Domy i mieszkania na sprzedaż Tuczno (obszar wiejski)

Zobacz 36 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Tuczno: ceny od 140 000 zł do 1 199 000 zł, średnio 317 769 zł.

23 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Tuczno

Średnia cena 317 769 zł cena sprzedaży
Przedział cen 140 000–1 199 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 77 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 143 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

13 łącznie
69% mieszkania
  • Mieszkania 69,2%
    9 nieruchomości
  • Domy 30,8%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

13 łącznie
69% 2 pokoje
  • 1 pokój 15,4%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 69,2%
    9 nieruchomości
  • 5+ pokoi 15,4%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

13 łącznie
  • 140 000–145 000 zł 30,8%
    4 nieruchomości
  • 165 000–175 000 zł 23,1%
    3 nieruchomości
  • 185 000–190 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości
  • 245 000–250 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości
  • 990 000–1 200 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

13 łącznie
  • 30–50 m² 69,2%
    9 nieruchomości
  • 60–70 m² 15,4%
    2 nieruchomości
  • 140–390 m² 15,4%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 39 m² 161 m²
Cena za metr kwadratowy 4 538 zł/m² 3 927 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Tuczno to 36 nieruchomości. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 39 m² (4 538 zł/m²), a domy około 161 m² (3 927 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Tuczno wyniosła 119 000 zł w 2025 roku, na podstawie 8 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 98,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 047 zł.

Mediana ceny sprzedaży 119 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 047 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2025
Ceny w ciągu roku +98,3% mediana
Od 2014 roku +58,7% mediana
Wobec mediany gminy -15% Tuczno: 140 000 zł
Wobec mediany krajowej -73,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Tuczno obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 119 000 zł, czyli 2 047 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 750 zł do 270 100 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 130 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 47,4% transakcji zawarto między 50 000 zł a 90 000 zł, a 12,3% przekroczyło 130 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 53 do 63 m², a 10,5% przekracza 76 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15% niższa od mediany gminy (Tuczno: 140 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,6% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Tuczno rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 110 000 zł -7,6% 1 742 zł/m²
2025 8 119 000 zł +98,3% 2 047 zł/m²
2024 5 60 000 zł -25% 1 117 zł/m²
2023 3 80 000 zł +166,7% 1 483 zł/m²
2022 3 30 000 zł -53,8% 963 zł/m²
2021 10 65 000 zł +15% 1 211 zł/m²
2020 6 56 500 zł -54,8% 1 047 zł/m²
2019 1 125 000 zł — 2 413 zł/m²
2017 3 66 000 zł -28,8% 1 322 zł/m²
2016 2 92 750 zł +15,9% 1 319 zł/m²
2015 3 80 000 zł +6,7% 1 098 zł/m²
2014 7 75 000 zł +85,2% 1 270 zł/m²
2013 4 40 500 zł -64,8% 648 zł/m²
2012 1 115 000 zł — 1 420 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Tuczno (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 119 000 zł
Cena za m² 2 047 zł/m²
Mediana powierzchni 60,3 m²
Typowy przedział 71 750 –
270 100 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tuczno

Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 25 000 zł 10,5%
25 000 – 50 000 zł 12,3%
50 000 – 90 000 zł 47,4%
90 000 – 130 000 zł 17,5%
Powyżej 130 000 zł 12,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Tuczno

Rozkład ceny za m² na podstawie 57 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 540 zł/m² 10,5%
540 – 930 zł/m² 19,3%
930 – 1 600 zł/m² 42,1%
1 600 – 2 300 zł/m² 17,5%
Powyżej 2 300 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tuczno

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 46 m² 10,5%
46 – 53 m² 17,5%
53 – 63 m² 47,4%
63 – 76 m² 14%
Powyżej 76 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Tuczno (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6,5% 28 000 zł 876 zł/m²
2 izby 25,8% 70 000 zł 1 333 zł/m²
3 izby 38,7% 65 500 zł 1 250 zł/m²
4 izby 22,6% 50 000 zł 958 zł/m²
5 izb 6,5% 130 000 zł 1 605 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Tuczno

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Marcinkowice 50 63 000 zł 3,3 zł/m²
Jeziorki Wałeckie 46 70 000 zł 2,4 zł/m²
Płociczno 29 50 000 zł 3,7 zł/m²
Rzeczyca 29 — 1,5 zł/m²
Jamienko 28 — 2,0 zł/m²
Rusinowo 26 115 000 zł 9,9 zł/m²
Strzaliny 24 — 2,6 zł/m²
Miłogoszcz 17 — 2,0 zł/m²
Lubiesz 16 — 2,4 zł/m²
Zdbowo 15 67 500 zł 3,0 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Tuczno: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 159 2,6 zł/m² 49 000 zł 20 200 m²
Wszystkie działki 193 2,6 zł/m² 46 000 zł 17 600 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tuczno

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 40 8 0 16 16
2026 (do 17.08) 16 1 0 11 4
Razem 2010–2026 624 76 0 378 170

W porównaniu z medianą gminy (Tuczno: 140 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Tuczno są o 15% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -73,6%. Od 2014 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +58,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tuczno?

Licz się ze średnią kwotą 317 769 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Tuczno, czyli około 4 143 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 36 nieruchomości: 9 mieszkań i 4 domy oraz 23 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Tuczno?

Ceny wahają się od około 140 000 zł do 1 199 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Tuczno?

Zazwyczaj oferują około 77 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 161 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 39 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Tuczno?

Wynosi ona około 4 143 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 538 zł/m², a dla domów spada do 3 927 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Tuczno?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.