Domy i mieszkania na sprzedaż Radowo Małe

Mamy 55 domów na sprzedaż na terenie Radowa Małego, w cenach od 365 000 zł do 1 300 000 zł, przy średniej cenie 832 900 zł.

45 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Radowa Małego

Średnia cena 832 900 zł cena sprzedaży
Przedział cen 365 000–1 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 229 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 632 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

10 łącznie
90% domy
  • Mieszkania 10,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 90,0%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
70% 5+ pokoi
  • 3 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 10,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 70,0%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 365 000–370 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 390 000–750 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 950 000–955 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 980 000–985 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 1 300 000–1 305 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 80–90 m² 30,0%
    3 nieruchomości
  • 170–180 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 200–210 m² 10,0%
    1 nieruchomość
  • 300–310 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 440–450 m² 20,0%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 80 m² 246 m²
Cena za metr kwadratowy 4 875 zł/m² 3 587 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Radowa Małego sięga 55 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 246 m² i 3 587 zł/m², a mieszkania wokół 80 m² i 4 875 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 6-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 7-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Radowa Małego oscylowały w 2025 roku wokół 130 000 zł (mediana). To około 1 915 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 130 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 1 915 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 11 2025
Ceny w ciągu roku +23,8% mediana
Od 2010 roku +116,7% mediana
Wobec mediany powiatu -27,8% Łobeski: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej -71,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Radowa Małego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 1 915 zł/m², w obserwowanym przedziale od 58 500 zł do 222 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 160 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 11,5% przekroczyło 160 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,5% sprzedanych lokali ma od 49 do 68 m², a 17,6% przekracza 80 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 27,8% niższa od mediany powiatu (Łobeski: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,1% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 215 000 zł i 2 688 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 135 000 zł (2 150 zł/m²) przy 10 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radowa Małego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 215 000 zł +65,4% 2 688 zł/m²
2025 11 130 000 zł +23,8% 1 915 zł/m²
2024 13 105 000 zł -19,2% 2 198 zł/m²
2023 7 130 000 zł +73,3% 1 750 zł/m²
2022 15 75 000 zł +32,7% 1 643 zł/m²
2021 8 56 500 zł +13% 1 150 zł/m²
2020 7 50 000 zł -54,5% 928 zł/m²
2019 14 110 000 zł +193,3% 1 882 zł/m²
2018 4 37 500 zł -26,5% 819 zł/m²
2017 16 51 000 zł -40% 983 zł/m²
2016 8 85 000 zł +45,3% 1 367 zł/m²
2015 11 58 500 zł -16,4% 1 298 zł/m²
2014 7 70 000 zł -30% 1 443 zł/m²
2013 4 100 000 zł +44,9% 1 362 zł/m²
2012 11 69 000 zł +6,2% 1 539 zł/m²
2011 15 65 000 zł +8,3% 1 200 zł/m²
2010 9 60 000 zł — 1 338 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radowo Małe: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 11
Mediana ceny 130 000 zł
Cena za m² 1 915 zł/m²
Mediana powierzchni 67,5 m²
Typowy przedział 58 500 –
222 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radowa Małego

Rozkład obliczony na podstawie 165 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 32 000 zł 9,7%
32 000 – 50 000 zł 17%
50 000 – 120 000 zł 45,5%
120 000 – 160 000 zł 16,4%
Powyżej 160 000 zł 11,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radowa Małego

Rozkład ceny za m² na podstawie 165 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 630 zł/m² 10,3%
630 – 970 zł/m² 17,6%
970 – 1 900 zł/m² 42,4%
1 900 – 2 600 zł/m² 18,8%
Powyżej 2 600 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radowa Małego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 10,9%
37 – 49 m² 18,2%
49 – 68 m² 48,5%
68 – 80 m² 4,8%
Powyżej 80 m² 17,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radowo Małe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,2% 32 000 zł 1 820 zł/m²
2 izby 12,7% 50 000 zł 1 551 zł/m²
3 izby 47,9% 66 000 zł 1 419 zł/m²
4 izby 26,1% 115 000 zł 1 590 zł/m²
5 izb 12,1% 147 500 zł 1 954 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radowa Małego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Radowo Małe 152 110 000 zł 2,6 zł/m²
Rekowo 31 46 500 zł 1,9 zł/m²
Siedlice 29 63 000 zł 2,2 zł/m²
Radzim 26 40 000 zł 1,9 zł/m²
Borkowo Wielkie 23 41 500 zł 2,2 zł/m²
Rogowo 22 — 3,0 zł/m²
Czachowo 19 — 2,6 zł/m²
Radowo Wielkie 15 35 000 zł 2,5 zł/m²
Mołdawin 14 — 1,9 zł/m²
Sienno Dolne 13 62 500 zł 0,97 zł/m²

Ceny działek na terenie Radowa Małego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 9 21 zł/m² 21 000 zł 2 031 m²
Grunty rolne 182 2,2 zł/m² 40 000 zł 17 500 m²
Wszystkie działki 192 2,3 zł/m² 38 500 zł 15 704 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radowa Małego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 54 12 0 29 13
2026 (do 17.08) 14 7 0 2 5
Razem 2010–2026 859 183 0 498 178

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Radowa Małego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 66 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 23,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radowa Małego?

Licz się ze średnią kwotą 832 900 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Radowa Małego, czyli około 3 632 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Radowa Małego?

W tej chwili do wyboru są 55 nieruchomości: 9 domów i 1 mieszkanie oraz 45 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radowa Małego?

Znajdziesz tu oferty od 365 000 zł do 1 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Radowa Małego?

Średnia powierzchnia to około 229 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 246 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 80 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 632 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 875 zł/m², a dla domów spada do 3 587 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radowa Małego?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.