Znajdź 160 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski, w cenach między 187 000 zł a 9 500 000 zł, przy średniej cenie 1 083 964 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski sprzedawano w 2025 roku za medianę 289 000 zł. Typowa nieruchomość: 54,9 m², 3 izby. Ceny zyskały 15,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
289 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 521 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+15,6%
mediana
Od 2010 roku
+148,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,4%
Kamień Pomorski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 289 000 zł, czyli 4 521 zł/m², w obserwowanym przedziale od 151 000 zł do 398 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 310 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 97 000 zł a 180 000 zł, a 10,2% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 48,7% sprzedanych lokali ma od 36 do 53 m², a 9,5% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,4% niższa od mediany gminy (Kamień Pomorski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
289 000 zł |
+15,6% |
4 521 zł/m² |
| 2024 |
14 |
250 000 zł |
-6,4% |
4 942 zł/m² |
| 2023 |
30 |
267 000 zł |
+33,5% |
6 306 zł/m² |
| 2022 |
35 |
200 000 zł |
+86% |
4 788 zł/m² |
| 2021 |
19 |
107 500 zł |
-10,4% |
2 468 zł/m² |
| 2020 |
17 |
120 000 zł |
+14,3% |
2 404 zł/m² |
| 2019 |
21 |
105 000 zł |
-5,8% |
2 109 zł/m² |
| 2018 |
20 |
111 500 zł |
+1,4% |
2 832 zł/m² |
| 2017 |
25 |
110 000 zł |
+8,4% |
3 815 zł/m² |
| 2016 |
18 |
101 500 zł |
-21,9% |
2 843 zł/m² |
| 2015 |
9 |
130 000 zł |
+0,8% |
3 609 zł/m² |
| 2014 |
5 |
129 000 zł |
+8,9% |
3 443 zł/m² |
| 2013 |
11 |
118 500 zł |
+39,4% |
2 796 zł/m² |
| 2012 |
11 |
85 000 zł |
-35,8% |
3 223 zł/m² |
| 2011 |
10 |
132 500 zł |
+13,9% |
3 784 zł/m² |
| 2010 |
24 |
116 308 zł |
— |
3 783 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamień Pomorski (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
289 000 zł |
| Cena za m² |
4 521 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,9 m² |
| Typowy przedział |
151 000 – 398 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski
Rozkład obliczony na podstawie 275 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
9,1% |
| 50 000 – 97 000 zł |
18,9% |
| 97 000 – 180 000 zł |
42,9% |
| 180 000 – 310 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski
Rozkład ceny za m² na podstawie 275 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 960 zł/m² |
10,2% |
| 960 – 2 100 zł/m² |
18,2% |
| 2 100 – 4 000 zł/m² |
46,2% |
| 4 000 – 7 100 zł/m² |
15,6% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
10,2% |
| 27 – 36 m² |
14,2% |
| 36 – 53 m² |
48,7% |
| 53 – 68 m² |
17,5% |
| Powyżej 68 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamień Pomorski (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
18,8% |
106 446 zł |
4 231 zł/m² |
| 2 izby |
19,5% |
146 500 zł |
5 260 zł/m² |
| 3 izby |
47,4% |
132 500 zł |
3 209 zł/m² |
| 4 izby |
10,9% |
140 000 zł |
2 112 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
155 000 zł |
2 649 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
70 000 zł |
536 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wrzosowo |
433 |
155 000 zł |
99 zł/m² |
| Radawka |
136 |
— |
24 zł/m² |
| Grabowo |
129 |
— |
36 zł/m² |
| Jarszewo |
105 |
— |
18 zł/m² |
| Grębowo |
97 |
— |
21 zł/m² |
| Chrząszczewo |
84 |
— |
18 zł/m² |
| Górki |
71 |
120 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Buniewice |
69 |
138 500 zł |
47 zł/m² |
| Trzebieszewo |
58 |
139 000 zł |
3,6 zł/m² |
| Kukułowo |
47 |
— |
6,9 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
33 zł/m² |
54 661 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
1 260 |
17 zł/m² |
55 175 zł |
3 015 m² |
| Wszystkie działki |
1 287 |
17 zł/m² |
56 000 zł |
3 020 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
82 |
6 |
0 |
71 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
2 554 |
287 |
0 |
1 885 |
382 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski średnia bez wartości skrajnych wynosi 279 500 zł, przy medianie 289 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 521 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski trzeba przeznaczyć średnio 1 083 964 zł, czyli około 5 853 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski?
Obecnie dostępnych ofert: 160: 120 domów i 40 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 187 000 zł do 9 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 227 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 39 m² | 289 444 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 436 125 zł |
| 3 pokoje | 85 m² | 582 875 zł |
| 4 pokoje | 170 m² | 1 124 658 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 998 533 zł |
| 6 pokoi | 286 m² | 941 429 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Kamień Pomorski?
Wynosi ona około 5 853 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 498 zł/m², a dla domów spada do 5 712 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kamień Pomorski?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.