Znajdź 160 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamienia Pomorskiego, w cenach między 187 000 zł a 9 500 000 zł, przy średniej cenie 1 080 951 zł.
Ceny nieruchomości Kamienia Pomorskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Kamienia Pomorskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 330 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 328 556 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 81,4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 135 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+17,9%
mediana
Od 2010 roku
+144,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45%
Kamieński: 600 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamienia Pomorskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 135 zł/m², w obserwowanym przedziale od 164 000 zł do 482 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,2% transakcji zawarto między 120 000 zł a 210 000 zł, a 10,1% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 38 do 58 m², a 10% przekracza 75 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45% niższa od mediany powiatu (Kamieński: 600 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Kamień Pomorski — mediana 165 000 zł (3 463 zł/m², 686 transakcji od 2010 roku), dalej Kamień Pomorski (obszar wiejski) z medianą 132 712 zł (3 518 zł/m²).
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamienia Pomorskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
11 |
330 000 zł |
+17,9% |
6 135 zł/m² |
| 2024 |
59 |
280 000 zł |
+7,7% |
5 888 zł/m² |
| 2023 |
73 |
260 000 zł |
+11,8% |
5 373 zł/m² |
| 2022 |
86 |
232 500 zł |
+6,9% |
5 206 zł/m² |
| 2021 |
60 |
217 500 zł |
+23,6% |
4 336 zł/m² |
| 2020 |
66 |
176 000 zł |
+10% |
3 589 zł/m² |
| 2019 |
95 |
160 000 zł |
+11,7% |
3 400 zł/m² |
| 2018 |
80 |
143 225 zł |
+14,6% |
2 881 zł/m² |
| 2017 |
73 |
125 000 zł |
-4,2% |
3 041 zł/m² |
| 2016 |
64 |
130 500 zł |
-7,4% |
2 706 zł/m² |
| 2015 |
48 |
140 932 zł |
+9,2% |
3 007 zł/m² |
| 2014 |
45 |
129 000 zł |
-4,4% |
2 757 zł/m² |
| 2013 |
39 |
135 000 zł |
+17,9% |
2 810 zł/m² |
| 2012 |
48 |
114 500 zł |
-18,2% |
2 888 zł/m² |
| 2011 |
47 |
140 000 zł |
+3,9% |
3 533 zł/m² |
| 2010 |
67 |
134 771 zł |
— |
3 491 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamień Pomorski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 135 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,4 m² |
| Typowy przedział |
164 000 – 482 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego
Rozkład obliczony na podstawie 961 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,9% |
| 80 000 – 120 000 zł |
18,9% |
| 120 000 – 210 000 zł |
42,2% |
| 210 000 – 310 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamienia Pomorskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 961 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
9,6% |
| 1 700 – 2 700 zł/m² |
19,8% |
| 2 700 – 4 000 zł/m² |
42,4% |
| 4 000 – 6 200 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,9% |
| 29 – 38 m² |
17,1% |
| 38 – 58 m² |
45% |
| 58 – 75 m² |
17,1% |
| Powyżej 75 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamień Pomorski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,4% |
108 000 zł |
4 238 zł/m² |
| 2 izby |
22,5% |
141 932 zł |
4 233 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
155 000 zł |
3 579 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
190 000 zł |
3 199 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
190 000 zł |
3 051 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
225 936 zł |
2 022 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamienia Pomorskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamień Pomorski |
1 452 |
165 000 zł |
32 zł/m² |
| Wrzosowo |
433 |
155 000 zł |
99 zł/m² |
| Radawka |
136 |
— |
24 zł/m² |
| Grabowo |
129 |
— |
36 zł/m² |
| Jarszewo |
105 |
— |
18 zł/m² |
| Grębowo |
97 |
— |
21 zł/m² |
| Chrząszczewo |
84 |
— |
18 zł/m² |
| Górki |
71 |
120 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Buniewice |
69 |
138 500 zł |
47 zł/m² |
| Trzebieszewo |
58 |
139 000 zł |
3,6 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Kamienia Pomorskiego
Ceny działek na terenie Kamienia Pomorskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
163 |
79 zł/m² |
65 000 zł |
960 m² |
| Grunty rolne |
1 546 |
18 zł/m² |
60 000 zł |
3 022 m² |
| Wszystkie działki |
1 725 |
21 zł/m² |
60 000 zł |
3 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kamienia Pomorskiego
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
110 |
11 |
0 |
82 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
4 379 |
1 014 |
0 |
2 512 |
853 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 330 000 zł (6 135 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (44,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego?
Nieruchomości na terenie Kamienia Pomorskiego kosztują średnio około 1 080 951 zł, czyli około 5 837 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamienia Pomorskiego?
W tej chwili do wyboru są 160 nieruchomości: 120 domów i 40 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 187 000 zł i sięgają 9 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 227 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kamienia Pomorskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 39 m² | 289 444 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 395 958 zł |
| 3 pokoje | 85 m² | 582 875 zł |
| 4 pokoje | 170 m² | 1 124 658 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 998 533 zł |
| 6 pokoi | 286 m² | 941 429 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kamienia Pomorskiego?
Wynosi ona około 5 837 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 298 zł/m², a dla domów spada do 5 712 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kamienia Pomorskiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.