Porównaj 40 nieruchomości na sprzedaż na terenie Maszewa — średnia cena to 801 598 zł, a ceny sięgają od 119 000 zł do 2 199 000 zł.
Ceny nieruchomości Maszewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Maszewa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 222 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 57 000 zł a 341 450 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
222 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 089 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+6%
mediana
Od 2010 roku
+81,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-31,5%
Goleniowski: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Maszewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 222 500 zł, czyli 4 089 zł/m², w obserwowanym przedziale od 57 000 zł do 341 450 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 90 000 zł a 160 000 zł, a 10,9% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 9,7% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 31,5% niższa od mediany powiatu (Goleniowski: 325 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50,6% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Maszewo — mediana 134 000 zł (2 622 zł/m², 242 transakcje od 2010 roku), dalej Maszewo (obszar wiejski) z medianą 115 000 zł (2 002 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 154 720 zł i 3 143 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 168 000 zł (3 327 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Maszewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
154 720 zł |
-30,5% |
3 143 zł/m² |
| 2025 |
18 |
222 500 zł |
+6% |
4 089 zł/m² |
| 2024 |
21 |
210 000 zł |
+33,3% |
3 861 zł/m² |
| 2023 |
20 |
157 500 zł |
+8,6% |
3 457 zł/m² |
| 2022 |
21 |
145 000 zł |
-9,4% |
2 635 zł/m² |
| 2021 |
13 |
160 000 zł |
+33,3% |
3 641 zł/m² |
| 2020 |
23 |
120 000 zł |
-17,8% |
2 519 zł/m² |
| 2019 |
18 |
145 950 zł |
+13,6% |
2 657 zł/m² |
| 2018 |
28 |
128 500 zł |
-3,4% |
2 482 zł/m² |
| 2017 |
24 |
133 000 zł |
+10,8% |
2 401 zł/m² |
| 2016 |
26 |
120 000 zł |
+4,3% |
2 115 zł/m² |
| 2015 |
21 |
115 000 zł |
-4,2% |
2 002 zł/m² |
| 2014 |
21 |
120 000 zł |
+0% |
2 143 zł/m² |
| 2013 |
28 |
120 000 zł |
+18,2% |
2 123 zł/m² |
| 2012 |
28 |
101 500 zł |
-14,4% |
2 177 zł/m² |
| 2011 |
17 |
118 576 zł |
-3,2% |
2 300 zł/m² |
| 2010 |
18 |
122 450 zł |
— |
2 425 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Maszewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
222 500 zł |
| Cena za m² |
4 089 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56 m² |
| Typowy przedział |
57 000 – 341 450 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Maszewa
Rozkład obliczony na podstawie 359 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
9,5% |
| 55 000 – 90 000 zł |
17,5% |
| 90 000 – 160 000 zł |
44% |
| 160 000 – 230 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Maszewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 359 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
8,9% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
18,1% |
| 1 900 – 3 000 zł/m² |
44,8% |
| 3 000 – 4 200 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Maszewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,2% |
| 37 – 44 m² |
18,9% |
| 44 – 59 m² |
42,9% |
| 59 – 72 m² |
19,2% |
| Powyżej 72 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Maszewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
47 000 zł |
2 224 zł/m² |
| 2 izby |
17% |
100 000 zł |
3 026 zł/m² |
| 3 izby |
51,8% |
120 000 zł |
2 497 zł/m² |
| 4 izby |
25,3% |
160 000 zł |
2 744 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
163 000 zł |
2 611 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
132 000 zł |
992 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Maszewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Przemocze |
171 |
— |
13 zł/m² |
| Dębice |
133 |
125 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Maszewo - 3 |
115 |
— |
25 zł/m² |
| Wisławie |
102 |
— |
28 zł/m² |
| Maszewo - 1 |
99 |
126 000 zł |
47 zł/m² |
| Rożnowo Nowogardzkie |
77 |
— |
4,0 zł/m² |
| Maszewo - 2 |
76 |
150 000 zł |
68 zł/m² |
| Darż |
70 |
225 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Pogrzymie |
44 |
— |
35 zł/m² |
| Bielice |
43 |
— |
2,1 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Maszewa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Maszewo |
242 |
134 000 zł |
2 622 zł/m² |
| Maszewo (obszar wiejski) |
117 |
115 000 zł |
2 002 zł/m² |
Ceny działek na terenie Maszewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
31 zł/m² |
90 000 zł |
2 660 m² |
| Grunty rolne |
875 |
5,0 zł/m² |
50 000 zł |
6 079 m² |
| Wszystkie działki |
977 |
7,1 zł/m² |
50 000 zł |
4 900 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Maszewa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Maszewo |
144 |
25 zł/m² |
50 000 zł |
| Maszewo (obszar wiejski) |
833 |
5,1 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Maszewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
202 |
26 |
0 |
141 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
78 |
14 |
0 |
52 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
2 370 |
443 |
0 |
1 451 |
476 |
W porównaniu z medianą powiatu (Goleniowski: 325 000 zł) ceny Maszewa są o 31,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -50,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +81,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Maszewa
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Maszewa?
Nieruchomości na terenie Maszewa kosztują średnio około 801 598 zł, czyli około 6 119 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 40 nieruchomości: 28 domów i 12 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Maszewa?
Oferty zaczynają się od 119 000 zł i sięgają 2 199 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 163 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Maszewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 229 750 zł |
| 3 pokoje | 88 m² | 518 720 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 668 250 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 1 211 333 zł |
| 6 pokoi | 238 m² | 1 546 714 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Maszewa?
Wynosi ona około 6 119 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 879 zł/m², a dla domów rośnie do 6 299 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Maszewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.