Odkryj 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Węgorzyna. Ceny wahają się od 180 000 zł do 786 000 zł, a średnia cena to 346 369 zł.
Mediana ceny sprzedaży
163 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 132 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+5,2%
mediana
Od 2010 roku
+63%
mediana
Wobec mediany gminy
+48,2%
Węgorzyno: 110 000 zł
Wobec mediany krajowej
-63,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Węgorzyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 163 000 zł, czyli 3 132 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 750 zł do 255 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 80 000 zł a 140 000 zł, a 10,1% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 62 m², a 10,6% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Węgorzyno: 110 000 zł) o 48,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 63,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 150 000 zł (3 132 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Węgorzyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
142 500 zł |
-12,6% |
3 746 zł/m² |
| 2025 |
11 |
163 000 zł |
+5,2% |
3 132 zł/m² |
| 2024 |
18 |
155 000 zł |
-22,5% |
3 251 zł/m² |
| 2023 |
13 |
200 000 zł |
+77,8% |
3 413 zł/m² |
| 2022 |
14 |
112 500 zł |
+32,4% |
2 377 zł/m² |
| 2021 |
10 |
85 000 zł |
-29,2% |
2 070 zł/m² |
| 2020 |
15 |
120 000 zł |
+9,1% |
2 330 zł/m² |
| 2019 |
11 |
110 000 zł |
+4,8% |
1 918 zł/m² |
| 2018 |
15 |
105 000 zł |
+14,8% |
1 753 zł/m² |
| 2017 |
14 |
91 500 zł |
-23,8% |
1 632 zł/m² |
| 2016 |
13 |
120 000 zł |
+35% |
2 122 zł/m² |
| 2015 |
13 |
88 863 zł |
+2,1% |
1 684 zł/m² |
| 2014 |
7 |
87 000 zł |
-13% |
1 906 zł/m² |
| 2013 |
9 |
100 000 zł |
-27,4% |
2 000 zł/m² |
| 2012 |
12 |
137 676 zł |
+54,7% |
2 800 zł/m² |
| 2011 |
10 |
89 000 zł |
-11% |
2 091 zł/m² |
| 2010 |
11 |
100 000 zł |
— |
1 887 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgorzyno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
163 000 zł |
| Cena za m² |
3 132 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
80 750 – 255 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzyna
Rozkład obliczony na podstawie 198 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,6% |
| 50 000 – 80 000 zł |
15,7% |
| 80 000 – 140 000 zł |
43,9% |
| 140 000 – 230 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Węgorzyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 198 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,1% |
| 1 300 – 1 800 zł/m² |
19,7% |
| 1 800 – 2 600 zł/m² |
42,4% |
| 2 600 – 3 700 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Węgorzyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,1% |
| 28 – 42 m² |
17,7% |
| 42 – 62 m² |
45,5% |
| 62 – 74 m² |
16,2% |
| Powyżej 74 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgorzyno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
20 000 zł |
1 105 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
77 500 zł |
2 370 zł/m² |
| 3 izby |
34,5% |
108 000 zł |
2 601 zł/m² |
| 4 izby |
28,4% |
136 500 zł |
2 275 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
135 000 zł |
1 972 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
150 000 zł |
571 zł/m² |
Ceny działek na terenie Węgorzyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
45 zł/m² |
39 400 zł |
851 m² |
| Grunty rolne |
51 |
20 zł/m² |
35 000 zł |
2 400 m² |
| Wszystkie działki |
76 |
27 zł/m² |
37 725 zł |
1 327 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Węgorzyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
27 |
11 |
0 |
6 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
2 |
0 |
1 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
504 |
231 |
0 |
145 |
128 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Węgorzyna zamyka się między 80 750 zł a 255 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,6% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 10,1% powyżej 230 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Węgorzyna w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Węgorzyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Węgorzyna trzeba przeznaczyć średnio 346 369 zł, czyli około 2 690 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Węgorzyna?
W tej chwili do wyboru są 23 nieruchomości: 7 mieszkań i 6 domów oraz 10 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Węgorzyna?
Ceny wahają się od około 180 000 zł do 786 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Węgorzyna?
Średnia powierzchnia to około 129 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 204 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Węgorzyna?
Średnia cena to 2 690 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 186 zł/m², a dla domów spada do 2 138 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Węgorzyna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.