Zobacz 40 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Maszewo: ceny od 119 000 zł do 2 199 000 zł, średnio 801 598 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Maszewo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Maszewo wyniosła 130 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Maszewo) mediana to 222 500 zł. Zmiana roczna: -35,5%.
Mediana ceny sprzedaży
130 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 907 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-35,5%
mediana
Od 2010 roku
+8,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-41,6%
Maszewo: 222 500 zł
Wobec mediany krajowej
-71,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Maszewo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 2 907 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 000 zł do 318 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 70 000 zł a 150 000 zł, a 11,1% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 50 do 66 m², a 10,3% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 41,6% niższa od mediany gminy (Maszewo: 222 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 154 720 zł i 2 579 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 155 000 zł (2 868 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Maszewo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
154 720 zł |
+19% |
2 579 zł/m² |
| 2025 |
7 |
130 000 zł |
-35,5% |
2 907 zł/m² |
| 2024 |
8 |
201 500 zł |
+84,9% |
3 492 zł/m² |
| 2023 |
9 |
109 000 zł |
-12,8% |
1 974 zł/m² |
| 2022 |
9 |
125 000 zł |
+78,6% |
2 564 zł/m² |
| 2021 |
3 |
70 000 zł |
-29,6% |
1 542 zł/m² |
| 2020 |
8 |
99 500 zł |
-17,1% |
1 595 zł/m² |
| 2019 |
5 |
120 000 zł |
+6,7% |
2 183 zł/m² |
| 2018 |
12 |
112 500 zł |
-14,8% |
2 330 zł/m² |
| 2017 |
5 |
132 000 zł |
+32% |
1 866 zł/m² |
| 2016 |
11 |
100 000 zł |
+14,3% |
1 691 zł/m² |
| 2015 |
4 |
87 500 zł |
+5,4% |
1 545 zł/m² |
| 2014 |
7 |
83 000 zł |
-44,7% |
1 753 zł/m² |
| 2013 |
3 |
150 000 zł |
+150% |
2 541 zł/m² |
| 2012 |
5 |
60 000 zł |
-42,9% |
866 zł/m² |
| 2011 |
8 |
105 000 zł |
-12,5% |
2 152 zł/m² |
| 2010 |
5 |
120 000 zł |
— |
2 264 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Maszewo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
130 000 zł |
| Cena za m² |
2 907 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,4 m² |
| Typowy przedział |
46 000 – 318 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maszewo
Rozkład obliczony na podstawie 117 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
7,7% |
| 50 000 – 70 000 zł |
19,7% |
| 70 000 – 150 000 zł |
44,4% |
| 150 000 – 200 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 200 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Maszewo
Rozkład ceny za m² na podstawie 117 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 900 zł/m² |
10,3% |
| 900 – 1 400 zł/m² |
18,8% |
| 1 400 – 2 600 zł/m² |
44,4% |
| 2 600 – 3 500 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maszewo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
6,8% |
| 39 – 50 m² |
21,4% |
| 50 – 66 m² |
45,3% |
| 66 – 75 m² |
16,2% |
| Powyżej 75 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Maszewo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
25 000 zł |
1 121 zł/m² |
| 2 izby |
4,3% |
40 000 zł |
1 149 zł/m² |
| 3 izby |
57,3% |
90 000 zł |
2 032 zł/m² |
| 4 izby |
29,1% |
146 450 zł |
2 452 zł/m² |
| 5 izb |
8,5% |
159 000 zł |
2 435 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Maszewo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Przemocze |
171 |
— |
13 zł/m² |
| Dębice |
133 |
125 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Wisławie |
100 |
— |
29 zł/m² |
| Rożnowo Nowogardzkie |
77 |
— |
4,0 zł/m² |
| Darż |
70 |
225 000 zł |
7,0 zł/m² |
| Pogrzymie |
44 |
— |
35 zł/m² |
| Bielice |
43 |
— |
2,1 zł/m² |
| Maszewko II |
41 |
60 000 zł |
28 zł/m² |
| Korytowo |
33 |
— |
3,0 zł/m² |
| Jenikowo |
32 |
90 000 zł |
2,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Maszewo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
32 |
29 zł/m² |
95 500 zł |
3 060 m² |
| Grunty rolne |
776 |
4,4 zł/m² |
50 000 zł |
7 554 m² |
| Wszystkie działki |
833 |
5,1 zł/m² |
50 000 zł |
6 610 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Maszewo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
156 |
12 |
0 |
124 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
8 |
0 |
47 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
1 649 |
139 |
0 |
1 222 |
288 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Maszewo zamyka się między 46 000 zł a 318 600 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 7,7% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 11,1% powyżej 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Maszewo w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Maszewo?
Licz się ze średnią kwotą 801 598 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Maszewo, czyli około 6 119 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Maszewo?
Obecnie dostępnych ofert: 40: 28 domów i 12 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Maszewo?
Ceny wahają się od około 119 000 zł do 2 199 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 163 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Maszewo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 229 750 zł |
| 3 pokoje | 88 m² | 518 720 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 668 250 zł |
| 5 pokoi | 165 m² | 1 211 333 zł |
| 6 pokoi | 238 m² | 1 546 714 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 119 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 879 zł/m², a dla domów rośnie do 6 299 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Maszewo?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.