Zobacz 113 nieruchomości na sprzedaż na terenie Trzebiatowa: ceny od 103 000 zł do 3 100 000 zł, średnio 686 825 zł.
Ceny nieruchomości Trzebiatowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Trzebiatowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 280 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 89 000 zł a 374 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
280 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 336 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+16,2%
mediana
Od 2016 roku
+143,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-44%
Trzebiatów: 500 000 zł
Wobec mediany krajowej
-37,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Trzebiatowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 4 336 zł/m², w obserwowanym przedziale od 89 000 zł do 374 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 280 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 120 000 zł a 200 000 zł, a 11,1% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 10,2% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 44% niższa od mediany gminy (Trzebiatów: 500 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Trzebiatowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
17 |
280 000 zł |
+16,2% |
4 336 zł/m² |
| 2024 |
34 |
241 000 zł |
+10,8% |
4 960 zł/m² |
| 2023 |
28 |
217 500 zł |
+20,8% |
4 140 zł/m² |
| 2022 |
43 |
180 000 zł |
-8% |
3 545 zł/m² |
| 2021 |
54 |
195 675 zł |
+32,2% |
3 704 zł/m² |
| 2020 |
41 |
148 000 zł |
+13,8% |
2 944 zł/m² |
| 2019 |
57 |
130 000 zł |
+2,4% |
2 625 zł/m² |
| 2018 |
48 |
127 000 zł |
+9,5% |
2 180 zł/m² |
| 2017 |
40 |
116 000 zł |
+0,9% |
2 367 zł/m² |
| 2016 |
31 |
115 000 zł |
-11,5% |
2 473 zł/m² |
| 2015 |
4 |
130 000 zł |
— |
2 758 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzebiatów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
280 000 zł |
| Cena za m² |
4 336 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59 m² |
| Typowy przedział |
89 000 – 374 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebiatowa
Rozkład obliczony na podstawie 397 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 82 000 zł |
10,1% |
| 82 000 – 120 000 zł |
18,9% |
| 120 000 – 200 000 zł |
42,6% |
| 200 000 – 280 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 280 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Trzebiatowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 394 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
9,9% |
| 1 700 – 2 400 zł/m² |
18,8% |
| 2 400 – 3 700 zł/m² |
42,1% |
| 3 700 – 5 100 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebiatowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,4% |
| 32 – 45 m² |
19,8% |
| 45 – 62 m² |
41,1% |
| 62 – 77 m² |
19,5% |
| Powyżej 77 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzebiatów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
46 000 zł |
3 712 zł/m² |
| 2 izby |
12,5% |
100 000 zł |
3 419 zł/m² |
| 3 izby |
40,3% |
148 000 zł |
3 348 zł/m² |
| 4 izby |
34,4% |
170 000 zł |
3 021 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
176 000 zł |
2 974 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,8% |
275 000 zł |
2 303 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Trzebiatowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Trzebiatów -5 |
151 |
150 000 zł |
297 zł/m² |
| Trzebiatów -11 |
92 |
145 000 zł |
8,4 zł/m² |
| Trzebiatów -4 |
78 |
208 000 zł |
69 zł/m² |
| Trzebiatów -6 |
76 |
131 375 zł |
80 zł/m² |
| Trzebiatów -9 |
69 |
125 000 zł |
53 zł/m² |
| Trzebiatów -2 |
66 |
150 500 zł |
47 zł/m² |
| Trzebiatów -7 |
56 |
154 000 zł |
99 zł/m² |
| Trzebiatów -1 |
39 |
— |
35 zł/m² |
| Trzebiatów -10 |
39 |
116 000 zł |
— |
| Trzebiatów -3 |
14 |
— |
2,5 zł/m² |
Ceny działek na terenie Trzebiatowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
78 zł/m² |
55 500 zł |
897 m² |
| Grunty rolne |
81 |
44 zł/m² |
58 500 zł |
1 524 m² |
| Wszystkie działki |
139 |
58 zł/m² |
58 000 zł |
1 089 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Trzebiatowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
66 |
30 |
0 |
24 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 790 |
935 |
0 |
483 |
372 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 280 000 zł (4 336 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (40,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Trzebiatowa
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Trzebiatowa?
Nieruchomości na terenie Trzebiatowa kosztują średnio około 686 825 zł, czyli około 3 948 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 113: 63 domy i 50 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Trzebiatowa?
Ceny wahają się od około 103 000 zł do 3 100 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 256 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Trzebiatowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 28 m² | 199 000 zł |
| 2 pokoje | 58 m² | 314 373 zł |
| 3 pokoje | 98 m² | 407 441 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 549 000 zł |
| 5 pokoi | 268 m² | 1 046 150 zł |
| 6 pokoi | 218 m² | 531 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 948 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 019 zł/m², a dla domów spada do 3 712 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Trzebiatowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.