Mamy 46 nieruchomości na sprzedaż na terenie Dobrej, w cenach od 135 000 zł do 1 039 000 zł, przy średniej cenie 379 848 zł.
Ceny nieruchomości Dobrej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Dobrej sprzedawano w 2025 roku za medianę 115 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,2 m², 3 izby. Ceny straciły 8,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
115 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 294 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-8,7%
mediana
Od 2010 roku
+64,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-36,1%
Łobeski: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-74,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Dobrej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 115 000 zł, czyli 2 294 zł/m², w obserwowanym przedziale od 47 500 zł do 265 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 150 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 50 000 zł a 98 000 zł, a 12,5% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 9,6% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,1% niższa od mediany powiatu (Łobeski: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 74,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Dobra — mediana 75 000 zł (1 489 zł/m², 193 transakcje od 2010 roku), dalej Dobra (obszar wiejski) z medianą 60 100 zł (1 140 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 160 000 zł i 2 049 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 111 000 zł (2 300 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Dobrej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
160 000 zł |
+39,1% |
2 049 zł/m² |
| 2025 |
31 |
115 000 zł |
-8,7% |
2 294 zł/m² |
| 2024 |
23 |
126 000 zł |
+5% |
2 632 zł/m² |
| 2023 |
17 |
120 000 zł |
+84,6% |
1 943 zł/m² |
| 2022 |
19 |
65 000 zł |
-21,2% |
1 509 zł/m² |
| 2021 |
20 |
82 500 zł |
+37,5% |
1 586 zł/m² |
| 2020 |
20 |
60 000 zł |
+0% |
1 171 zł/m² |
| 2019 |
33 |
60 000 zł |
-9,8% |
1 313 zł/m² |
| 2018 |
28 |
66 500 zł |
+10,8% |
1 304 zł/m² |
| 2017 |
23 |
60 000 zł |
+20% |
1 132 zł/m² |
| 2016 |
17 |
50 000 zł |
-19,4% |
1 232 zł/m² |
| 2015 |
20 |
62 000 zł |
+24% |
986 zł/m² |
| 2014 |
11 |
50 000 zł |
-12,3% |
1 109 zł/m² |
| 2013 |
10 |
57 000 zł |
-0,9% |
1 201 zł/m² |
| 2012 |
10 |
57 500 zł |
+4,5% |
1 104 zł/m² |
| 2011 |
12 |
55 000 zł |
-21,4% |
1 225 zł/m² |
| 2010 |
13 |
70 000 zł |
— |
1 082 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Dobra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
115 000 zł |
| Cena za m² |
2 294 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
47 500 – 265 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Dobrej
Rozkład obliczony na podstawie 312 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
6,7% |
| 30 000 – 50 000 zł |
19,2% |
| 50 000 – 98 000 zł |
45,8% |
| 98 000 – 150 000 zł |
15,7% |
| Powyżej 150 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Dobrej
Rozkład ceny za m² na podstawie 312 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 710 zł/m² |
9,9% |
| 710 – 1 000 zł/m² |
15,1% |
| 1 000 – 1 800 zł/m² |
44,9% |
| 1 800 – 2 700 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Dobrej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,6% |
| 34 – 43 m² |
17,6% |
| 43 – 63 m² |
43,9% |
| 63 – 76 m² |
18,3% |
| Powyżej 76 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Dobra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
15 000 zł |
676 zł/m² |
| 2 izby |
15,2% |
40 000 zł |
1 410 zł/m² |
| 3 izby |
52,9% |
65 000 zł |
1 526 zł/m² |
| 4 izby |
23,9% |
91 500 zł |
1 610 zł/m² |
| 5 izb |
7,1% |
150 000 zł |
1 926 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
175 683 zł |
1 982 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Dobrej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dobra |
256 |
65 000 zł |
8,2 zł/m² |
| Tucze |
146 |
— |
11 zł/m² |
| Dobropole |
58 |
73 050 zł |
2,2 zł/m² |
| Grzęzno |
48 |
59 900 zł |
1,5 zł/m² |
| Bienice |
37 |
70 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Krzemienna |
32 |
55 000 zł |
1,2 zł/m² |
| Wojtaszyce |
31 |
75 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Błądkowo |
29 |
45 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Anielino |
26 |
— |
1,8 zł/m² |
| Wrześno |
19 |
60 000 zł |
— |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Dobrej
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Dobra |
193 |
75 000 zł |
1 489 zł/m² |
| Dobra (obszar wiejski) |
119 |
60 100 zł |
1 140 zł/m² |
Ceny działek na terenie Dobrej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
29 zł/m² |
35 000 zł |
1 224 m² |
| Grunty rolne |
257 |
4,0 zł/m² |
35 000 zł |
5 039 m² |
| Grunty leśne |
22 |
6,9 zł/m² |
22 978 zł |
4 116 m² |
| Wszystkie działki |
295 |
5,1 zł/m² |
33 901 zł |
4 163 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Dobrej
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Dobra |
47 |
8,2 zł/m² |
25 000 zł |
| Dobra (obszar wiejski) |
248 |
4,0 zł/m² |
36 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Dobrej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
36 |
0 |
27 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
7 |
0 |
13 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 105 |
355 |
0 |
537 |
213 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Dobrej zamyka się między 47 500 zł a 265 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 6,7% nieruchomości sprzedano poniżej 30 000 zł, a 12,5% powyżej 150 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Dobrej: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Dobrej?
Na zakup nieruchomości na terenie Dobrej trzeba przeznaczyć średnio 379 848 zł, czyli około 2 906 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 46: 12 mieszkań i 9 domów oraz 25 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 135 000 zł do 1 039 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Dobrej?
Zazwyczaj oferują około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 226 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Dobrej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 56 m² | 182 571 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 268 686 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 906 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 253 zł/m², a dla domów spada do 2 785 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Dobrej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.