Kup nieruchomość na terenie Gąsawy: 60 domów w cenach od 399 000 zł do 900 000 zł, przy średniej cenie 604 714 zł.
Ceny nieruchomości Gąsawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania lub domu na terenie Gąsawy wyniosła 205 000 zł w 2025 roku, na podstawie 28 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 10,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 381 zł.
Mediana ceny sprzedaży
205 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 381 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
28
2025
Ceny w ciągu roku
-10,9%
mediana
Od 2010 roku
-21,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-22,6%
Żniński: 265 000 zł
Wobec mediany krajowej
-54,4%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Gąsawy opiera się przede wszystkim na domach, które stanowią 58% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 332 500 zł, w obserwowanym przedziale od 176 500 zł do 1 635 000 zł. Mieszkania (42% sprzedaży) zmieniają właściciela za medianę około 104 000 zł (2 381 zł/m²).
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 68 000 zł a 240 000 zł, a 10,2% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 47 do 60 m², a 10,6% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,6% niższa od mediany powiatu (Żniński: 265 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 54,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 000 zł (2 294 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gąsawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
89 500 zł |
-56,3% |
1 987 zł/m² |
| 2025 |
28 |
205 000 zł |
-10,9% |
2 381 zł/m² |
| 2024 |
16 |
230 000 zł |
-32,7% |
3 026 zł/m² |
| 2023 |
10 |
342 000 zł |
+32,8% |
691 zł/m² |
| 2022 |
18 |
257 500 zł |
+63,5% |
1 557 zł/m² |
| 2021 |
30 |
157 500 zł |
+50% |
1 493 zł/m² |
| 2020 |
15 |
105 000 zł |
-36,4% |
964 zł/m² |
| 2019 |
16 |
165 000 zł |
+98,8% |
1 207 zł/m² |
| 2018 |
17 |
83 000 zł |
-24,5% |
1 018 zł/m² |
| 2017 |
17 |
110 000 zł |
+57,1% |
1 775 zł/m² |
| 2016 |
10 |
70 000 zł |
-30,7% |
978 zł/m² |
| 2015 |
13 |
101 000 zł |
+62,9% |
1 575 zł/m² |
| 2014 |
17 |
62 000 zł |
-11,4% |
782 zł/m² |
| 2013 |
15 |
70 000 zł |
+0% |
906 zł/m² |
| 2012 |
11 |
70 000 zł |
-47,4% |
2 034 zł/m² |
| 2011 |
4 |
133 000 zł |
-48,8% |
2 238 zł/m² |
| 2010 |
6 |
260 000 zł |
— |
2 943 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gąsawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2025) |
| Sprzedaże |
14 | 14 |
| Mediana ceny |
104 000 zł | 332 500 zł |
| Cena za m² |
2 381 zł/m² | — |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² | — |
| Typowy przedział |
39 750 – 317 500 zł | 176 500 – 1 635 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gąsawy
Rozkład obliczony na podstawie 245 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
10,2% |
| 26 000 – 68 000 zł |
17,6% |
| 68 000 – 240 000 zł |
43,7% |
| 240 000 – 430 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gąsawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 103 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 390 zł/m² |
10,7% |
| 390 – 860 zł/m² |
17,5% |
| 860 – 2 100 zł/m² |
43,7% |
| 2 100 – 3 100 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
11,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gąsawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
8,7% |
| 35 – 47 m² |
19,2% |
| 47 – 60 m² |
42,3% |
| 60 – 71 m² |
19,2% |
| Powyżej 71 m² |
10,6% |
Powierzchnie działek przy sprzedanych domach na terenie Gąsawy
Tylko sprzedaże domów z gruntem (2010–2025)
| Powierzchnia działki | Udział sprzedaży |
| Poniżej 470 m² |
11,3% |
| 470 – 820 m² |
17,7% |
| 820 – 2 000 m² |
41,8% |
| 2 000 – 4 700 m² |
18,4% |
| Powyżej 4 700 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gąsawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
3 000 zł |
175 zł/m² |
| 2 izby |
18,8% |
40 000 zł |
1 361 zł/m² |
| 3 izby |
56,4% |
75 000 zł |
1 779 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
109 000 zł |
1 966 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
129 000 zł |
1 420 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
136 000 zł |
2 382 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gąsawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| Laski Wielkie-Małe |
19 |
230 000 zł |
376 zł/m² |
| Chomiąża Szlachecka |
14 |
— |
54 zł/m² |
| Łysinin |
14 |
199 500 zł |
32 zł/m² |
| Annowo-Wiktorowo |
12 |
— |
60 zł/m² |
| Gąsawa |
11 |
83 000 zł |
27 zł/m² |
| Rozalinowo-Piastowo |
9 |
— |
70 zł/m² |
| Komratowo |
7 |
— |
58 zł/m² |
| Marcinkowo Górne |
6 |
59 000 zł |
— |
| Biskupin |
6 |
— |
48 zł/m² |
| Drewno |
6 |
— |
52 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gąsawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
30 zł/m² |
33 500 zł |
932 m² |
| Grunty rolne |
627 |
24 zł/m² |
40 000 zł |
1 302 m² |
| Grunty leśne |
9 |
11 zł/m² |
40 000 zł |
6 390 m² |
| Wszystkie działki |
919 |
27 zł/m² |
42 562 zł |
1 312 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gąsawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
127 |
14 |
15 |
91 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
2 |
0 |
11 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 631 |
133 |
151 |
1 155 |
192 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Gąsawy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 75 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 10,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Gąsawy — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Gąsawy?
Nieruchomości na terenie Gąsawy kosztują średnio około 604 714 zł, czyli około 4 355 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gąsawy?
W tej chwili do wyboru są 60 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 139 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Gąsawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 99 m² | 513 000 zł |
| 4 pokoje | 141 m² | 677 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 355 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gąsawy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.