Odkryj 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ujścia. Ceny wahają się od 190 000 zł do 1 290 000 zł, a średnia cena to 578 438 zł.
Ceny nieruchomości Ujścia według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 13 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Ujścia, przy medianie ceny 190 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2012 roku ceny wzrosły o 43,9%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 529 zł.
Mediana ceny sprzedaży
190 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 529 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
-5%
mediana
Od 2012 roku
+43,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,1%
Ujście: 182 500 zł
Wobec mediany krajowej
-57,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ujścia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 190 000 zł, czyli 3 529 zł/m², w obserwowanym przedziale od 125 400 zł do 592 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 67 000 zł do 250 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 12,5% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 46 do 57 m², a 12,5% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Ujście: 182 500 zł) o 4,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 57,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 4 228 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 226 250 zł (4 590 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ujścia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
200 000 zł |
+5,3% |
4 228 zł/m² |
| 2025 |
13 |
190 000 zł |
-5% |
3 529 zł/m² |
| 2024 |
14 |
200 000 zł |
-11,1% |
4 012 zł/m² |
| 2023 |
9 |
225 000 zł |
+10% |
3 277 zł/m² |
| 2022 |
12 |
204 500 zł |
+57,3% |
3 858 zł/m² |
| 2021 |
15 |
130 000 zł |
-15,6% |
3 516 zł/m² |
| 2020 |
8 |
154 000 zł |
+19,8% |
3 369 zł/m² |
| 2019 |
10 |
128 500 zł |
+0,8% |
2 819 zł/m² |
| 2018 |
18 |
127 500 zł |
+41,7% |
2 485 zł/m² |
| 2017 |
7 |
90 000 zł |
-25% |
1 815 zł/m² |
| 2016 |
10 |
120 000 zł |
+33,3% |
1 853 zł/m² |
| 2015 |
11 |
90 000 zł |
-6,2% |
1 759 zł/m² |
| 2014 |
3 |
96 000 zł |
-2% |
1 946 zł/m² |
| 2013 |
4 |
98 000 zł |
-25,8% |
1 918 zł/m² |
| 2012 |
5 |
132 000 zł |
+15,8% |
2 800 zł/m² |
| 2011 |
3 |
114 000 zł |
+26,7% |
1 988 zł/m² |
| 2010 |
3 |
90 000 zł |
— |
2 146 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujście: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
190 000 zł |
| Cena za m² |
3 529 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,2 m² |
| Typowy przedział |
125 400 – 592 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ujścia
Rozkład obliczony na podstawie 152 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 67 000 zł |
9,9% |
| 67 000 – 100 000 zł |
13,8% |
| 100 000 – 180 000 zł |
46,1% |
| 180 000 – 250 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 250 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ujścia
Rozkład ceny za m² na podstawie 152 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,5% |
| 1 400 – 2 100 zł/m² |
14,5% |
| 2 100 – 3 600 zł/m² |
46,7% |
| 3 600 – 4 700 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ujścia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
8,6% |
| 38 – 46 m² |
21,1% |
| 46 – 57 m² |
42,1% |
| 57 – 73 m² |
15,8% |
| Powyżej 73 m² |
12,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujście: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
23 000 zł |
1 107 zł/m² |
| 2 izby |
10,7% |
109 500 zł |
3 059 zł/m² |
| 3 izby |
55,3% |
133 000 zł |
2 815 zł/m² |
| 4 izby |
22% |
162 500 zł |
2 952 zł/m² |
| 5 izb |
11,3% |
250 000 zł |
3 462 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ujścia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
28 |
62 zł/m² |
46 805 zł |
656 m² |
| Grunty rolne |
24 |
63 zł/m² |
71 750 zł |
1 042 m² |
| Wszystkie działki |
81 |
57 zł/m² |
42 000 zł |
852 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ujścia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
35 |
18 |
0 |
8 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
7 |
0 |
2 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
448 |
247 |
0 |
107 |
94 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Ujścia średnia bez wartości skrajnych wynosi 228 909 zł, przy medianie 190 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 529 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Ujścia — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ujścia?
Nieruchomości na terenie Ujścia kosztują średnio około 578 438 zł, czyli około 3 122 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ujścia?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości: 10 domów i 6 mieszkań oraz 10 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ujścia?
Oferty zaczynają się od 190 000 zł i sięgają 1 290 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ujścia?
Średnio mają około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 270 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ujścia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 222 500 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 479 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ujścia?
Średnio wychodzi około 3 122 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 106 zł/m², a dla domów spada do 2 929 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ujścia?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.