Porównaj 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Stepnicy — średnia cena to 750 000 zł, a ceny sięgają od 289 000 zł do 1 799 999 zł.
Ceny nieruchomości Stepnicy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Stepnicy wyniosła 245 000 zł w 2023 roku, na podstawie 9 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 78,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 049 zł.
Mediana ceny sprzedaży
245 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 049 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
9
2023
Ceny w ciągu roku
+78,2%
mediana
Od 2014 roku
+122,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+69%
Stepnica: 145 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,4%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Stepnicy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 245 000 zł, czyli 4 049 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 212 zł do 299 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 250 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 82 000 zł a 190 000 zł, a 13,6% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 47,7% sprzedanych lokali ma od 48 do 67 m², a 10,2% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Stepnica: 145 000 zł) o 69%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 35,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stepnicy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
217 500 zł |
+3,6% |
3 296 zł/m² |
| 2025 |
3 |
210 000 zł |
-40% |
5 357 zł/m² |
| 2024 |
1 |
350 000 zł |
+42,9% |
4 434 zł/m² |
| 2023 |
9 |
245 000 zł |
+78,2% |
4 049 zł/m² |
| 2022 |
12 |
137 500 zł |
-8,3% |
2 781 zł/m² |
| 2021 |
7 |
150 000 zł |
+25% |
2 976 zł/m² |
| 2020 |
6 |
120 000 zł |
-8% |
1 762 zł/m² |
| 2019 |
6 |
130 500 zł |
-23,2% |
3 168 zł/m² |
| 2018 |
8 |
170 000 zł |
+83,8% |
2 732 zł/m² |
| 2017 |
8 |
92 500 zł |
-34,6% |
2 233 zł/m² |
| 2016 |
10 |
141 500 zł |
+19,9% |
2 613 zł/m² |
| 2015 |
10 |
118 000 zł |
+7,3% |
1 874 zł/m² |
| 2014 |
6 |
110 000 zł |
— |
2 214 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stepnica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
245 000 zł |
| Cena za m² |
4 049 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,3 m² |
| Typowy przedział |
71 212 – 299 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stepnicy
Rozkład obliczony na podstawie 88 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 000 zł |
10,2% |
| 52 000 – 82 000 zł |
18,2% |
| 82 000 – 190 000 zł |
42% |
| 190 000 – 250 000 zł |
15,9% |
| Powyżej 250 000 zł |
13,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stepnicy
Rozkład ceny za m² na podstawie 88 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,1% |
| 1 000 – 1 900 zł/m² |
20,5% |
| 1 900 – 3 200 zł/m² |
43,2% |
| 3 200 – 4 200 zł/m² |
17% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stepnicy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,2% |
| 36 – 48 m² |
13,6% |
| 48 – 67 m² |
47,7% |
| 67 – 79 m² |
18,2% |
| Powyżej 79 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stepnica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,7% |
77 000 zł |
2 530 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
115 000 zł |
2 546 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
175 000 zł |
2 840 zł/m² |
| 5 izb |
19,3% |
210 000 zł |
2 425 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stepnicy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stepnica - 1 |
173 |
93 720 zł |
47 zł/m² |
| Nad Gowienicą |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Stepnicy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
44 zł/m² |
60 000 zł |
2 500 m² |
| Grunty rolne |
84 |
45 zł/m² |
59 000 zł |
1 406 m² |
| Wszystkie działki |
123 |
45 zł/m² |
58 000 zł |
1 310 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stepnicy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
29 |
5 |
0 |
15 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
2 |
0 |
6 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
340 |
97 |
0 |
153 |
90 |
Między 2014 a 2023 rokiem mediana na terenie Stepnicy przeszła z 110 000 zł na 245 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Stepnicy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Stepnicy?
Nieruchomości na terenie Stepnicy kosztują średnio około 750 000 zł, czyli około 5 922 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Stepnicy?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 9 domów i 8 mieszkań oraz 7 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Stepnicy?
Oferty zaczynają się od 289 000 zł i sięgają 1 799 999 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Stepnicy?
Zazwyczaj oferują około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stepnicy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 77 m² | 412 600 zł |
| 4 pokoje | 104 m² | 604 500 zł |
| 6 pokoi | 192 m² | 865 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Stepnicy?
Średnio wychodzi około 5 922 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 061 zł/m², a dla domów rośnie do 6 298 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Stepnicy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.