Domy i mieszkania na sprzedaż Kamieński

Porównaj 1 105 nieruchomości na sprzedaż w powiecie kamieńskim — średnia cena to 1 139 050 zł, a ceny sięgają od 105 000 zł do 9 500 000 zł.

Średnia cena 1 139 050 zł cena sprzedaży
Przedział cen 105 000–9 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 113 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 091 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 105 łącznie
64% mieszkania
  • Mieszkania 64,0%
    707 nieruchomości
  • Domy 35,4%
    391 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 0,6%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

1 098 łącznie
39% 2 pokoje
  • 1 pokój 15,5%
    170 nieruchomości
  • 2 pokoje 38,9%
    427 nieruchomości
  • 3 pokoje 16,6%
    182 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,4%
    125 nieruchomości
  • 5+ pokoi 17,7%
    194 nieruchomości

Przedziały cenowe

1 098 łącznie
  • 105 000–580 000 zł 20,6%
    226 nieruchomości
  • 580 000–735 000 zł 20,1%
    221 nieruchomości
  • 735 000–905 000 zł 19,7%
    216 nieruchomości
  • 905 000–1 455 000 zł 20,2%
    222 nieruchomości
  • 1 475 000–9 505 000 zł 19,4%
    213 nieruchomości

Przedziały powierzchni

1 098 łącznie
  • 20–40 m² 22,2%
    244 nieruchomości
  • 40–50 m² 18,5%
    203 nieruchomości
  • 50–80 m² 22,6%
    248 nieruchomości
  • 80–160 m² 17,2%
    189 nieruchomości
  • 160–1 080 m² 19,5%
    214 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 50 m² 227 m²
Cena za metr kwadratowy 17 749 zł/m² 7 057 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie kamieńskim sięga 1 105 nieruchomości, w podziale na 707 mieszkań i 391 domów oraz 7 innych nieruchomości; mieszkania dominują z udziałem 64%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 50 m² i 17 749 zł/m², a domy wokół 227 m² i 7 057 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Z 358 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 600 000 zł rynek powiatu kamieńskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 185,7%.

Mediana ceny sprzedaży 600 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 15 943 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 358 2025
Ceny w ciągu roku +6% mediana
Od 2010 roku +185,7% mediana
Wobec mediany województwa +51,9% zachodniopomorskie: 395 000 zł
Wobec mediany krajowej +33,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu kamieńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 600 000 zł, czyli 15 943 zł/m², w obserwowanym przedziale od 177 000 zł do 1 301 163 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 200 000 zł a 470 000 zł, a 10,1% przekroczyło 700 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42,8% sprzedanych lokali ma od 37 do 51 m², a 10,3% przekracza 67 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę województwa (zachodniopomorskie: 395 000 zł) o 51,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 33,3%.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Międzyzdroje — mediana 426 634 zł (10 415 zł/m², 2 702 transakcje od 2010 roku), dalej Dziwnów z medianą 387 928 zł (9 303 zł/m²). Kamień Pomorski: 158 000 zł (3 491 zł/m²). Na drugim biegunie Świerzno ma najbardziej przystępną medianę: 101 000 zł (1 970 zł/m²).

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 587 500 zł (14 459 zł/m²) przy 120 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kamieńskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 358 600 000 zł +6% 15 943 zł/m²
2024 528 565 778 zł +20,1% 15 560 zł/m²
2023 482 471 216 zł +10,4% 11 912 zł/m²
2022 810 426 656 zł +0,9% 10 472 zł/m²
2021 639 423 000 zł +17,5% 11 322 zł/m²
2020 709 360 000 zł +14,2% 8 639 zł/m²
2019 689 315 370 zł +27% 8 355 zł/m²
2018 592 248 250 zł +34,5% 5 991 zł/m²
2017 358 184 555 zł -10% 4 405 zł/m²
2016 341 205 000 zł +4,9% 4 717 zł/m²
2015 238 195 500 zł -7,9% 4 409 zł/m²
2014 320 212 250 zł +6,1% 5 171 zł/m²
2013 320 200 000 zł +0% 5 285 zł/m²
2012 256 200 000 zł +1% 4 805 zł/m²
2011 255 198 000 zł -5,7% 5 164 zł/m²
2010 325 210 000 zł — 4 573 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kamieński: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 358
Mediana ceny 600 000 zł
Cena za m² 15 943 zł/m²
Mediana powierzchni 40,7 m²
Typowy przedział 177 000 –
1 301 163 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kamieńskim

Rozkład obliczony na podstawie 7 220 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 100 000 zł 8,5%
100 000 – 200 000 zł 18,5%
200 000 – 470 000 zł 44,2%
470 000 – 700 000 zł 18,6%
Powyżej 700 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kamieńskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 7 217 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 300 zł/m² 10,1%
2 300 – 4 500 zł/m² 17,8%
4 500 – 11 000 zł/m² 42,2%
11 000 – 17 000 zł/m² 20%
Powyżej 17 000 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kamieńskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 28 m² 9,5%
28 – 37 m² 19,9%
37 – 51 m² 42,8%
51 – 67 m² 17,5%
Powyżej 67 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kamieński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 19,1% 325 000 zł 11 737 zł/m²
2 izby 48,8% 413 643 zł 10 728 zł/m²
3 izby 19,8% 203 000 zł 6 567 zł/m²
4 izby 9,1% 219 750 zł 4 348 zł/m²
5 izb 2,7% 235 000 zł 4 064 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 262 500 zł 3 528 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie kamieńskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Międzyzdroje 2 702 426 634 zł 10 415 zł/m²
Dziwnów 2 591 387 928 zł 9 303 zł/m²
Kamień Pomorski 961 158 000 zł 3 491 zł/m²
Wolin 533 140 000 zł 2 764 zł/m²
Golczewo 249 105 000 zł 2 104 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie kamieńskim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Świerzno 184 101 000 zł 1 970 zł/m²
Golczewo 249 105 000 zł 2 104 zł/m²
Wolin 533 140 000 zł 2 764 zł/m²
Kamień Pomorski 961 158 000 zł 3 491 zł/m²
Dziwnów 2 591 387 928 zł 9 303 zł/m²

Ceny działek w powiecie kamieńskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 491 115 zł/m² 90 000 zł 941 m²
Grunty rolne 4 482 19 zł/m² 70 000 zł 3 148 m²
Grunty leśne 16 13 zł/m² 112 568 zł 9 692 m²
Wszystkie działki 5 037 23 zł/m² 70 000 zł 3 000 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie kamieńskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Międzyzdroje 222 139 zł/m² 171 500 zł
Dziwnów 352 50 zł/m² 144 380 zł
Wolin 1 771 24 zł/m² 80 000 zł
Kamień Pomorski 1 725 21 zł/m² 60 000 zł
Świerzno 576 19 zł/m² 50 000 zł
Dziwnów 352 50 zł/m² 144 380 zł
Wolin 1 771 24 zł/m² 80 000 zł
Kamień Pomorski 1 725 21 zł/m² 60 000 zł
Świerzno 576 19 zł/m² 50 000 zł
Golczewo 391 12 zł/m² 54 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kamieńskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 1 412 389 0 297 726
Razem 2010–2026 22 066 7 895 0 7 560 6 611

Typowa nieruchomość sprzedana w powiecie kamieńskim: 40,7 m², 2 izby, za 600 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie kamieńskim?

Licz się ze średnią kwotą 1 139 050 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie kamieńskim, czyli około 10 091 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie kamieńskim?

W tej chwili do wyboru są 1 105 nieruchomości: 707 mieszkań i 391 domów oraz 7 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie kamieńskim?

Oferty zaczynają się od 105 000 zł i sięgają 9 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie kamieńskim?

Średnio mają około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 227 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kamieńskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój30 m²556 732 zł
2 pokoje45 m²792 652 zł
3 pokoje73 m²1 182 414 zł
4 pokoje130 m²1 237 889 zł
5 pokoi182 m²1 250 447 zł
6 pokoi193 m²1 724 050 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie kamieńskim?

Średnia cena to 10 091 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 17 749 zł/m², a dla domów spada do 7 057 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie kamieńskim?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.