Domy i mieszkania na sprzedaż Wolin (obszar wiejski)

Zobacz 137 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wolin: ceny od 109 000 zł do 8 900 000 zł, średnio 1 400 184 zł.

Średnia cena 1 400 184 zł cena sprzedaży
Przedział cen 109 000–8 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 168 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 340 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

137 łącznie
84% domy
  • Mieszkania 16,1%
    22 nieruchomości
  • Domy 83,9%
    115 nieruchomości

Ile pokoi

137 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 8,0%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 16,1%
    22 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,6%
    20 nieruchomości
  • 4 pokoje 29,9%
    41 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,4%
    43 nieruchomości

Przedziały cenowe

137 łącznie
  • 105 000–575 000 zł 20,4%
    28 nieruchomości
  • 590 000–850 000 zł 20,4%
    28 nieruchomości
  • 855 000–1 155 000 zł 19,7%
    27 nieruchomości
  • 1 195 000–1 955 000 zł 20,4%
    28 nieruchomości
  • 1 995 000–8 905 000 zł 19,0%
    26 nieruchomości

Przedziały powierzchni

137 łącznie
  • 30–70 m² 23,4%
    32 nieruchomości
  • 70–110 m² 23,4%
    32 nieruchomości
  • 120–150 m² 16,1%
    22 nieruchomości
  • 150–250 m² 17,5%
    24 nieruchomości
  • 250–990 m² 19,7%
    27 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 60 m² 188 m²
Cena za metr kwadratowy 7 940 zł/m² 8 365 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wolin to 137 nieruchomości: 115 domów i 22 mieszkania. Domy stanowią 84% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 188 m² (8 365 zł/m²), a mieszkania około 60 m² (7 940 zł/m²).

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 5-pokojowe.

Z 7 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 225 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Wolin najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 73,1%.

Mediana ceny sprzedaży 225 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 010 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 7 2025
Ceny w ciągu roku -2,2% mediana
Od 2010 roku +73,1% mediana
Wobec mediany gminy +36,2% Wolin: 165 149 zł
Wobec mediany krajowej -50% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wolin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 225 000 zł, czyli 3 010 zł/m², w obserwowanym przedziale od 55 000 zł do 438 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 46 000 zł do 380 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 80 000 zł a 220 000 zł, a 10,7% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11,1% przekracza 80 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wolin: 165 149 zł) o 36,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wolin rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 7 225 000 zł -2,2% 3 010 zł/m²
2024 16 230 000 zł -23,1% 3 846 zł/m²
2023 19 299 000 zł +68,5% 4 725 zł/m²
2022 16 177 500 zł +21,6% 3 366 zł/m²
2021 15 146 000 zł +0,7% 1 837 zł/m²
2020 20 145 000 zł +52,6% 3 488 zł/m²
2019 13 95 000 zł +5,6% 1 935 zł/m²
2018 20 90 000 zł -18,2% 2 213 zł/m²
2017 23 110 000 zł -20% 2 015 zł/m²
2016 22 137 500 zł -26,7% 3 022 zł/m²
2015 12 187 500 zł +87,5% 4 981 zł/m²
2014 19 100 000 zł -9,1% 1 706 zł/m²
2013 17 110 000 zł +22,2% 1 413 zł/m²
2012 15 90 000 zł +12,5% 1 965 zł/m²
2011 15 80 000 zł -38,5% 1 480 zł/m²
2010 13 130 000 zł — 2 174 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wolin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 225 000 zł
Cena za m² 3 010 zł/m²
Mediana powierzchni 54,4 m²
Typowy przedział 55 000 –
438 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wolin

Rozkład obliczony na podstawie 262 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 46 000 zł 10,3%
46 000 – 80 000 zł 16,4%
80 000 – 220 000 zł 44,7%
220 000 – 380 000 zł 17,9%
Powyżej 380 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wolin

Rozkład ceny za m² na podstawie 262 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 840 zł/m² 10,7%
840 – 1 400 zł/m² 16%
1 400 – 4 300 zł/m² 45,4%
4 300 – 7 700 zł/m² 17,9%
Powyżej 7 700 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wolin

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,7%
36 – 43 m² 17,2%
43 – 60 m² 45,4%
60 – 80 m² 15,6%
Powyżej 80 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wolin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 17,5% 260 000 zł 6 705 zł/m²
2 izby 17,9% 124 500 zł 4 548 zł/m²
3 izby 42,7% 96 500 zł 2 564 zł/m²
4 izby 15% 133 000 zł 2 477 zł/m²
5 izb 6% 140 500 zł 2 113 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 224 500 zł 2 098 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wolin

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kołczewo 1 335 131 000 zł 28 zł/m²
Wisełka 290 280 000 zł 119 zł/m²
Zastań 229 385 000 zł 13 zł/m²
Domysłów 120 — 24 zł/m²
Dargobądz 1 82 150 000 zł 50 zł/m²
Ładzin 79 — 14 zł/m²
Sierosław 75 — 11 zł/m²
Rekowo 69 — 16 zł/m²
Recław 62 88 750 zł 19 zł/m²
Warnowo 60 100 000 zł 38 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wolin: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 49 85 zł/m² 100 000 zł 1 060 m²
Grunty rolne 1 554 18 zł/m² 80 000 zł 4 004 m²
Wszystkie działki 1 615 19 zł/m² 80 000 zł 3 698 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wolin

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 92 7 0 74 11
Razem 2010–2026 3 127 295 0 2 211 621

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Wolin średnia bez wartości skrajnych wynosi 218 260 zł, przy medianie 225 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 010 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wolin?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wolin trzeba przeznaczyć średnio 1 400 184 zł, czyli około 8 340 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 137 nieruchomości: 115 domów i 22 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 109 000 zł i sięgają 8 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 168 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wolin:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje61 m²569 682 zł
3 pokoje84 m²974 850 zł
4 pokoje120 m²1 058 404 zł
5 pokoi214 m²1 949 857 zł
6 pokoi136 m²2 306 700 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Wolin?

Średnia cena to 8 340 zł/m². Dla mieszkań spada do 7 940 zł/m², a dla domów rośnie do 8 365 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Wolin?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.