Porównaj 53 nieruchomości na sprzedaż na terenie Osiny — średnia cena to 422 167 zł, a ceny sięgają od 165 000 zł do 670 000 zł.
Ceny nieruchomości Osiny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Osiny wyniosła 150 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Goleniowski) mediana to 325 000 zł. Zmiana roczna: +3,4%.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 361 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2012 roku
+25%
mediana
Wobec mediany powiatu
-53,8%
Goleniowski: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Osiny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 3 361 zł/m², w obserwowanym przedziale od 15 985 zł do 329 850 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 240 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 78 000 zł a 160 000 zł, a 10,8% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 65 m², a 10,8% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 53,8% niższa od mediany powiatu (Goleniowski: 325 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Osiny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
252 500 zł |
+68,3% |
5 175 zł/m² |
| 2025 |
7 |
150 000 zł |
+3,4% |
3 361 zł/m² |
| 2024 |
6 |
145 000 zł |
-18,9% |
3 108 zł/m² |
| 2023 |
4 |
178 850 zł |
+66,4% |
5 181 zł/m² |
| 2022 |
12 |
107 500 zł |
-33,8% |
2 709 zł/m² |
| 2021 |
8 |
162 500 zł |
+41,3% |
3 087 zł/m² |
| 2020 |
9 |
115 000 zł |
-39,5% |
2 095 zł/m² |
| 2019 |
3 |
190 000 zł |
+123,5% |
2 379 zł/m² |
| 2018 |
7 |
85 000 zł |
+1,2% |
1 792 zł/m² |
| 2017 |
2 |
84 000 zł |
+35,5% |
1 770 zł/m² |
| 2016 |
6 |
62 000 zł |
+55% |
1 650 zł/m² |
| 2015 |
7 |
40 000 zł |
-56,8% |
1 923 zł/m² |
| 2014 |
6 |
92 500 zł |
+0,5% |
1 951 zł/m² |
| 2013 |
3 |
92 000 zł |
-23,3% |
1 786 zł/m² |
| 2012 |
5 |
120 000 zł |
+2,1% |
2 048 zł/m² |
| 2011 |
4 |
117 500 zł |
+43,3% |
1 829 zł/m² |
| 2010 |
2 |
82 000 zł |
— |
2 051 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
3 361 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,3 m² |
| Typowy przedział |
15 985 – 329 850 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Osiny
Rozkład obliczony na podstawie 93 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
8,6% |
| 40 000 – 78 000 zł |
19,4% |
| 78 000 – 160 000 zł |
41,9% |
| 160 000 – 240 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Osiny
Rozkład ceny za m² na podstawie 93 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,7% |
| 1 000 – 1 700 zł/m² |
17,2% |
| 1 700 – 3 100 zł/m² |
49,5% |
| 3 100 – 4 000 zł/m² |
12,9% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Osiny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
8,6% |
| 31 – 42 m² |
18,3% |
| 42 – 65 m² |
45,2% |
| 65 – 74 m² |
17,2% |
| Powyżej 74 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
95 000 zł |
2 772 zł/m² |
| 2 izby |
12,4% |
50 000 zł |
2 202 zł/m² |
| 3 izby |
47,2% |
95 500 zł |
2 050 zł/m² |
| 4 izby |
27% |
150 500 zł |
2 950 zł/m² |
| 5 izb |
10,1% |
190 000 zł |
2 674 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
13 407 zł |
348 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Osiny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kościuszki |
160 |
— |
14 zł/m² |
| Osina |
109 |
130 000 zł |
7,9 zł/m² |
| Krzywice |
60 |
— |
20 zł/m² |
| Kikorze |
47 |
139 500 zł |
15 zł/m² |
| Węgorza |
43 |
— |
2,7 zł/m² |
| Redło |
35 |
— |
2,0 zł/m² |
| Węgorzyce |
25 |
54 000 zł |
4,7 zł/m² |
| Przypólsko |
20 |
— |
2,4 zł/m² |
| Bodzęcin |
20 |
105 000 zł |
6,5 zł/m² |
| Redostowo |
20 |
— |
10 zł/m² |
Ceny działek na terenie Osiny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
46 |
34 zł/m² |
78 578 zł |
2 528 m² |
| Grunty rolne |
335 |
10 zł/m² |
49 500 zł |
4 150 m² |
| Wszystkie działki |
391 |
12 zł/m² |
51 000 zł |
3 319 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Osiny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
85 |
8 |
0 |
70 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
2 |
0 |
21 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
883 |
108 |
0 |
608 |
167 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 150 000 zł (3 361 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Osiny
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Osiny?
Na zakup nieruchomości na terenie Osiny trzeba przeznaczyć średnio 422 167 zł, czyli około 4 272 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 53: 7 mieszkań i 5 domów oraz 41 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Osiny?
Znajdziesz tu oferty od 165 000 zł do 670 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 125 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 80 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 272 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 699 zł/m², a dla domów spada do 3 888 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Osiny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.