Zobacz 137 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wolina: ceny od 109 000 zł do 8 900 000 zł, średnio 1 400 184 zł.
Ceny nieruchomości Wolina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Wolina? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 165 149 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 31 550 zł a 431 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
165 149 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 786 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-39,9%
mediana
Od 2010 roku
+37,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-72,5%
Kamieński: 600 000 zł
Wobec mediany krajowej
-63,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wolina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 165 149 zł, czyli 2 786 zł/m², w obserwowanym przedziale od 31 550 zł do 431 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 330 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 90 000 zł a 210 000 zł, a 9,8% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 62 m², a 9,9% przekracza 81 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 72,5% niższa od mediany powiatu (Kamieński: 600 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 63,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wolin — mediana 150 000 zł (2 891 zł/m², 271 transakcji od 2010 roku), dalej Wolin (obszar wiejski) z medianą 126 700 zł (2 477 zł/m²).
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wolina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
8 |
165 149 zł |
-39,9% |
2 786 zł/m² |
| 2024 |
27 |
275 000 zł |
+2,2% |
5 073 zł/m² |
| 2023 |
45 |
269 000 zł |
+34,5% |
6 295 zł/m² |
| 2022 |
35 |
200 000 zł |
+2,6% |
4 110 zł/m² |
| 2021 |
34 |
195 000 zł |
+10,5% |
3 400 zł/m² |
| 2020 |
52 |
176 500 zł |
+35,8% |
3 683 zł/m² |
| 2019 |
37 |
130 000 zł |
+18,2% |
2 838 zł/m² |
| 2018 |
43 |
110 000 zł |
-17,3% |
2 339 zł/m² |
| 2017 |
45 |
133 000 zł |
+4,7% |
2 439 zł/m² |
| 2016 |
43 |
127 000 zł |
-16,4% |
2 360 zł/m² |
| 2015 |
22 |
152 000 zł |
+41,4% |
2 530 zł/m² |
| 2014 |
34 |
107 500 zł |
-14,7% |
1 842 zł/m² |
| 2013 |
30 |
126 000 zł |
+1% |
2 490 zł/m² |
| 2012 |
25 |
124 800 zł |
+14,5% |
2 225 zł/m² |
| 2011 |
26 |
109 000 zł |
-9,2% |
2 415 zł/m² |
| 2010 |
27 |
120 000 zł |
— |
2 174 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wolin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
165 149 zł |
| Cena za m² |
2 786 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,2 m² |
| Typowy przedział |
31 550 – 431 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wolina
Rozkład obliczony na podstawie 533 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
8,6% |
| 50 000 – 90 000 zł |
17,6% |
| 90 000 – 210 000 zł |
45,4% |
| 210 000 – 330 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wolina
Rozkład ceny za m² na podstawie 533 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,4% |
| 1 000 – 1 900 zł/m² |
18,9% |
| 1 900 – 4 200 zł/m² |
43,5% |
| 4 200 – 6 800 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wolina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,7% |
| 33 – 42 m² |
18,6% |
| 42 – 62 m² |
42,8% |
| 62 – 81 m² |
18% |
| Powyżej 81 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wolin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
10,1% |
222 000 zł |
6 133 zł/m² |
| 2 izby |
22,3% |
127 500 zł |
4 512 zł/m² |
| 3 izby |
40,9% |
125 000 zł |
2 861 zł/m² |
| 4 izby |
19,6% |
160 000 zł |
2 715 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
183 500 zł |
2 526 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
212 500 zł |
2 333 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wolina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wolin |
546 |
150 000 zł |
74 zł/m² |
| Kołczewo 1 |
335 |
131 000 zł |
28 zł/m² |
| Wisełka |
290 |
280 000 zł |
119 zł/m² |
| Zastań |
229 |
385 000 zł |
13 zł/m² |
| Domysłów |
120 |
— |
24 zł/m² |
| Dargobądz 1 |
82 |
150 000 zł |
50 zł/m² |
| Ładzin |
79 |
— |
14 zł/m² |
| Sierosław |
75 |
— |
11 zł/m² |
| Rekowo |
69 |
— |
16 zł/m² |
| Recław |
62 |
88 750 zł |
19 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wolina
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wolin |
271 |
150 000 zł |
2 891 zł/m² |
| Wolin (obszar wiejski) |
262 |
126 700 zł |
2 477 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wolina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
106 |
100 zł/m² |
78 000 zł |
826 m² |
| Grunty rolne |
1 652 |
20 zł/m² |
80 000 zł |
3 589 m² |
| Wszystkie działki |
1 771 |
24 zł/m² |
80 000 zł |
3 122 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wolina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wolin |
156 |
72 zł/m² |
70 280 zł |
| Wolin (obszar wiejski) |
1 615 |
19 zł/m² |
80 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wolina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
111 |
8 |
0 |
86 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
3 918 |
593 |
0 |
2 504 |
821 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Wolina różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Zastań, z medianą 385 000 zł przy 3 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Wolin (546). Rynek pierwotny odpowiada za 7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Wolina — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wolina?
Nieruchomości na terenie Wolina kosztują średnio około 1 400 184 zł, czyli około 8 340 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 137 nieruchomości: 115 domów i 22 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Wolina?
Oferty zaczynają się od 109 000 zł i sięgają 8 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wolina?
Średnio mają około 168 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wolina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 61 m² | 569 682 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 974 850 zł |
| 4 pokoje | 120 m² | 1 058 404 zł |
| 5 pokoi | 214 m² | 1 949 857 zł |
| 6 pokoi | 136 m² | 2 306 700 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wolina?
Średnia cena to 8 340 zł/m². Dla mieszkań spada do 7 940 zł/m², a dla domów rośnie do 8 365 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wolina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.