Porównaj 261 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Goleniów — średnia cena to 932 300 zł, a ceny sięgają od 66 000 zł do 4 790 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Goleniów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Goleniów oscylowały w 2025 roku wokół 401 500 zł (mediana). To około 6 447 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 29,2% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
401 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 447 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
41
2025
Ceny w ciągu roku
+17,2%
mediana
Od 2010 roku
+234,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+11,2%
Goleniów: 361 061 zł
Wobec mediany krajowej
-10,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Goleniów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 401 500 zł, czyli 6 447 zł/m², w obserwowanym przedziale od 125 000 zł do 660 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 540 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 100 000 zł a 340 000 zł, a 10,1% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 41% sprzedanych lokali ma od 42 do 80 m², a 10,8% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Goleniów: 361 061 zł) o 11,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 10,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 195 000 zł i 4 766 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 257 000 zł (5 237 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Goleniów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
195 000 zł |
-51,4% |
4 766 zł/m² |
| 2025 |
41 |
401 500 zł |
+17,2% |
6 447 zł/m² |
| 2024 |
49 |
342 500 zł |
+13,4% |
5 580 zł/m² |
| 2023 |
32 |
302 000 zł |
+111,9% |
4 792 zł/m² |
| 2022 |
30 |
142 500 zł |
-40,6% |
4 044 zł/m² |
| 2021 |
55 |
240 000 zł |
-14,3% |
4 142 zł/m² |
| 2020 |
51 |
280 000 zł |
+40% |
3 840 zł/m² |
| 2019 |
47 |
200 000 zł |
+11,1% |
3 472 zł/m² |
| 2018 |
49 |
180 000 zł |
+20,7% |
3 268 zł/m² |
| 2017 |
46 |
149 125 zł |
+73,4% |
2 468 zł/m² |
| 2016 |
31 |
86 000 zł |
-1,1% |
2 136 zł/m² |
| 2015 |
25 |
87 000 zł |
-27,5% |
1 950 zł/m² |
| 2014 |
25 |
120 000 zł |
+41,2% |
2 124 zł/m² |
| 2013 |
30 |
85 000 zł |
-19% |
2 251 zł/m² |
| 2012 |
15 |
105 000 zł |
-8,7% |
1 998 zł/m² |
| 2011 |
22 |
115 000 zł |
-4,2% |
2 445 zł/m² |
| 2010 |
23 |
120 000 zł |
— |
2 474 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Goleniów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
41 |
| Mediana ceny |
401 500 zł |
| Cena za m² |
6 447 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,1 m² |
| Typowy przedział |
125 000 – 660 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Rozkład obliczony na podstawie 595 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
9,6% |
| 55 000 – 100 000 zł |
16,1% |
| 100 000 – 340 000 zł |
46,1% |
| 340 000 – 540 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 540 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Rozkład ceny za m² na podstawie 595 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
10,9% |
| 1 500 – 2 300 zł/m² |
16% |
| 2 300 – 4 200 zł/m² |
45% |
| 4 200 – 6 100 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
6,2% |
| 28 – 42 m² |
26,1% |
| 42 – 80 m² |
41% |
| 80 – 130 m² |
16% |
| Powyżej 130 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Goleniów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,6% |
47 000 zł |
2 595 zł/m² |
| 2 izby |
17% |
80 000 zł |
3 169 zł/m² |
| 3 izby |
26,8% |
125 000 zł |
3 366 zł/m² |
| 4 izby |
25,1% |
185 000 zł |
3 360 zł/m² |
| 5 izb |
22,4% |
451 000 zł |
4 127 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4% |
399 723 zł |
4 369 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Białuń |
454 |
286 500 zł |
18 zł/m² |
| Kliniska Wielkie |
369 |
— |
39 zł/m² |
| Załom |
340 |
— |
74 zł/m² |
| Rurzyca |
242 |
— |
28 zł/m² |
| Lubczyna |
225 |
137 000 zł |
22 zł/m² |
| Czarna Łąka |
222 |
— |
58 zł/m² |
| Mosty |
221 |
140 000 zł |
10 zł/m² |
| Żółwia Błoć |
211 |
— |
20 zł/m² |
| Podańsko |
201 |
— |
33 zł/m² |
| Krępsko |
193 |
103 809 zł |
21 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Goleniów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
420 |
44 zł/m² |
100 000 zł |
2 464 m² |
| Grunty rolne |
2 919 |
22 zł/m² |
70 000 zł |
3 300 m² |
| Wszystkie działki |
3 636 |
24 zł/m² |
72 000 zł |
3 222 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Goleniów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
493 |
44 |
0 |
347 |
102 |
| 2026 (do 17.08) |
185 |
24 |
0 |
106 |
55 |
| Razem 2010–2026 |
6 629 |
660 |
0 |
4 614 |
1 355 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Goleniów to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 125 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 17,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Goleniów: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Goleniów?
Licz się ze średnią kwotą 932 300 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Goleniów, czyli około 6 460 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Goleniów?
W tej chwili do wyboru są 261 nieruchomości: 173 domy i 88 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Goleniów?
Znajdziesz tu oferty od 66 000 zł do 4 790 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Goleniów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 285 237 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 392 685 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 630 107 zł |
| 4 pokoje | 151 m² | 1 015 676 zł |
| 5 pokoi | 183 m² | 1 163 274 zł |
| 6 pokoi | 222 m² | 1 480 589 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Goleniów?
Średnio wychodzi około 6 460 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 651 zł/m², a dla domów spada do 6 272 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Goleniów?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.