Odkryj 60 nieruchomości na sprzedaż na terenie Trzcianki. Ceny wahają się od 56 000 zł do 2 299 000 zł, a średnia cena to 479 198 zł.
Ceny nieruchomości Trzcianki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Trzcianki oscylowały w 2025 roku wokół 239 000 zł (mediana). To około 4 964 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 39,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
239 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 964 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
94
2025
Ceny w ciągu roku
-7,8%
mediana
Od 2010 roku
+99,2%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Trzcianka: 239 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Trzcianki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 239 000 zł, czyli 4 964 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 447 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 65 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 110 000 zł a 230 000 zł, a 10,1% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 42 do 62 m², a 9,9% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Trzcianka: 239 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 87 sprzedaży mieszkań, z medianą 337 241 zł i 7 744 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 301 838 zł (6 126 zł/m²) przy 112 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Trzcianki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
87 |
337 241 zł |
+41,1% |
7 744 zł/m² |
| 2025 |
94 |
239 000 zł |
-7,8% |
4 964 zł/m² |
| 2024 |
65 |
259 140 zł |
+5,8% |
5 742 zł/m² |
| 2023 |
67 |
245 000 zł |
+19,2% |
4 452 zł/m² |
| 2022 |
129 |
205 574 zł |
+14,2% |
4 473 zł/m² |
| 2021 |
62 |
180 000 zł |
+8,3% |
3 400 zł/m² |
| 2020 |
68 |
166 265 zł |
-8,8% |
3 684 zł/m² |
| 2019 |
36 |
182 340 zł |
+30,2% |
4 197 zł/m² |
| 2018 |
37 |
140 000 zł |
+9,4% |
2 710 zł/m² |
| 2017 |
80 |
128 000 zł |
+42,2% |
2 594 zł/m² |
| 2016 |
45 |
90 000 zł |
-10% |
1 771 zł/m² |
| 2015 |
61 |
100 000 zł |
-5,7% |
1 967 zł/m² |
| 2014 |
46 |
106 050 zł |
+7,1% |
1 812 zł/m² |
| 2013 |
33 |
99 000 zł |
+3,1% |
1 948 zł/m² |
| 2012 |
62 |
96 000 zł |
-6,2% |
1 929 zł/m² |
| 2011 |
67 |
102 360 zł |
-14,7% |
1 926 zł/m² |
| 2010 |
17 |
120 000 zł |
— |
2 247 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzcianka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
94 |
| Mediana ceny |
239 000 zł |
| Cena za m² |
4 964 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 447 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Trzcianki
Rozkład obliczony na podstawie 1 056 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 65 000 zł |
9,7% |
| 65 000 – 110 000 zł |
17,8% |
| 110 000 – 230 000 zł |
44% |
| 230 000 – 320 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 320 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Trzcianki
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 049 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,3% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
18,8% |
| 2 200 – 4 500 zł/m² |
42,9% |
| 4 500 – 6 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Trzcianki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,3% |
| 33 – 42 m² |
17,6% |
| 42 – 62 m² |
45,3% |
| 62 – 75 m² |
16,9% |
| Powyżej 75 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzcianka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,9% |
157 427 zł |
4 691 zł/m² |
| 2 izby |
24,1% |
165 580 zł |
4 336 zł/m² |
| 3 izby |
42,8% |
158 000 zł |
3 519 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
178 000 zł |
3 301 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
215 000 zł |
2 836 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
185 500 zł |
2 648 zł/m² |
Ceny działek na terenie Trzcianki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
209 |
61 zł/m² |
93 000 zł |
1 477 m² |
| Grunty rolne |
86 |
43 zł/m² |
66 500 zł |
1 603 m² |
| Wszystkie działki |
296 |
58 zł/m² |
85 000 zł |
1 495 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Trzcianki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
207 |
105 |
0 |
30 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
143 |
88 |
0 |
24 |
31 |
| Razem 2010–2026 |
3 005 |
1 286 |
0 |
413 |
1 306 |
Trajektorię cen Trzcianki widać w dłuższej perspektywie: 120 000 zł mediany w 2010 roku, 239 000 zł w 2025 roku, czyli +99,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 44,6% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Trzcianki: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Trzcianki?
Nieruchomości na terenie Trzcianki kosztują średnio około 479 198 zł, czyli około 5 106 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 60 nieruchomości: 43 mieszkania i 17 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Trzcianki?
Oferty zaczynają się od 56 000 zł i sięgają 2 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Trzcianki?
Średnio mają około 94 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 195 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Trzcianki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 305 483 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 350 368 zł |
| 5 pokoi | 235 m² | 1 621 000 zł |
| 6 pokoi | 171 m² | 714 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 106 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 542 zł/m², a dla domów spada do 4 802 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Trzcianki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.