Zobacz 74 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Police: ceny od 263 693 zł do 4 190 000 zł, średnio 1 297 125 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Police według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Police sprzedawano w 2025 roku za medianę 679 497 zł. Typowa nieruchomość: 89,7 m², 5 izb. Ceny straciły 2,8% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
679 497 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 955 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
42
2025
Ceny w ciągu roku
-2,8%
mediana
Od 2010 roku
+579,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+65,3%
Police: 411 178 zł
Wobec mediany krajowej
+51%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Police obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 679 497 zł, czyli 7 955 zł/m², w obserwowanym przedziale od 326 700 zł do 1 110 908 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 86 000 zł do 770 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 300 000 zł a 680 000 zł, a 11% przekroczyło 770 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 65 do 110 m², a 11,3% przekracza 140 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Police: 411 178 zł) o 65,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 51%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 35 sprzedaży mieszkań, z medianą 745 000 zł i 7 916 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 748 200 zł (7 916 zł/m²) przy 45 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Police rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
35 |
745 000 zł |
+9,6% |
7 916 zł/m² |
| 2025 |
42 |
679 497 zł |
-2,8% |
7 955 zł/m² |
| 2024 |
53 |
699 000 zł |
+11% |
7 332 zł/m² |
| 2023 |
27 |
630 000 zł |
-1% |
6 072 zł/m² |
| 2022 |
30 |
636 500 zł |
+11,7% |
5 246 zł/m² |
| 2021 |
25 |
570 000 zł |
+32,7% |
4 721 zł/m² |
| 2020 |
20 |
429 500 zł |
-2,9% |
3 300 zł/m² |
| 2019 |
18 |
442 500 zł |
+8,1% |
3 673 zł/m² |
| 2018 |
18 |
409 500 zł |
-12,9% |
3 369 zł/m² |
| 2017 |
13 |
470 000 zł |
+279,5% |
3 681 zł/m² |
| 2016 |
10 |
123 850 zł |
-70,3% |
2 200 zł/m² |
| 2015 |
10 |
416 500 zł |
+420,6% |
3 453 zł/m² |
| 2014 |
14 |
80 000 zł |
-54,3% |
1 501 zł/m² |
| 2013 |
6 |
175 000 zł |
+59,1% |
2 908 zł/m² |
| 2012 |
14 |
110 000 zł |
-12% |
2 064 zł/m² |
| 2011 |
13 |
125 000 zł |
+25% |
2 270 zł/m² |
| 2010 |
7 |
100 000 zł |
— |
1 436 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Police (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
42 |
| Mediana ceny |
679 497 zł |
| Cena za m² |
7 955 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
89,7 m² |
| Typowy przedział |
326 700 – 1 110 908 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police
Rozkład obliczony na podstawie 355 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 86 000 zł |
10,1% |
| 86 000 – 300 000 zł |
17,5% |
| 300 000 – 680 000 zł |
44,2% |
| 680 000 – 770 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 770 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Police
Rozkład ceny za m² na podstawie 355 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
10,4% |
| 1 700 – 3 400 zł/m² |
17,5% |
| 3 400 – 7 200 zł/m² |
46,2% |
| 7 200 – 8 500 zł/m² |
14,9% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
9,6% |
| 44 – 65 m² |
18,9% |
| 65 – 110 m² |
42,8% |
| 110 – 140 m² |
17,5% |
| Powyżej 140 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Police (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
220 000 zł |
4 060 zł/m² |
| 2 izby |
6,3% |
124 500 zł |
3 967 zł/m² |
| 3 izby |
19,7% |
150 000 zł |
3 554 zł/m² |
| 4 izby |
29,9% |
650 000 zł |
6 429 zł/m² |
| 5 izb |
27,9% |
599 500 zł |
6 012 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
15,4% |
504 000 zł |
4 307 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Police
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tanowo |
429 |
280 000 zł |
101 zł/m² |
| Pilchowo |
402 |
— |
145 zł/m² |
| Przęsocin |
281 |
— |
86 zł/m² |
| Trzebież 2 |
96 |
— |
79 zł/m² |
| Trzebież 3 |
94 |
120 000 zł |
80 zł/m² |
| Tatynia |
90 |
200 000 zł |
51 zł/m² |
| Niekłończyca |
80 |
— |
60 zł/m² |
| Uniemyśl |
79 |
— |
49 zł/m² |
| Siedlice |
68 |
— |
88 zł/m² |
| Trzeszczyn |
56 |
616 460 zł |
48 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Police: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
622 |
100 zł/m² |
160 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
766 |
62 zł/m² |
120 000 zł |
2 300 m² |
| Grunty leśne |
6 |
3,8 zł/m² |
39 000 zł |
21 327 m² |
| Wszystkie działki |
1 399 |
78 zł/m² |
141 000 zł |
1 947 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
179 |
43 |
0 |
104 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
109 |
37 |
0 |
57 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
2 905 |
400 |
0 |
1 687 |
818 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Police to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 650 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 2,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police trzeba przeznaczyć średnio 1 297 125 zł, czyli około 7 619 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Police?
Obecnie dostępnych ofert: 74: 70 domów i 4 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Police?
Znajdziesz tu oferty od 263 693 zł do 4 190 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police?
Zazwyczaj oferują około 170 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 177 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Police:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 62 m² | 395 955 zł |
| 4 pokoje | 152 m² | 1 332 100 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 1 514 652 zł |
| 6 pokoi | 292 m² | 2 639 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 619 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 355 zł/m², a dla domów spada do 7 607 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Police?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.