 040 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
33,8 m² | — |
| Typowy przedział |
35 200 – 226 000 zł | 137 500 – 363 751 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radziejowa
Rozkład obliczony na podstawie 168 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,3% |
| 50 000 – 100 000 zł |
16,7% |
| 100 000 – 200 000 zł |
46,4% |
| 200 000 – 380 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 380 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radziejowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 104 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
10,6% |
| 970 – 2 200 zł/m² |
17,3% |
| 2 200 – 3 300 zł/m² |
44,2% |
| 3 300 – 5 500 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radziejowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
15,4% |
| 34 – 38 m² |
13,5% |
| 38 – 50 m² |
40,4% |
| 50 – 64 m² |
20,2% |
| Powyżej 64 m² |
10,6% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Radziejowa
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 910 m² |
10,9% |
| 910 – 1 700 m² |
18,8% |
| 1 700 – 3 100 m² |
43,8% |
| 3 100 – 19 000 m² |
15,6% |
| Powyżej 19 000 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radziejów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
11,5% |
46 250 zł |
1 677 zł/m² |
| 3 izby |
21,2% |
118 000 zł |
3 267 zł/m² |
| 4 izby |
32,7% |
136 500 zł |
4 006 zł/m² |
| 5 izb |
19,2% |
157 350 zł |
3 094 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
15,4% |
97 500 zł |
1 884 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radziejowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Czołowo |
119 |
144 500 zł |
6,4 zł/m² |
| Broniewek |
100 |
112 000 zł |
22 zł/m² |
| Bieganowo |
72 |
118 000 zł |
8,4 zł/m² |
| Biskupice |
67 |
215 000 zł |
9,0 zł/m² |
| Płowce II |
45 |
35 000 zł |
7,2 zł/m² |
| Broniewo |
44 |
67 000 zł |
4,4 zł/m² |
| Zagorzyce |
35 |
175 000 zł |
6,6 zł/m² |
| Czołówek |
34 |
— |
8,6 zł/m² |
| Opatowice |
28 |
— |
14 zł/m² |
| Płowce I |
27 |
— |
5,2 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radziejowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
18 zł/m² |
30 000 zł |
1 664 m² |
| Grunty rolne |
507 |
8,0 zł/m² |
80 000 zł |
12 097 m² |
| Wszystkie działki |
526 |
8,1 zł/m² |
80 000 zł |
11 565 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radziejowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
6 |
7 |
35 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
7 |
6 |
16 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
835 |
107 |
68 |
544 |
116 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Radziejowa: 33,8 m², 3 izby, za 189 000 zł. Mieszkania stanowią 61,9% transakcji, a domy 38,1%. Przy domach sprzedawanych z gruntem średnia działka ma 2 023 m². Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Radziejowa w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radziejowa?
Licz się ze średnią kwotą 492 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Radziejowa, czyli około 6 308 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Radziejowa?
W tej chwili do wyboru są 29 nieruchomości: 1 dom i 1 mieszkanie oraz 27 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Radziejowa?
Znajdziesz tu oferty od 335 000 zł do 649 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 102 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Radziejowa?
Średnia cena to 6 308 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 204 zł/m², a dla domów rośnie do 6 363 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radziejowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.