Kup nieruchomość na terenie Rewala: 487 nieruchomości w cenach od 220 000 zł do 9 500 000 zł, przy średniej cenie 1 334 696 zł.
Ceny nieruchomości Rewala według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Rewala? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 500 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 304 000 zł a 1 341 620 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
500 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 620 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+2%
mediana
Od 2016 roku
+183,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+78,6%
Gryficki: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
+11,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rewala obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 500 000 zł, czyli 10 620 zł/m², w obserwowanym przedziale od 304 000 zł do 1 341 620 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 900 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 250 000 zł a 500 000 zł, a 10,3% przekroczyło 900 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 9,6% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Gryficki: 280 000 zł) o 78,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 11,1%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rewala rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
500 000 zł |
+2% |
10 620 zł/m² |
| 2024 |
14 |
490 000 zł |
+3,4% |
12 563 zł/m² |
| 2023 |
15 |
473 669 zł |
+28,4% |
11 288 zł/m² |
| 2022 |
18 |
369 000 zł |
-43,7% |
7 838 zł/m² |
| 2021 |
19 |
655 000 zł |
+114,4% |
11 880 zł/m² |
| 2020 |
26 |
305 500 zł |
+22,2% |
6 619 zł/m² |
| 2019 |
15 |
250 000 zł |
-16,7% |
6 450 zł/m² |
| 2018 |
12 |
300 000 zł |
+60,4% |
6 039 zł/m² |
| 2017 |
14 |
187 000 zł |
+5,9% |
4 937 zł/m² |
| 2016 |
6 |
176 500 zł |
-61,6% |
5 643 zł/m² |
| 2015 |
2 |
460 000 zł |
— |
5 621 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rewal: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
500 000 zł |
| Cena za m² |
10 620 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
304 000 – 1 341 620 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rewala
Rozkład obliczony na podstawie 146 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,6% |
| 150 000 – 250 000 zł |
14,4% |
| 250 000 – 500 000 zł |
46,6% |
| 500 000 – 900 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 900 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rewala
Rozkład ceny za m² na podstawie 146 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10,3% |
| 3 100 – 6 100 zł/m² |
17,8% |
| 6 100 – 12 000 zł/m² |
47,3% |
| 12 000 – 16 000 zł/m² |
13,7% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rewala
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,6% |
| 31 – 38 m² |
17,1% |
| 38 – 55 m² |
46,6% |
| 55 – 69 m² |
17,1% |
| Powyżej 69 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rewal: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5% |
520 000 zł |
12 595 zł/m² |
| 2 izby |
27% |
446 094 zł |
12 189 zł/m² |
| 3 izby |
55% |
369 000 zł |
9 668 zł/m² |
| 4 izby |
8% |
235 000 zł |
5 656 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
495 000 zł |
5 955 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3% |
960 000 zł |
5 825 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rewala
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pobierowo |
903 |
340 000 zł |
632 zł/m² |
| Rewal - 2 |
590 |
727 911 zł |
44 zł/m² |
| Niechorze |
443 |
250 000 zł |
119 zł/m² |
| Rewal - 1 |
378 |
365 000 zł |
340 zł/m² |
| Pogorzelica |
371 |
92 000 zł |
246 zł/m² |
| Trzęsacz |
169 |
215 000 zł |
53 zł/m² |
| Śliwin |
110 |
— |
112 zł/m² |
| Pustkowo |
71 |
— |
266 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rewala: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
79 |
560 zł/m² |
430 000 zł |
760 m² |
| Grunty rolne |
584 |
107 zł/m² |
180 000 zł |
2 000 m² |
| Wszystkie działki |
663 |
145 zł/m² |
190 080 zł |
1 633 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rewala
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
258 |
6 |
0 |
33 |
219 |
| Razem 2010–2026 |
5 558 |
224 |
0 |
1 286 |
4 048 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Rewala: 47,1 m², 3 izby, za 500 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Rewala — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rewala?
Na zakup nieruchomości na terenie Rewala trzeba przeznaczyć średnio 1 334 696 zł, czyli około 11 735 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Rewala?
Obecnie dostępnych ofert: 487: 267 mieszkań i 142 domy oraz 78 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Rewala?
Ceny wahają się od około 220 000 zł do 9 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Rewala?
Zazwyczaj oferują około 114 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 238 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rewala:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 452 352 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 764 694 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 1 259 232 zł |
| 4 pokoje | 105 m² | 1 442 412 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 665 875 zł |
| 6 pokoi | 177 m² | 1 829 875 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rewala?
Średnio wychodzi około 11 735 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 639 zł/m², a dla domów spada do 9 876 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rewala?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.