Domy i mieszkania na sprzedaż Górna

Mamy 1 412 nieruchomości na sprzedaż na terenie Górnej, w cenach od 89 900 zł do 4 399 000 zł, przy średniej cenie 547 875 zł.

Średnia cena 547 875 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 900–4 399 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 64 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 617 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 412 łącznie
86% mieszkania
  • Mieszkania 85,9%
    1 213 nieruchomości
  • Domy 9,8%
    139 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 4,2%
    60 nieruchomości

Ile pokoi

1 352 łącznie
42% 2 pokoje
  • 1 pokój 15,3%
    207 nieruchomości
  • 2 pokoje 42,2%
    571 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,2%
    341 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,7%
    158 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,5%
    75 nieruchomości

Przedziały cenowe

1 352 łącznie
  • 85 000–320 000 zł 20,3%
    274 nieruchomości
  • 320 000–425 000 zł 20,4%
    276 nieruchomości
  • 425 000–500 000 zł 19,7%
    266 nieruchomości
  • 500 000–680 000 zł 19,7%
    266 nieruchomości
  • 685 000–4 400 000 zł 20,0%
    270 nieruchomości

Przedziały powierzchni

1 352 łącznie
  • 10–40 m² 30,3%
    409 nieruchomości
  • 40–50 m² 23,9%
    323 nieruchomości
  • 50–60 m² 12,9%
    175 nieruchomości
  • 60–80 m² 18,0%
    244 nieruchomości
  • 80–810 m² 14,9%
    201 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 50 m² 181 m²
Cena za metr kwadratowy 9 505 zł/m² 6 466 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Górnej to 1 412 nieruchomości: 1 213 mieszkań i 139 domów oraz 60 innych nieruchomości. Mieszkania stanowią 90% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 50 m² (9 505 zł/m²), a domy około 181 m² (6 466 zł/m²).

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Z 316 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 321 500 zł rynek Górnej najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 114,3%.

Mediana ceny sprzedaży 321 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 828 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 316 2025
Ceny w ciągu roku +17,3% mediana
Od 2010 roku +114,3% mediana
Wobec mediany gminy -20,6% Łódź: 405 000 zł
Wobec mediany krajowej -28,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Górnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 321 500 zł, czyli 7 828 zł/m², w obserwowanym przedziale od 164 625 zł do 657 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 130 000 zł a 220 000 zł, a 10,3% przekroczyło 340 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 10,2% przekracza 69 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,6% niższa od mediany gminy (Łódź: 405 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,6% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Wiskitno — mediana 354 100 zł (4 090 zł/m², 63 transakcje od 2010 roku), dalej Ruda Pabianicka z medianą 284 513 zł (4 501 zł/m²). Stare Chojny: 259 265 zł (4 514 zł/m²). Na drugim biegunie Dąbrowa ma najbardziej przystępną medianę: 141 400 zł (3 540 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 484 sprzedaże mieszkań, z medianą 337 000 zł i 7 821 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (7 823 zł/m²) przy 787 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górnej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 484 337 000 zł +4,8% 7 821 zł/m²
2025 316 321 500 zł +17,3% 7 828 zł/m²
2024 2 274 114 zł — 8 001 zł/m²
2018 1 533 185 000 zł +2,8% 4 185 zł/m²
2017 1 514 180 004 zł +24,1% 4 090 zł/m²
2016 1 132 145 000 zł +5,8% 3 389 zł/m²
2015 951 137 000 zł -5,5% 3 210 zł/m²
2014 985 145 000 zł -1,7% 3 223 zł/m²
2013 1 123 147 500 zł -2,2% 3 260 zł/m²
2012 1 472 150 860 zł +0,6% 3 451 zł/m²
2011 859 150 000 zł +0% 3 618 zł/m²
2010 971 150 000 zł — 3 609 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Górna: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 316
Mediana ceny 321 500 zł
Cena za m² 7 828 zł/m²
Mediana powierzchni 43,3 m²
Typowy przedział 164 625 –
657 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górnej

Rozkład obliczony na podstawie 11 342 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 100 000 zł 10%
100 000 – 130 000 zł 17,6%
130 000 – 220 000 zł 44,8%
220 000 – 340 000 zł 17,3%
Powyżej 340 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górnej

Rozkład ceny za m² na podstawie 11 339 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 800 zł/m² 10,3%
2 800 – 3 200 zł/m² 15,1%
3 200 – 4 300 zł/m² 46,6%
4 300 – 5 500 zł/m² 17,8%
Powyżej 5 500 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górnej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,3%
32 – 37 m² 17,7%
37 – 53 m² 43,9%
53 – 69 m² 17,9%
Powyżej 69 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Górna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,7% 85 000 zł 4 278 zł/m²
2 izby 22,1% 127 000 zł 4 029 zł/m²
3 izby 48,3% 153 000 zł 4 048 zł/m²
4 izby 22,5% 199 750 zł 3 978 zł/m²
5 izb 2% 360 000 zł 4 139 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 420 000 zł 3 370 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Górnej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
G-17 594 137 500 zł 136 zł/m²
G-11 311 150 000 zł 217 zł/m²
G-12 280 129 500 zł 298 zł/m²
G-13 252 143 000 zł —
G-10 244 150 000 zł 332 zł/m²
G-27 200 195 000 zł 242 zł/m²
G-55 187 — 49 zł/m²
G-26 172 175 000 zł 307 zł/m²
G-42 158 — 163 zł/m²
G-23 130 132 000 zł 210 zł/m²

Najdroższe osiedla na terenie Górnej

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wiskitno 63 354 100 zł 4 090 zł/m²
Ruda Pabianicka 469 284 513 zł 4 501 zł/m²
Stare Chojny 1 586 259 265 zł 4 514 zł/m²
Rokicie 425 250 000 zł 4 408 zł/m²
Chojny 2 080 160 000 zł 3 449 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Górnej

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Dąbrowa 2 855 141 400 zł 3 540 zł/m²
Kurak 1 668 145 000 zł 3 407 zł/m²
Nowe Rokicie 884 147 000 zł 3 502 zł/m²
Chojny 2 080 160 000 zł 3 449 zł/m²
Górniak 1 311 160 000 zł 3 480 zł/m²

Ceny działek na terenie Górnej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 439 167 zł/m² 160 000 zł 953 m²
Grunty rolne 513 84 zł/m² 151 164 zł 2 681 m²
Grunty leśne 7 24 zł/m² 62 000 zł 2 903 m²
Wszystkie działki 965 120 zł/m² 154 200 zł 1 552 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Górnej

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Rokicie 74 184 zł/m² 152 500 zł
Ruda Pabianicka 164 175 zł/m² 200 000 zł
Stare Chojny 195 140 zł/m² 147 000 zł
Jędrzejów Przemysłowy 128 128 zł/m² 840 370 zł
Dąbrowa 59 110 zł/m² 180 000 zł
Ruda Pabianicka 164 175 zł/m² 200 000 zł
Stare Chojny 195 140 zł/m² 147 000 zł
Jędrzejów Przemysłowy 128 128 zł/m² 840 370 zł
Dąbrowa 59 110 zł/m² 180 000 zł
Wiskitno 255 41 zł/m² 116 500 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górnej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 501 347 0 33 121
2026 (do 17.08) 784 516 0 34 234
Razem 2010–2026 18 982 14 560 0 1 152 3 270

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 321 500 zł (7 828 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Górnej?

Licz się ze średnią kwotą 547 875 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Górnej, czyli około 8 617 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Górnej?

Aktualna oferta to około 1 412 nieruchomości: 1 213 mieszkań i 139 domów oraz 60 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Górnej?

Znajdziesz tu oferty od 89 900 zł do 4 399 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Górnej?

Średnia powierzchnia to około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Górnej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²336 347 zł
2 pokoje43 m²407 341 zł
3 pokoje62 m²562 335 zł
4 pokoje91 m²831 540 zł
5 pokoi162 m²1 089 340 zł
6 pokoi218 m²1 496 654 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Górnej?

Średnia cena to 8 617 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 505 zł/m², a dla domów spada do 6 466 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Górnej?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.