Ceny nieruchomości Suchania według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Suchania sprzedawano w 2025 roku za medianę 170 000 zł. Typowa nieruchomość: 54,8 m², 4 izby. Ceny zyskały 9% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 020 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+9%
mediana
Od 2019 roku
+78,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+8,6%
Suchań: 156 500 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Suchania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 020 zł/m², w obserwowanym przedziale od 92 500 zł do 268 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 46 000 zł do 260 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 94 000 zł a 170 000 zł, a 10,4% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 10,4% przekracza 84 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Suchań: 156 500 zł) o 8,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 177 000 zł i 3 393 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 168 500 zł (3 201 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Suchania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
177 000 zł |
+4,1% |
3 393 zł/m² |
| 2025 |
6 |
170 000 zł |
+9% |
3 020 zł/m² |
| 2024 |
6 |
156 000 zł |
+38,7% |
2 710 zł/m² |
| 2023 |
4 |
112 500 zł |
-29,7% |
2 364 zł/m² |
| 2022 |
6 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 036 zł/m² |
| 2021 |
7 |
150 000 zł |
+74,4% |
3 118 zł/m² |
| 2020 |
5 |
86 000 zł |
-9,5% |
1 538 zł/m² |
| 2019 |
5 |
95 000 zł |
+39,7% |
1 963 zł/m² |
| 2018 |
1 |
68 000 zł |
-58,8% |
2 649 zł/m² |
| 2017 |
3 |
165 000 zł |
+17,9% |
2 648 zł/m² |
| 2016 |
3 |
140 000 zł |
+135,3% |
1 919 zł/m² |
| 2015 |
4 |
59 500 zł |
-38% |
1 342 zł/m² |
| 2014 |
4 |
96 000 zł |
-23,2% |
2 174 zł/m² |
| 2013 |
2 |
125 000 zł |
+31,6% |
2 319 zł/m² |
| 2012 |
4 |
95 000 zł |
-68,3% |
1 553 zł/m² |
| 2011 |
1 |
300 000 zł |
+185,7% |
3 375 zł/m² |
| 2010 |
1 |
105 000 zł |
— |
2 183 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Suchań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
3 020 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,8 m² |
| Typowy przedział |
92 500 – 268 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Suchania
Rozkład obliczony na podstawie 67 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 46 000 zł |
10,4% |
| 46 000 – 94 000 zł |
17,9% |
| 94 000 – 170 000 zł |
44,8% |
| 170 000 – 260 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 260 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Suchania
Rozkład ceny za m² na podstawie 67 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
11,9% |
| 1 100 – 2 000 zł/m² |
16,4% |
| 2 000 – 3 000 zł/m² |
44,8% |
| 3 000 – 3 600 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
11,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Suchania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,4% |
| 31 – 46 m² |
17,9% |
| 46 – 60 m² |
44,8% |
| 60 – 84 m² |
16,4% |
| Powyżej 84 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Suchań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
11,3% |
59 000 zł |
2 034 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
120 000 zł |
2 565 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
151 000 zł |
2 678 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
210 000 zł |
2 780 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
11,3% |
210 000 zł |
2 351 zł/m² |
Ceny działek na terenie Suchania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
44 zł/m² |
48 600 zł |
1 193 m² |
| Grunty rolne |
90 |
15 zł/m² |
33 246 zł |
1 965 m² |
| Wszystkie działki |
98 |
18 zł/m² |
33 992 zł |
1 787 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Suchania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
15 |
6 |
0 |
5 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
5 |
0 |
7 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
301 |
76 |
0 |
155 |
70 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Suchania: 54,8 m², 4 izby, za 170 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Suchania: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Suchania?
Licz się ze średnią kwotą 185 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Suchania, czyli około 3 854 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Suchania?
W tej chwili do wyboru są 28 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Suchania?
Średnio mają około 48 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Suchania?
Wynosi ona około 3 854 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Suchania?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie.