Znajdź 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Recza, w cenach między 150 000 zł a 650 000 zł, przy średniej cenie 254 571 zł.
Mediana ceny sprzedaży
131 300 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 972 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-12,2%
mediana
Od 2010 roku
-6,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+25%
Recz: 105 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Recza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 131 300 zł, czyli 2 972 zł/m², w obserwowanym przedziale od 76 000 zł do 288 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 34,6% transakcji zawarto między 82 000 zł a 140 000 zł, a 10,5% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 47 do 62 m², a 9,3% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Recz: 105 000 zł) o 25%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 220 000 zł i 3 912 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 131 300 zł (2 353 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Recza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
220 000 zł |
+67,6% |
3 912 zł/m² |
| 2025 |
9 |
131 300 zł |
-12,2% |
2 972 zł/m² |
| 2024 |
10 |
149 500 zł |
+15% |
3 011 zł/m² |
| 2023 |
11 |
130 000 zł |
-3,7% |
2 994 zł/m² |
| 2022 |
14 |
135 000 zł |
-3,6% |
2 474 zł/m² |
| 2021 |
14 |
140 000 zł |
+21,7% |
2 218 zł/m² |
| 2020 |
8 |
115 000 zł |
+43,8% |
1 999 zł/m² |
| 2019 |
9 |
80 000 zł |
-9,1% |
1 703 zł/m² |
| 2018 |
11 |
88 000 zł |
-30,7% |
1 382 zł/m² |
| 2017 |
10 |
127 000 zł |
+21% |
2 240 zł/m² |
| 2016 |
10 |
105 000 zł |
-11% |
1 918 zł/m² |
| 2015 |
10 |
118 000 zł |
-4,5% |
2 102 zł/m² |
| 2014 |
6 |
123 500 zł |
+2,9% |
2 054 zł/m² |
| 2013 |
13 |
120 000 zł |
+3,4% |
1 963 zł/m² |
| 2012 |
5 |
116 000 zł |
-3% |
2 296 zł/m² |
| 2011 |
10 |
119 600 zł |
-14,6% |
1 849 zł/m² |
| 2010 |
7 |
140 000 zł |
— |
2 381 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Recz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
131 300 zł |
| Cena za m² |
2 972 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
76 000 – 288 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Recza
Rozkład obliczony na podstawie 162 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,9% |
| 50 000 – 82 000 zł |
17,9% |
| 82 000 – 140 000 zł |
34,6% |
| 140 000 – 180 000 zł |
27,2% |
| Powyżej 180 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Recza
Rozkład ceny za m² na podstawie 162 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
8,6% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
14,8% |
| 1 700 – 2 700 zł/m² |
50% |
| 2 700 – 3 300 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Recza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
11,1% |
| 30 – 47 m² |
19,1% |
| 47 – 62 m² |
42% |
| 62 – 69 m² |
18,5% |
| Powyżej 69 m² |
9,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Recz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
80 000 zł |
2 721 zł/m² |
| 2 izby |
19,2% |
67 500 zł |
2 133 zł/m² |
| 3 izby |
29,5% |
100 000 zł |
2 055 zł/m² |
| 4 izby |
39,7% |
140 150 zł |
2 520 zł/m² |
| 5 izb |
10,3% |
141 000 zł |
2 434 zł/m² |
Ceny działek na terenie Recza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
28 zł/m² |
40 040 zł |
1 482 m² |
| Grunty rolne |
132 |
16 zł/m² |
36 000 zł |
2 460 m² |
| Wszystkie działki |
151 |
17 zł/m² |
37 000 zł |
2 293 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Recza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
35 |
11 |
0 |
14 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
7 |
0 |
8 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
644 |
235 |
0 |
230 |
179 |
Trajektorię cen Recza widać w dłuższej perspektywie: 140 000 zł mediany w 2010 roku, 131 300 zł w 2025 roku, czyli -6,2%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 10% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Recza — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Recza?
Licz się ze średnią kwotą 254 571 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Recza, czyli około 2 448 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 28 nieruchomości: 5 domów i 2 mieszkania oraz 21 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Recza?
Ceny wahają się od około 150 000 zł do 650 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 114 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 78 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Recza?
Średnio wychodzi około 2 448 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 077 zł/m², a dla domów spada do 2 276 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Recza?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.