Kup nieruchomość na terenie Wolina: 30 nieruchomości w cenach od 109 000 zł do 3 900 000 zł, przy średniej cenie 966 553 zł.
Ceny nieruchomości Wolina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Wolina? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 330 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 27 500 zł a 507 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
6 191 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
11
2024
Ceny w ciągu roku
+22,7%
mediana
Od 2010 roku
+193,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+20%
Wolin: 275 000 zł
Wobec mediany krajowej
-20,5%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Wolina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 191 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 500 zł do 507 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 59 000 zł do 280 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 38,7% transakcji zawarto między 120 000 zł a 200 000 zł, a 12,5% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 63 m², a 10,3% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wolin: 275 000 zł) o 20%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 20,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wolina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
1 |
27 000 zł |
-91,8% |
773 zł/m² |
| 2024 |
11 |
330 000 zł |
+22,7% |
6 191 zł/m² |
| 2023 |
26 |
269 000 zł |
+34,5% |
6 364 zł/m² |
| 2022 |
19 |
200 000 zł |
-4,8% |
4 352 zł/m² |
| 2021 |
19 |
210 000 zł |
+12% |
3 919 zł/m² |
| 2020 |
32 |
187 500 zł |
+35,1% |
3 716 zł/m² |
| 2019 |
24 |
138 750 zł |
+15,6% |
3 162 zł/m² |
| 2018 |
23 |
120 000 zł |
-14,3% |
2 717 zł/m² |
| 2017 |
22 |
140 000 zł |
+21,7% |
2 501 zł/m² |
| 2016 |
21 |
115 000 zł |
-15,4% |
2 124 zł/m² |
| 2015 |
10 |
136 000 zł |
+18,3% |
2 353 zł/m² |
| 2014 |
15 |
115 000 zł |
-17,9% |
2 106 zł/m² |
| 2013 |
13 |
140 000 zł |
-0,9% |
2 663 zł/m² |
| 2012 |
10 |
141 250 zł |
+4,6% |
2 304 zł/m² |
| 2011 |
11 |
135 000 zł |
+20% |
2 901 zł/m² |
| 2010 |
14 |
112 500 zł |
— |
2 105 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wolin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 191 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,3 m² |
| Typowy przedział |
27 500 – 507 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wolina
Rozkład obliczony na podstawie 271 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 59 000 zł |
10% |
| 59 000 – 120 000 zł |
19,2% |
| 120 000 – 200 000 zł |
38,7% |
| 200 000 – 280 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 280 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wolina
Rozkład ceny za m² na podstawie 271 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
9,6% |
| 1 200 – 2 200 zł/m² |
17,3% |
| 2 200 – 4 100 zł/m² |
44,6% |
| 4 100 – 5 700 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wolina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
8,9% |
| 30 – 41 m² |
18,1% |
| 41 – 63 m² |
45,4% |
| 63 – 81 m² |
17,3% |
| Powyżej 81 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wolin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,5% |
110 000 zł |
3 529 zł/m² |
| 2 izby |
26,2% |
127 500 zł |
4 490 zł/m² |
| 3 izby |
39,2% |
142 500 zł |
3 152 zł/m² |
| 4 izby |
23,8% |
167 500 zł |
2 850 zł/m² |
| 5 izb |
5% |
200 000 zł |
2 970 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
212 500 zł |
2 411 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wolina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
57 |
105 zł/m² |
65 000 zł |
666 m² |
| Grunty rolne |
98 |
55 zł/m² |
74 596 zł |
1 081 m² |
| Wszystkie działki |
156 |
72 zł/m² |
70 280 zł |
1 006 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wolina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
1 |
0 |
12 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
791 |
298 |
0 |
293 |
200 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Wolina to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 142 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 22,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Wolina w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wolina?
Licz się ze średnią kwotą 966 553 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wolina, czyli około 4 975 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Wolina?
Aktualna oferta to około 30 nieruchomości: 19 domów i 11 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wolina?
Oferty zaczynają się od 109 000 zł i sięgają 3 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wolina?
Zazwyczaj oferują około 194 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 271 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wolina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 457 000 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 576 000 zł |
| 4 pokoje | 123 m² | 750 072 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wolina?
Średnio wychodzi około 4 975 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 924 zł/m², a dla domów spada do 4 588 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wolina?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.