Odkryj 29 domów na sprzedaż na terenie Rymania. Ceny wahają się od 199 000 zł do 1 560 000 zł, a średnia cena to 879 500 zł.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 092 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+150%
mediana
Od 2010 roku
+257,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
-49%
Kołobrzeski: 490 000 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rymania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 4 092 zł/m², w obserwowanym przedziale od 111 500 zł do 296 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,7% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 49 do 66 m², a 10,3% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 49% niższa od mediany powiatu (Kołobrzeski: 490 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 198 000 zł (3 646 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rymania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
180 000 zł |
-28% |
3 303 zł/m² |
| 2025 |
8 |
250 000 zł |
+150% |
4 092 zł/m² |
| 2024 |
9 |
100 000 zł |
-36,5% |
1 934 zł/m² |
| 2023 |
10 |
157 500 zł |
+14,1% |
2 565 zł/m² |
| 2022 |
15 |
138 000 zł |
+25,5% |
2 402 zł/m² |
| 2021 |
14 |
110 000 zł |
+69,2% |
1 765 zł/m² |
| 2020 |
8 |
65 000 zł |
-11% |
1 516 zł/m² |
| 2019 |
11 |
73 000 zł |
-47,9% |
1 550 zł/m² |
| 2018 |
11 |
140 000 zł |
+68,7% |
1 926 zł/m² |
| 2017 |
11 |
83 000 zł |
-6,7% |
1 357 zł/m² |
| 2016 |
12 |
89 000 zł |
-11% |
1 771 zł/m² |
| 2015 |
11 |
100 000 zł |
+73,9% |
1 906 zł/m² |
| 2014 |
8 |
57 500 zł |
-47,7% |
1 107 zł/m² |
| 2013 |
8 |
110 000 zł |
+69,2% |
1 660 zł/m² |
| 2012 |
16 |
65 000 zł |
-35% |
1 515 zł/m² |
| 2011 |
7 |
100 000 zł |
+42,9% |
1 752 zł/m² |
| 2010 |
15 |
70 000 zł |
— |
1 323 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rymań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
4 092 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² |
| Typowy przedział |
111 500 – 296 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rymania
Rozkład obliczony na podstawie 177 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,5% |
| 30 000 – 60 000 zł |
15,3% |
| 60 000 – 140 000 zł |
45,8% |
| 140 000 – 190 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 190 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rymania
Rozkład ceny za m² na podstawie 175 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 550 zł/m² |
10,9% |
| 550 – 1 200 zł/m² |
20,6% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
42,9% |
| 2 300 – 3 500 zł/m² |
16% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rymania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,7% |
| 38 – 49 m² |
14,9% |
| 49 – 66 m² |
47,4% |
| 66 – 78 m² |
17,7% |
| Powyżej 78 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rymań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
59 500 zł |
1 570 zł/m² |
| 2 izby |
12,9% |
39 000 zł |
1 121 zł/m² |
| 3 izby |
48,2% |
84 000 zł |
1 879 zł/m² |
| 4 izby |
30% |
140 000 zł |
2 172 zł/m² |
| 5 izb |
8,2% |
135 000 zł |
1 833 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rymania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rymań |
143 |
90 000 zł |
20 zł/m² |
| Gorawino |
112 |
110 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Rzesznikowo |
60 |
67 000 zł |
3,3 zł/m² |
| Starnin |
52 |
— |
2,4 zł/m² |
| Drozdowo |
49 |
87 500 zł |
3,0 zł/m² |
| Dębica |
42 |
— |
5,4 zł/m² |
| Leszczyn |
33 |
81 500 zł |
2,7 zł/m² |
| Jarkowo |
27 |
119 500 zł |
3,5 zł/m² |
| Kinowo |
11 |
— |
3,4 zł/m² |
| Petrykozy |
6 |
60 000 zł |
43 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rymania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
29 |
14 zł/m² |
45 000 zł |
3 112 m² |
| Grunty rolne |
269 |
3,8 zł/m² |
34 500 zł |
4 700 m² |
| Grunty leśne |
8 |
2,6 zł/m² |
58 000 zł |
21 350 m² |
| Wszystkie działki |
365 |
4,3 zł/m² |
35 000 zł |
4 574 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rymania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
77 |
8 |
0 |
60 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
3 |
0 |
14 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
998 |
202 |
0 |
598 |
198 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Rymania średnia bez wartości skrajnych wynosi 231 833 zł, przy medianie 250 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 092 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Rymania — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rymania?
Na zakup nieruchomości na terenie Rymania trzeba przeznaczyć średnio 879 500 zł, czyli około 4 188 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Rymania?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 560 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rymania?
Zazwyczaj oferują około 210 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rymania?
Średnia cena to 4 188 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rymania?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 5-pokojowy dom.