Ceny nieruchomości Radziejowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Radziejowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 355 421 zł (średnia bez wartości skrajnych: 335 775 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 48,6% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
355 421 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 663 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
36
2025
Ceny w ciągu roku
+14,2%
mediana
Od 2010 roku
+449,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+51,2%
Radziejowski: 235 000 zł
Wobec mediany krajowej
-21%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Radziejowa opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 79% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 374 259 zł, czyli 6 663 zł/m², w obserwowanym przedziale od 78 142 zł do 455 000 zł. Domy (22% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 290 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 400 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 95 000 zł a 280 000 zł, a 11,3% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 38 do 57 m², a 13% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Radziejowski: 235 000 zł) o 51,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 305 000 zł i 6 434 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 322 500 zł (6 434 zł/m²) przy 30 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radziejowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
21 |
305 000 zł |
-14,2% |
6 434 zł/m² |
| 2025 |
36 |
355 421 zł |
+14,2% |
6 663 zł/m² |
| 2024 |
70 |
311 101 zł |
+55,6% |
7 098 zł/m² |
| 2023 |
25 |
200 000 zł |
-19,2% |
4 149 zł/m² |
| 2022 |
26 |
247 500 zł |
+59,7% |
4 358 zł/m² |
| 2021 |
29 |
155 000 zł |
+29,2% |
2 810 zł/m² |
| 2020 |
17 |
120 000 zł |
-6,8% |
2 126 zł/m² |
| 2019 |
24 |
128 750 zł |
+3% |
2 494 zł/m² |
| 2018 |
27 |
125 000 zł |
+13,6% |
2 315 zł/m² |
| 2017 |
17 |
110 000 zł |
-6% |
2 298 zł/m² |
| 2016 |
6 |
117 000 zł |
+78,8% |
1 739 zł/m² |
| 2015 |
12 |
65 450 zł |
-35,3% |
1 871 zł/m² |
| 2014 |
15 |
101 100 zł |
+274,4% |
2 121 zł/m² |
| 2013 |
18 |
27 000 zł |
-74,9% |
1 304 zł/m² |
| 2012 |
16 |
107 475 zł |
+24,2% |
2 097 zł/m² |
| 2011 |
13 |
86 532 zł |
+33,9% |
2 142 zł/m² |
| 2010 |
19 |
64 643 zł |
— |
1 348 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radziejów: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
30 | 6 |
| Mediana ceny |
374 259 zł | 290 000 zł |
| Cena za m² |
6 663 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² | — |
| Typowy przedział |
78 142 – 455 000 zł | 190 250 – 347 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radziejowa
Rozkład obliczony na podstawie 391 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,7% |
| 40 000 – 95 000 zł |
18,2% |
| 95 000 – 280 000 zł |
43,7% |
| 280 000 – 400 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 400 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radziejowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 307 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
11,4% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
15,6% |
| 2 000 – 5 900 zł/m² |
45% |
| 5 900 – 7 200 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 7 200 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radziejowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,7% |
| 33 – 38 m² |
17,6% |
| 38 – 57 m² |
42,7% |
| 57 – 66 m² |
15% |
| Powyżej 66 m² |
13% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radziejów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
6 710 zł |
476 zł/m² |
| 2 izby |
1% |
320 000 zł |
3 376 zł/m² |
| 3 izby |
2% |
43 500 zł |
1 866 zł/m² |
| 4 izby |
22,1% |
65 502 zł |
3 418 zł/m² |
| 5 izb |
37,5% |
155 000 zł |
4 194 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
37,1% |
156 000 zł |
3 644 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radziejowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
78 |
45 zł/m² |
38 400 zł |
1 103 m² |
| Grunty rolne |
79 |
34 zł/m² |
70 000 zł |
1 905 m² |
| Wszystkie działki |
160 |
40 zł/m² |
50 000 zł |
1 241 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radziejowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
64 |
33 |
6 |
8 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
16 |
7 |
5 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
798 |
314 |
94 |
169 |
221 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Radziejowa: 54,3 m², 5 izb, za 355 421 zł. Mieszkania stanowią 78,5% transakcji, a domy 21,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Radziejowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Radziejowa?
Licz się ze średnią kwotą 335 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Radziejowa, czyli około 6 204 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radziejowa?
Obecnie dostępnych ofert: 50.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Radziejowa?
Średnia powierzchnia to około 54 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Radziejowa?
Średnia cena to 6 204 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radziejowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie.