Mamy 42 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żnina, w cenach od 136 425 zł do 1 500 000 zł, przy średniej cenie 566 701 zł.
Ceny nieruchomości Żnina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Żnina? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 265 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 30 612 zł a 589 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
265 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 352 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
83
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2010 roku
+76,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Żniński: 265 000 zł
Wobec mediany krajowej
-41,1%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Żnina opiera się przede wszystkim na mieszkaniach, które stanowią 69% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 260 000 zł, czyli 5 352 zł/m², w obserwowanym przedziale od 102 800 zł do 432 529 zł. Domy (31% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 305 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 69 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 10% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,2% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 12,7% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Żniński: 265 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 41,1% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Żnin — mediana 200 000 zł (3 530 zł/m², 495 transakcji od 2010 roku), dalej Żnin (obszar wiejski) z medianą 182 305 zł (3 169 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań i domów, z medianą 260 000 zł i 5 424 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (5 419 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żnina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
260 000 zł |
-1,9% |
5 424 zł/m² |
| 2025 |
83 |
265 000 zł |
+6,6% |
5 352 zł/m² |
| 2024 |
109 |
248 669 zł |
+13% |
4 720 zł/m² |
| 2023 |
57 |
220 000 zł |
+10% |
4 136 zł/m² |
| 2022 |
95 |
200 000 zł |
+4,8% |
3 666 zł/m² |
| 2021 |
98 |
190 812 zł |
-13,6% |
3 650 zł/m² |
| 2020 |
98 |
220 824 zł |
+29,9% |
3 466 zł/m² |
| 2019 |
66 |
170 000 zł |
-5,6% |
3 021 zł/m² |
| 2018 |
66 |
180 000 zł |
+38,5% |
3 221 zł/m² |
| 2017 |
60 |
130 000 zł |
-19,8% |
2 439 zł/m² |
| 2016 |
36 |
162 000 zł |
+20% |
2 580 zł/m² |
| 2015 |
43 |
135 000 zł |
+86,2% |
2 722 zł/m² |
| 2014 |
16 |
72 500 zł |
-25,6% |
1 138 zł/m² |
| 2013 |
10 |
97 500 zł |
-26,7% |
1 438 zł/m² |
| 2012 |
25 |
133 000 zł |
-11,9% |
2 463 zł/m² |
| 2011 |
57 |
151 000 zł |
+0,7% |
2 921 zł/m² |
| 2010 |
37 |
150 000 zł |
— |
2 804 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żnin: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
55 | 28 |
| Mediana ceny |
260 000 zł | 305 000 zł |
| Cena za m² |
5 352 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² | — |
| Typowy przedział |
102 800 – 432 529 zł | 17 423 – 760 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żnina
Rozkład obliczony na podstawie 967 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 69 000 zł |
10% |
| 69 000 – 130 000 zł |
17,2% |
| 130 000 – 260 000 zł |
44,5% |
| 260 000 – 380 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 380 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żnina
Rozkład ceny za m² na podstawie 666 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
9,9% |
| 1 500 – 2 600 zł/m² |
18,3% |
| 2 600 – 4 200 zł/m² |
43,2% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żnina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,9% |
| 35 – 43 m² |
15,7% |
| 43 – 63 m² |
47,2% |
| 63 – 77 m² |
13,5% |
| Powyżej 77 m² |
12,7% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Żnina
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 430 m² |
10,1% |
| 430 – 770 m² |
17,8% |
| 770 – 1 900 m² |
43,1% |
| 1 900 – 4 500 m² |
18,9% |
| Powyżej 4 500 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żnin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
91 000 zł |
5 587 zł/m² |
| 2 izby |
12,7% |
124 573 zł |
3 571 zł/m² |
| 3 izby |
44,1% |
181 500 zł |
29 167 zł/m² |
| 4 izby |
29,4% |
208 356 zł |
3 387 zł/m² |
| 5 izb |
10,8% |
137 500 zł |
2 951 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
105 000 zł |
1 731 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Żnina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Żnin |
484 |
190 000 zł |
70 zł/m² |
| Wenecja |
124 |
— |
20 zł/m² |
| Podgórzyn |
102 |
205 000 zł |
26 zł/m² |
| Białożewin |
88 |
187 500 zł |
19 zł/m² |
| Bożejewiczki |
73 |
143 500 zł |
20 zł/m² |
| Murczyn |
68 |
185 000 zł |
14 zł/m² |
| Brzyskorzystewko |
68 |
130 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Jaroszewo |
62 |
143 500 zł |
9,9 zł/m² |
| Cerekwica |
44 |
85 000 zł |
6,9 zł/m² |
| Brzyskorzystew |
42 |
100 000 zł |
6,1 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Żnina
Mediany cen mieszkań i domów w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Żnin |
495 |
200 000 zł |
3 530 zł/m² |
| Żnin (obszar wiejski) |
472 |
182 305 zł |
3 169 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żnina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
65 zł/m² |
56 775 zł |
991 m² |
| Grunty rolne |
868 |
12 zł/m² |
65 000 zł |
3 055 m² |
| Wszystkie działki |
1 285 |
20 zł/m² |
62 000 zł |
2 364 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Żnina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Żnin |
284 |
69 zł/m² |
66 250 zł |
| Żnin (obszar wiejski) |
1 001 |
12 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żnina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
219 |
63 |
30 |
103 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
9 |
2 |
5 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
3 393 |
864 |
358 |
1 642 |
529 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Żnina to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 181 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 6,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Żnina
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Żnina?
Nieruchomości na terenie Żnina kosztują średnio około 566 701 zł, czyli około 3 572 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Żnina?
Obecnie dostępnych ofert: 42: 34 domy i 8 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Żnina?
Ceny wahają się od około 136 425 zł do 1 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Żnina?
Średnio mają około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żnina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 57 m² | 227 571 zł |
| 3 pokoje | 112 m² | 384 778 zł |
| 4 pokoje | 97 m² | 445 303 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 815 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 572 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 756 zł/m², a dla domów spada do 3 558 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Żnina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.