Kup nieruchomość na terenie Stepnicy: 32 nieruchomości w cenach od 230 000 zł do 2 890 000 zł, przy średniej cenie 817 469 zł.
Ceny nieruchomości Stepnicy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Stepnicy sprzedawano w 2025 roku za medianę 116 000 zł. Typowa nieruchomość: 56,2 m², 3 izby. Ceny zyskały 36,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
116 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 405 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+36,5%
mediana
Od 2011 roku
+45%
mediana
Wobec mediany powiatu
-64,3%
Goleniowski: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej
-74,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stepnicy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 116 000 zł, czyli 2 405 zł/m², w obserwowanym przedziale od 39 350 zł do 286 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 39 000 zł do 230 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 38,8% transakcji zawarto między 65 000 zł a 150 000 zł, a 10,6% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,6% sprzedanych lokali ma od 47 do 64 m², a 10,6% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 64,3% niższa od mediany powiatu (Goleniowski: 325 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 74,2% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Stepnica — mediana 138 000 zł (2 568 zł/m², 88 transakcji od 2010 roku), dalej Stepnica (obszar wiejski) z medianą 80 000 zł (1 632 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 150 000 zł (2 042 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stepnicy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
150 000 zł |
+29,3% |
2 042 zł/m² |
| 2025 |
12 |
116 000 zł |
+36,5% |
2 405 zł/m² |
| 2024 |
5 |
85 000 zł |
-41,4% |
1 578 zł/m² |
| 2023 |
18 |
145 000 zł |
+38,1% |
3 398 zł/m² |
| 2022 |
17 |
105 000 zł |
-20,2% |
2 381 zł/m² |
| 2021 |
12 |
131 500 zł |
+132,7% |
2 422 zł/m² |
| 2020 |
8 |
56 500 zł |
-60,4% |
1 423 zł/m² |
| 2019 |
12 |
142 500 zł |
-5,2% |
2 913 zł/m² |
| 2018 |
12 |
150 250 zł |
+36,6% |
2 483 zł/m² |
| 2017 |
9 |
110 000 zł |
+10% |
2 562 zł/m² |
| 2016 |
14 |
100 000 zł |
+25% |
2 294 zł/m² |
| 2015 |
13 |
80 000 zł |
-23,8% |
1 495 zł/m² |
| 2014 |
7 |
105 000 zł |
+16% |
2 152 zł/m² |
| 2013 |
2 |
90 500 zł |
+81% |
1 617 zł/m² |
| 2012 |
5 |
50 000 zł |
-37,5% |
905 zł/m² |
| 2011 |
9 |
80 000 zł |
+107,8% |
1 656 zł/m² |
| 2010 |
2 |
38 500 zł |
— |
1 198 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stepnica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
116 000 zł |
| Cena za m² |
2 405 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,2 m² |
| Typowy przedział |
39 350 – 286 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stepnicy
Rozkład obliczony na podstawie 160 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 000 zł |
10% |
| 39 000 – 65 000 zł |
18,1% |
| 65 000 – 150 000 zł |
38,8% |
| 150 000 – 230 000 zł |
22,5% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stepnicy
Rozkład ceny za m² na podstawie 160 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 740 zł/m² |
10% |
| 740 – 1 400 zł/m² |
17,5% |
| 1 400 – 2 800 zł/m² |
43,8% |
| 2 800 – 3 800 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stepnicy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10% |
| 33 – 47 m² |
16,9% |
| 47 – 64 m² |
45,6% |
| 64 – 79 m² |
16,9% |
| Powyżej 79 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stepnica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
43 500 zł |
2 140 zł/m² |
| 2 izby |
13,8% |
60 000 zł |
2 163 zł/m² |
| 3 izby |
50,6% |
90 000 zł |
2 081 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
167 500 zł |
2 709 zł/m² |
| 5 izb |
12,5% |
203 500 zł |
2 322 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
50 000 zł |
449 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stepnicy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stepnica - 1 |
174 |
93 720 zł |
46 zł/m² |
| Racimierz |
125 |
99 500 zł |
8,8 zł/m² |
| Kopice |
100 |
— |
48 zł/m² |
| Stepniczka |
89 |
141 250 zł |
29 zł/m² |
| Gąsierzyno |
62 |
— |
4,2 zł/m² |
| Miłowo |
59 |
— |
23 zł/m² |
| Czarnocin |
36 |
63 500 zł |
57 zł/m² |
| Jarszewko |
10 |
— |
13 zł/m² |
| Budzień |
10 |
— |
16 zł/m² |
| Nad Gowienicą |
6 |
— |
7,5 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Stepnicy
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Stepnica |
88 |
138 000 zł |
2 568 zł/m² |
| Stepnica (obszar wiejski) |
72 |
80 000 zł |
1 632 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stepnicy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
73 |
43 zł/m² |
50 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
439 |
20 zł/m² |
50 000 zł |
2 656 m² |
| Wszystkie działki |
550 |
23 zł/m² |
50 000 zł |
2 300 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Stepnicy
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Stepnica |
123 |
45 zł/m² |
58 000 zł |
| Stepnica (obszar wiejski) |
427 |
19 zł/m² |
45 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stepnicy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
98 |
16 |
0 |
56 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
5 |
0 |
20 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 120 |
178 |
0 |
675 |
267 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 116 000 zł (2 405 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (50,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Stepnicy — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Stepnicy?
Licz się ze średnią kwotą 817 469 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Stepnicy, czyli około 6 123 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Stepnicy?
Obecnie dostępnych ofert: 32: 22 domy i 10 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Stepnicy?
Oferty zaczynają się od 230 000 zł i sięgają 2 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Stepnicy?
Zazwyczaj oferują około 134 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 79 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stepnicy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 86 m² | 445 636 zł |
| 4 pokoje | 127 m² | 753 375 zł |
| 5 pokoi | 175 m² | 1 082 500 zł |
| 6 pokoi | 192 m² | 865 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 123 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 748 zł/m², a dla domów rośnie do 6 437 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Stepnicy?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.