Mamy 36 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Resko, w cenach od 75 000 zł do 1 642 000 zł, przy średniej cenie 523 472 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Resko według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Resko sprzedawano w 2025 roku za medianę 135 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,8 m², 3 izby. Ceny straciły 20,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
135 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 545 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-20,6%
mediana
Od 2010 roku
+68,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-15,6%
Resko: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Resko obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 135 000 zł, czyli 2 545 zł/m², w obserwowanym przedziale od 47 750 zł do 260 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 20 000 zł do 130 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 35 000 zł a 100 000 zł, a 11,4% przekroczyło 130 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 11,4% przekracza 78 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15,6% niższa od mediany gminy (Resko: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 85 000 zł i 1 537 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 110 000 zł (2 206 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Resko rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
85 000 zł |
-37% |
1 537 zł/m² |
| 2025 |
14 |
135 000 zł |
-20,6% |
2 545 zł/m² |
| 2024 |
7 |
170 000 zł |
+65,9% |
2 816 zł/m² |
| 2023 |
8 |
102 500 zł |
+89,8% |
2 119 zł/m² |
| 2022 |
16 |
54 000 zł |
-10% |
1 169 zł/m² |
| 2021 |
15 |
60 000 zł |
+31,9% |
1 221 zł/m² |
| 2020 |
16 |
45 500 zł |
-17,3% |
1 015 zł/m² |
| 2019 |
9 |
55 000 zł |
+83,3% |
869 zł/m² |
| 2018 |
10 |
30 000 zł |
-72% |
595 zł/m² |
| 2017 |
8 |
107 020 zł |
+174,4% |
1 575 zł/m² |
| 2016 |
13 |
39 000 zł |
-45,5% |
865 zł/m² |
| 2015 |
10 |
71 500 zł |
+48,2% |
887 zł/m² |
| 2014 |
12 |
48 250 zł |
-5,4% |
865 zł/m² |
| 2013 |
9 |
51 000 zł |
-33,8% |
821 zł/m² |
| 2012 |
11 |
77 000 zł |
+35,1% |
1 246 zł/m² |
| 2011 |
14 |
57 000 zł |
-28,7% |
1 262 zł/m² |
| 2010 |
5 |
80 000 zł |
— |
1 662 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Resko (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
135 000 zł |
| Cena za m² |
2 545 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,8 m² |
| Typowy przedział |
47 750 – 260 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Resko
Rozkład obliczony na podstawie 184 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 000 zł |
9,8% |
| 20 000 – 35 000 zł |
16,3% |
| 35 000 – 100 000 zł |
46,2% |
| 100 000 – 130 000 zł |
16,3% |
| Powyżej 130 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Resko
Rozkład ceny za m² na podstawie 184 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 390 zł/m² |
10,3% |
| 390 – 760 zł/m² |
17,4% |
| 760 – 1 700 zł/m² |
44,6% |
| 1 700 – 2 500 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 2 500 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Resko
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
8,7% |
| 34 – 43 m² |
19% |
| 43 – 63 m² |
44% |
| 63 – 78 m² |
16,8% |
| Powyżej 78 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Resko (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
20 000 zł |
1 326 zł/m² |
| 2 izby |
14,2% |
32 500 zł |
1 172 zł/m² |
| 3 izby |
48,1% |
55 000 zł |
1 265 zł/m² |
| 4 izby |
24% |
80 000 zł |
1 528 zł/m² |
| 5 izb |
9,3% |
99 000 zł |
1 422 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
250 000 zł |
1 690 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Resko
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Policko |
89 |
— |
3,5 zł/m² |
| Starogard |
72 |
60 000 zł |
— |
| Stara Dobrzyca |
66 |
— |
56 zł/m² |
| Smólsko |
47 |
— |
3,0 zł/m² |
| Łosośnica |
34 |
110 000 zł |
2,2 zł/m² |
| Łabuń Wielki |
31 |
75 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Ługowina |
30 |
— |
2,3 zł/m² |
| Łabuń Mały |
30 |
— |
9,9 zł/m² |
| Sosnowo |
26 |
— |
1,9 zł/m² |
| Łagiewniki |
22 |
30 000 zł |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Resko: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
27 |
38 zł/m² |
37 000 zł |
972 m² |
| Grunty rolne |
291 |
2,7 zł/m² |
35 000 zł |
7 380 m² |
| Wszystkie działki |
320 |
3,1 zł/m² |
36 000 zł |
6 385 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Resko
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
68 |
18 |
0 |
36 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
35 |
7 |
0 |
23 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
956 |
200 |
0 |
503 |
253 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 135 000 zł (2 545 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (48,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Resko — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Resko?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Resko trzeba przeznaczyć średnio 523 472 zł, czyli około 3 433 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Resko?
Obecnie dostępnych ofert: 36: 24 domy i 12 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 75 000 zł do 1 642 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 152 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 208 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Resko:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 166 857 zł |
| 2 pokoje | 59 m² | 246 143 zł |
| 4 pokoje | 157 m² | 846 667 zł |
| 5 pokoi | 183 m² | 485 000 zł |
| 6 pokoi | 110 m² | 416 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Resko?
Średnio wychodzi około 3 433 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 376 zł/m², a dla domów spada do 3 339 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Resko?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.